Aseksualizm a dzieci

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Aseksualizm a dzieci

Post autor: Małgorzata95 »

Mam dylemat. Mam 22 lata i dużo myślę o swojej przyszłości. Sama nie wiem, czy jestem aseksualna. Nie czuję nic do żadnej płci. Jestem sama, nigdy nie miałam chłopaka. Mężczyzn traktuje jako kolegów, kobiety mnie nie interesują. Czuję, że mogłabym żyć całe życie sama, ale czasem zastanawiam się, czy nie zmarnuję życia, skoro jest tylko jedno. Wiem, że nie będę robić kariery czy podróżować - nie chciałabym skończyć jako stara panna z psami (kotów nie lubię). Myślicie, że aseksualna osoba może uprawiać seks w celu prokreacji (czy byłabym w stanie pokonać wstręt do seksu) i czy mogłaby pokochać swoje dziecko (obcych nie lubię).
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 06:25 przez Małgorzata95, łącznie zmieniany 1 raz.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Nightfall

Re: Aseksualizm a dzieci

Post autor: Nightfall »

Osoba aseksualna może uprawiać seks i nawet może mieć w tym temacie pozytywne doświadczenia. Także jeśli ktoś chce, to myślę że jak najbardziej może uprawiać seks w celu prokreacyjnym :D
(czy byłaby w stanie pokonać wstręt do seksu) i czy mogłaby pokochać swoje dziecko (obcych nie lubię).
Na te pytania chyba nikt nie da Ci gotowych odpowiedzi. Z tego co widzę, większość asów nie odczuwa wstrętu do seksu - raczej nastawienie do tego tematu jest dość obojętne, neutralne. Co do pokochania własnego dziecka, to w tym temacie biologia robi swoją robotę (hormony i te sprawy) i osoby nawet negatywnie nastawione do dzieci, są w stanie pokochać swoje potomstwo i się nim zaopiekować. Tylko, że nikt nie da gwarancji na to, że ten mechanizm zadziała i u Ciebie :)
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Aseksualizm a dzieci

Post autor: JacobMcAllen »

Mogę powiedzieć ze swojego punktu widzenia: nie lubię dzieci i nie wyobrażam sobie tego, żebym miał jakieś potomstwo. Podobnie, choć nie czuję wstrętu do seksu, nie umiałbym zmusić się do stosunku wyłącznie w celach prokreacyjnych.
Bardzo chciałbym znaleźć miłość, znaleźć wymarzoną partnerkę, ale nie chciałbym dzielić się tą miłością z nikim innym, nawet z dzieckiem ;)
Pewnie u innych działa to inaczej i mają inne odczucia.
Dieu le veut
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Aseksualizm a dzieci

Post autor: AlaZala »

Nie musisz uprawiać seksu, żeby mieć dzieci. Wystarczy Ci strzykawka ze spermą. Pod tym względem kobiety są uprzywilejowane przez naturę...
takasobie

Re: Aseksualizm a dzieci

Post autor: takasobie »

AlaZala pisze:Nie musisz uprawiać seksu, żeby mieć dzieci. Wystarczy Ci strzykawka ze spermą. Pod tym względem kobiety są uprzywilejowane przez naturę...
Właśnie :). Kobieta może pójść do banku spermy i poddać się inseminacji lub zapłodnieniu pozaustrojowemu. Mężczyzna musi znaleźć "inkubator" - surogatkę.
ODPOWIEDZ