:::::

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Paulinka94
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2017, 16:13

:::::

Post autor: Paulinka94 »

,,,,,
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 13:49 przez Paulinka94, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Nie wiem,kim jestem :(

Post autor: AlaZala »

Piszesz, że nie odczuwasz potrzeb seksualnych, a jednak odczuwasz bardzo silne napięcie, które w sposób znaczący wpływa na Twoje życie. Trudno powiedzieć, jaka jest Twoja orientacja seksualna, ale najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, że jesteś heteroseksualna. W końcu podobają Ci się chłopcy i odczuwasz podniecenie.

Za to lęk przed pierwszymi doświadczeniami seksualnymi jest naturalnym zjawiskiem. Jesteś też bardzo młodą osobą i wcale nie uważam, że powinnaś już angażować się w jakiekolwiek relacje seksualne. Pamiętaj, że masturbacja jest pod każdym względem najbezpieczniejszą metodą zaspakajania potrzeb seksualnych i nie wiąże się z ryzykiem zakażenia chorobą weneryczną, zajścia w ciążę lub wykorzystania seksualnego. Może warto sprawdzić, czy ta metoda nie pozwoli Ci na obniżenie odczuwanego napięcia?

Pamiętaj, że aseksualizm w większości przypadków wcale nie oznacza całkowitego braku potrzeb seksualnych, które są naturalną częścią ludzkiej fizjologii i są odczuwane niezależnie od orientacji seksualnej.
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nie wiem,kim jestem :(

Post autor: TinaDemi »

AlaZala pisze:Piszesz, że nie odczuwasz potrzeb seksualnych, a jednak odczuwasz bardzo silne napięcie, które w sposób znaczący wpływa na Twoje życie. Trudno powiedzieć, jaka jest Twoja orientacja seksualna, ale najbardziej prawdopodobne wydaje mi się, że jesteś heteroseksualna. W końcu podobają Ci się chłopcy i odczuwasz podniecenie.

Pamiętaj, że aseksualizm w większości przypadków wcale nie oznacza całkowitego braku potrzeb seksualnych, które są naturalną częścią ludzkiej fizjologii i są odczuwane niezależnie od orientacji seksualnej.
@AlaZala Troszkę sprzeczne przekazy tutaj widzę. Osoba aseksualna może i potrafi odczuwać podniecenie seksualne. Niektórych ASów wszystko, co seksualne odrzuca, a niektórzy są obojętni na te bodźce. Niektórzy są nawet w stanie prowadzić "normalne" życie seksualne z partnerem. Oczywiście, jeśli tylko mają na to ochotę.

@Paulinka94 Nie musisz robić nic, na co nie masz ochoty. Nie musisz się nawet określać ze swoją seksualnością. Aseksualność to też jest spektrum, na jednej linii znajdą się osoby mniej i bardziej seksualne. Można identyfikować się jako osoba aseksualna i nadal uprawiać seks. Można się identyfikować jako AS i być demi albo semi albo grey. Można być osobą seksualną i nie chcieć seksu z różnych powodów. Jesteś młoda (zakładając, że liczba w Twoim nicku, to rocznik urodzenia), nie musisz podejmować żadnych decyzji w tej chwili.
Jeśli zacznie Ci brakować seksu, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zaczęła powoli eksplorować tę dziedzinę życia. Jeśli nie zacznie Ci brakować seksu, to nie musisz niczego zmieniać. Wszystko zależy od Ciebie, słuchaj siebie i swojego ciała. :)
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
ODPOWIEDZ