As i rodzina?

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: As i rodzina?

Post autor: BlueStar »

panna_x pisze: 3 cze 2018, 19:27 Trochę smutno się czyta o tym zmuszaniu się. Wiem, że każdy ma prawo wyboru i może tak chcieć, ale dla mnie brzmi to przygnębiająco, jakoś tak masochistycznie.
Brzmi to okropnie przy założeniu, że ktoś jest dziewicą i odbije się to na tej osobie negatywnie:) Ja mam już ten pierwszy raz za sobą i o wiele więcej, bo byłam w związkach z osobami seksualnymi. Tylko ja wtedy nie wiedziałam, że jestem asem i naiwnie myślałam, że z partnerem musimy się dotrzeć i lepiej poznać w tej strefie intymnej by to sprawiało przyjemność...Także skoro to już robiłam i wiem jak to jest, to mogę to zrobić ponownie.

pingwinka pisze: 3 cze 2018, 20:14
(...) ale czym różni sie "zmuszanie" do seksu (dodatkowo z osobą, którą się kocha, której ufamy i która nas nie skrzywdzi) od "zmuszania sie" do ćwiczeń (...)
Dokładnie tak. Mnie seks nie obrzydza ani nie zrobi mi żadnej rysy na psychice. Ja go po prostu nie lubię, nie potrzebuję, no po prostu to nie dla mnie. To jak jedzenie wątróbki. Jesteś w stanie się zmusić ją zjeść by babcia była zadowolona, ale nie będziesz jej jeść codziennie z tego powodu.
agusart154
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 10:27

Re: As i rodzina?

Post autor: agusart154 »

1. Z biegiem czasu coraz bardziej odczuwam,ze we dwójkę byłoby łatwiej. Niestety, trudno jest znaleźć odpowiedniego partnera...

2. Nie wiem,ale bardzo mało.
takasobie

Re: As i rodzina?

Post autor: takasobie »

Małgorzata95 pisze: 21 kwie 2018, 12:11 Cześć, mam dwa pytania:
1. Wiem, że to forum osób aseksualnych, ale chcielibyście założyć kiedyś rodzinę, wiecie: partner/partnerka/mąż/żona i dziecko/dzieci/adopcja?
2. Ile jest wg Was osób aseksualnych/nie zainteresowanych lub znudzonych seksem (w Polsce)? Pozdrawiam!
1. Tylko partner/ towarzysz życia, jeśli się trafi ktos w pełni kompatybilny. Dzieci nie, ale jak coś to jakaś adopcja albo surogatka, gdybym była bardzo bogata i chciała z własnych genów.
2. Znudzonych może być kilka milionów. To są osoby, które mogą uprawiac seks, ale bez podniety. Coś jak z pracą, w której się człowiek wypalił - chodzi do niej, żeby zarobić, ale bez przyjemności.
Aseksualnych nie wiem. Istnieje co najmniej jedna taka osoba :). Matematykowi taka odpowiedź wystarczy :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: As i rodzina?

Post autor: panna_x »

Tak wiem, że same chcecie, że każdy ma wybór. Przecież Was nie odwodzę od tego, tylko mówię o moich odczuciach. Że dla mnie to brzmi smutno. Jeśli dla Was to obojętne, ani ziębi, ani grzeje, to ok, gorzej, jakby się tego naprawdę nie lubiło i zmuszało.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: As i rodzina?

Post autor: Animalia »

1. Są asy, które chcą związek bez macania i seksu, ale ja wcale nie chce.
2 oj, mało :p
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: As i rodzina?

Post autor: Nightmarine »

1. Partner - jak najbardziej, małżeństwo też dopuszczam. Dzieci - nie, ani własne, ani adoptowane, ani partnera.
2. Domyślam się że osób aseksualnych jest więcej niż nam się wydaje, bo mogą się do tego nie przyznawać albo w ogóle nie wiedzieć o istnieniu aseksualizmu.
???
Awatar użytkownika
Giraffex
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 10:01

Re: As i rodzina?

Post autor: Giraffex »

1. dzieci jasne że tak, małżeństwo to już kompletna rodzina z dziećmi. Jestem na tak.
2. Ni wiem :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: As i rodzina?

