Czy asex moze zwracac uwage na wyglad

Jeśli masz pytanie i znikąd odpowiedzi, zwróć się do nas
Awatar użytkownika
Kijowy_Laufer
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2019, 22:08

Wygląd dla asów

Post autor: Kijowy_Laufer »

Hej, tak się zastanawiam czy osobą aseksualnym może się ktoś podobać "cieleśnie", ale nie w sensie, że ktoś jest po prostu ładny/a tylko że ta osoba podoba nam się ze względu na wygląd (w sposób nie seksualny). Wydaje mi się, że nie widziałam wcześniej takiego pytania, a jestem ciekawa i chciała bym wiedzieć. :D

(Jak trochę poplątałam to sory :P)
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Wygląd dla asów

Post autor: no name inc. »

.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 22:31 przez no name inc., łącznie zmieniany 1 raz.
R.I.P
Awatar użytkownika
Kijowy_Laufer
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2019, 22:08

Re: Wygląd dla asów

Post autor: Kijowy_Laufer »

no name inc. pisze: 9 maja 2019, 00:02 No trochę poplątałaś :-o .
Po pierwsze musisz wiedzieć, że większość aseksualnych nie jest aromantyczna (albo tak mi się wydaje). Dużo asów jest w białych związkach i dla wielu liczy się wygląd, płeć i wiek drugiej osoby. Więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak, inni ludzie mogą nam się podobać, ale nie ma to nic wspólnego z seksualnością i popędem. Ja np. jestem aro i często bywa, że mi się ktoś podoba, chociaż na jakieś zbliżenia to już nie za specjalnie mam ochotę. Obserwacja mi zdecydowanie wystarcza :P .
Dzięki, bardzo to mi pomogło :)
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Wygląd dla asów

Post autor: Małgorzata95 »

Ja specjalnie nie zwracam uwagi na wygląd, tylko raz mi się ktoś podobał, ale to w połączeniu z osobowością. Nigdy nie rozumiem określenia, że ktoś jest "przystojny". :)
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
LetniLas
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 3 maja 2019, 18:08

Re: Wygląd dla asów

Post autor: LetniLas »

Na co dzień mało zwracam uwagę na wygląd innych ludzi, ale tak, zdarzały mi się sytuacje, że ktoś podobał mi się tylko ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Nie, że takie "oooa ale ma klatę brałabym" tylko :O, ale on ma ładny uśmiech". W sensie, umiem docenić, kiedy facet wygląda dobrze, jest przystojny i po prostu atrakcyjny (nie w seksualny sposób). Dla mnie ta sfera jest jak sztuka. Są po prostu rzeczy na które lubimy patrzeć, czy to byłby obraz abstrakcyjny, czy czyjaś ładna twarz.
Awatar użytkownika
Kijowy_Laufer
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2019, 22:08

Re: Wygląd dla asów

Post autor: Kijowy_Laufer »

LetniLas pisze: 9 maja 2019, 10:51 Na co dzień mało zwracam uwagę na wygląd innych ludzi, ale tak, zdarzały mi się sytuacje, że ktoś podobał mi się tylko ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Nie, że takie "oooa ale ma klatę brałabym" tylko :O, ale on ma ładny uśmiech". W sensie, umiem docenić, kiedy facet wygląda dobrze, jest przystojny i po prostu atrakcyjny (nie w seksualny sposób). Dla mnie ta sfera jest jak sztuka. Są po prostu rzeczy na które lubimy patrzeć, czy to byłby obraz abstrakcyjny, czy czyjaś ładna twarz.
Dzięki, bardzo mi to pomogło :P
krychu_m
łASuch
Posty: 186
Rejestracja: 5 lis 2017, 20:27

Re: Wygląd dla asów

Post autor: krychu_m »

Osoba aseksualna wcale nie oznacza, że nie ma jakiegoś tam gustu czy poczucia estetyki. Więc moim zdaniem może się podobać ktoś z wyglądu. Ja sam uważam że niektóre Kobiety są piękne. Ale nie komentuje tego zazwyczaj otwarcie. Nawet jakbym kogoś uznał za brzydotę to z pewnością nie chcąc jej zrobić przykrości nie powiedziałbym tej osobie tego wprost.
carolina10
starszASek
Posty: 48
Rejestracja: 27 lut 2014, 19:07
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wygląd dla asów

Post autor: carolina10 »

Mi osobiscie podobaja sie mega ladni faceci, ktorzy niestety moga miec kazda. :?
Awatar użytkownika
jara135
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 4 lut 2019, 18:59

Re: Wygląd dla asów

Post autor: jara135 »

No wlasnie ,moga miec kazda a aseksualnych mega ladnych jest niewiele moze 1% ,raczej to kwestia gustu indywidualnej osoby to po co szukac ten 1%jak mozna z tymi troszke mniej ,,przystojnymi"zapoznac sie i z nich wybrac.hmm :roll:
Ostatnio zmieniony 9 sie 2019, 17:42 przez jara135, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Czy asex może zwracać uwagę na wygląd

Post autor: no name inc. »

.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2019, 22:30 przez no name inc., łącznie zmieniany 1 raz.
R.I.P
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: Czy asex moze zwracac uwage na wyglad

Post autor: BardzoLittle »

Ja generalnie ładny nie jestem to i na wygląd nie patrzę. Ci ładniejsi często są przysłowiowymi siusiakami niemytymi, bo ich wygląd im na to pozwala. :P
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
Awatar użytkownika
Anusia Borzobohata
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 9 mar 2015, 21:46

Re: Wygląd dla asów

Post autor: Anusia Borzobohata »

carolina10 pisze: 10 maja 2019, 19:03 Mi osobiscie podobaja sie mega ladni faceci, ktorzy niestety moga miec kazda. :?
Mnie też :) Dlatego jestem i będę sama, bo o ile nawet ze zwykłą seksualnością trudno mi się pogodzić, o tyle rozwiązłości już całkiem nie zdzierżę.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy asex moze zwracac uwage na wyglad

Post autor: panna_x »

Nie jestem aską, ale się wypowiem :) dla mnie osobiście wygląd ma znaczenie i to spore. Miałam taką sytuację, że leciała na mnie osoba, która pasowałaby mi pod każdym względem poza wyglądem, nie kręciła mnie za bardzo fizycznie, więc nie wyszło to poza kumpelstwo. Wszystko inne by mi odpowiadało- fajnie się gada, super spędza czas razem,wspólne tematy, zainteresowania, poczucie humoru, ta osoba potrafiła mnie rozśmieszyć i była skłonna do naprawdę ogromnych kompromisów, włącznie z tym, że zgodziłaby się na otwarty związek i moje spotkania z innymi. Poza tym tak jak ja nie chciała dzieci ani wspólnego mieszkania. Mimo wszystko nie zdecydowałam się na ten romans. Jednak ciężko by mi było uprawiać seks, z kimś, kto nie wzbudza pożądania, a nawet zwykłe przytulanie czy pocałunek też byłyby problemem dla mnie. Więc uważam, że wygląd ma znaczenie.
Oczywiście, nie decydujące na tyle, by wszystko inne przysłonić. Tutaj przypadek w drugą stronę, podrywał mnie facet, który nawet mi się podobał, byłby fizycznie w moim typie, i charakter nawet też niezły, ale ja nie byłam w jego- niestety byłam opcją z braku laku, bo nie miał powodzenia u kobiet, ogólnie uchodzi za nieatrakcyjnego, choć mi się podobał. Więc postanowił spróbować, bo akurat byłam singielką pod ręką, ale dało się wyczuć, że to nie jest prawdziwe. Poza tym jest szalenie prorodzinny, uwielbia dzieci, więc szybko zrezygnowałam. Co z tego, że wygląd ok, skoro inna kwestia nie do pogodzenia.
kamisia468
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2019, 20:31

Re: Czy asex moze zwracac uwage na wyglad

Post autor: kamisia468 »

Wygląd to zwykle nie jest pierwsza rzecz o której myślę, gdy kogoś poznaję/pierwszy raz widzę. Wyjątek od tego występuje, kiedy dana osoba różni się od przeciętnej osoby, czyli ma mniej bądź więcej "niedoskonałości zewnętrznych" niż standardowo. Wtedy od razu myśle "ale przystojny mężczyzna/piękna kobieta" albo odwrotnie - "brzydki mężczyzna/kobieta" :P Rzadko mi się to zdarza, bo prawie każdy mieści się w te widełki "normalnego" wyglądu wg mnie. Często myślę o czyjejś urodzie dopiero wtedy, gdy ktoś mnie zapyta (najczęściej koleżanka) "A co myślisz o tym gościu? Niezły, nie?". I wtedy u mnie zawieszenie mózgu, bo dopiero się nad tym zastanawiam :lol:
ODPOWIEDZ