Post autor: panna_x »

chciałabym zaktualizować, że małżeństwo nie, związek nie, ale układ, gdzie się spotykamy tak. co do dzieci, nie chcę swoich, dzieci partnera mogą być, zresztą i tak nie chciałabym mieszkać razem, więc by mi nie przeszkadzało, gdyby miał. Zresztą tak mam w obecnym układzie, spotykam się z kochankiem, w wersji LAT i on ma dzieci z poprzedniego związku.
Awatar użytkownika
Adria83
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 8 mar 2019, 07:41

Re: As i rodzina?

Post autor: Adria83 »

1. Bardzo chciałabym znaleść partnera aseksualnego :) nie chce być cale życie sama..
Dzieci raczej nie.
2. Seks mnie nie interesuje.
Traveller
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 27 lut 2019, 18:58

Re: As i rodzina?

Post autor: Traveller »

.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2020, 16:52 przez Traveller, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Agusia16248
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 4 mar 2019, 09:36
Kontakt:

Re: As i rodzina?

Post autor: Agusia16248 »

Od zawsze marzyłam o dzieciach i rodzinie...nie ciagnie mmie do seksu, ale mysle ze udało by mi sie przełamać. Staly partner stabilizacja mąż... moze kiedyś spelni sie to marzenie
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: As i rodzina?

Post autor: BardzoLittle »

Na drugie pytanie nie odpowiem, bo po prostu nie wiem i nawet nie umiem tutaj spekulować po prostu nie mój temat.

Ja miałem w życiu chęć na dużą rodzinę z dziećmi, ale tamta dziewczyna odeszła, a ja odnalazłem bardziej siebie i dziś wiem, że już nie chcę standardowej rodzinki. Rodzicielstwo jest też nieco przereklamowane.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
Maciek

Re: As i rodzina?

Post autor: Maciek »

Cześć,
to jest bardzo ciekawy temat. Na ten moment swojego życia nie biorę dzieci pod uwagę. W przyszłości nie wykluczam, ale wydaje mi się, że wchodziłaby w grę adopcja.

Ile jest osób aseksualnych? Warto byłoby sprawdzić statystyki, ale też niełatwo raczej takowe przeprowadzić. :) Osobiście znam jedną osobę z grona moich znajomych, która nie gloryfikuje seksu jak większość społeczeństwa. Przy czym warto zauważyć, że często ta gloryfikacja jest pochodną podążania za kulturą.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: As i rodzina?

Post autor: zewsząd i znikąd »

Tak jeszcze przy okazji...
Azshara pisze: 21 kwie 2018, 14:53Niby coraz częściej słychać pojedyncze głosy, że seks się przejada i nudzi, cokolwiek ma to oznaczać, ale ciężko mi w to uwierzyć, gdy durna reklama lodówki aż kipi podtekstami, tak samo, jak niektórzy pękają ze śmiechu, gdy nieopatrznie powie się coś dwuznacznego, albo brnie się w to wręcz na siłę.
A to akurat moim zdaniem kiepski argument. Szczucie cycem w reklamie nie znaczy, że seks naprawdę się sprzedaje - raczej świadczy tylko o tym, że reklamiarze tak sądzą. Samo określenie "szczucie cycem" i pojawienie się krytyki seksualnej i seksistowskiej reklamy sugeruje, że może tak właśnie być - że kudzie faktycznie mają już dość takiej reklamy, ale reklamiarze we wszelkich policealnych szkołach reklamy nadal uczą się, że roznegliżowaną panienką można wszystko sprzedać i potem produkują reklamy, których ludzie mają coraz bardziej dość...
Ergo, mimo szczucia cycem w reklamie osób, które seks nudzi, może być nie tak mało. "Seks mi się przejadł" i aseksualność to nie to samo, ale skądinąd podobnie jak autorka tego wpisu, jestem przekonana, że podawana zwykle liczebność osób aseksualnych (1% społeczeństwa) jest zaniżona.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: As i rodzina?

Post autor: Małgorzata95 »

Giraffex pisze: 21 sie 2018, 12:44 1. dzieci jasne że tak, małżeństwo to już kompletna rodzina z dziećmi. Jestem na tak.
2. Ni wiem :)
Mogę się jakoś z Tobą skontaktować? Niestety nie mogę wysłać wiadomości prywatnej, bo masz za mało postów. Pozdrawiam!
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
ODPOWIEDZ