Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightmarine »

Nie wiem czy już był wymieniany, więc dopiszę: "Powder" z 1995 roku. Historia o osieroconym chłopcu, który trafia do ośrodka opiekuńczego, w którym nie jest akceptowany, ponieważ wyróżnia się wyglądem (albinizm, brak włosów na ciele) i posiada specyficzne zdolności: umiejętność odczytywania myśli i emocji ludzi oraz zwierząt, przesuwanie przedmiotów siłą woli, a także ponadprzeciętną inteligencję.
???
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

ostatnio byłam na atomic blonde w kinie- lekki rozrywkowy film, typowe kino akcji, ale ma fajną muzykę, oprawę wizualną i niezłą grę aktorów. Mnie się podobał.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Film godny polecenia

Post autor: Warszawianka40+ »

Ostatnio w tv: "Cud w Mediolanie", "Krew Saamów", "Wilcze lato", "Kochankowie z księżyca", "The New Girlfriend", "Tyke Elephant Outlaw" (nie polecam osobom kochającym zwierzęta), serial "Mroczny zaułek" (problem reakcji na zgwałcenie).
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

Z ostatnio oglądanych to mogę polecić: "Split", "Uciekaj" - oba mają ciekawą, wciągającą fabułę - i "Thor Ragnarok" - jak dla mnie najlepszy, jak do tej pory, film o przygodach Thora.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

Właśnie wczoraj byłem na "Ostatnim Jedi". Myślałem, że będzie kino takie bardziej rozrywkowe, w stylu "Przebudzenia Mocy", a dało mi po głowie solidnie. Film jest przyjemny, ale lekki i łatwy na pewno nie. Polecam gorąco.

Więcej przeczytacie ---> o, tutaj
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nightfall

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightfall »

Polecam film "Lobster" ;)
W świecie niedalekiej przyszłości nikomu nie wolno być samemu. Samotność rodzi niepotrzebny zgiełk. Zgodnie z zaleceniem władz miasta (The City), samotni trafiają do Hotelu. Miejsca, w którym spotkają innych samotnych
Myślę, że może się spodobać, zaciekawiło mnie również co było inspiracją, do stworzenia tego filmu:
Pomysł na ten film wziął się z dyskusji nad niepowstrzymaną potrzebą dzisiejszego człowieka do bycia z kimś, bycia w związku. Ale nie tylko, ważne jest tu także spojrzenie społeczeństwa na ludzi, którym nie udaje się zbudować związku i są samotni. Jest to postrzegane jako błąd, ułomność. Ale to także film o strachu przed byciem samotnym.
methinks
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Film godny polecenia

Post autor: methinks »

Ostatnio cudem udało mi się wreszcie obejrzeć wspaniały "Tańcząc w ciemnościach". Z seansu wypływają przynajmniej dwie fale cudowności: pierwsza charakteryzuje się tym, że Bjork można zobaczyć, druga zaś tym, że Bjork można usłyszeć (soundtrack prima sort!). Za wieloma filmami Larsa nie przepadam, ale ten jest zaprawdę bardzo interesujący, psychologiczny i na pewno niewesoły.
konijn
ASiołek
Posty: 94
Rejestracja: 5 wrz 2016, 14:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Film godny polecenia

Post autor: konijn »

Ostatnio obejrzałem "10 Cloverfield Lane". Film wypełniony po brzegi klaustrofobicznym klimatem niepewności, gdzie trzy różne postacie próbują poznać prawdę i przeżyć.
Awatar użytkownika
Bonnemort
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Film godny polecenia

Post autor: Bonnemort »

Sense8 moim zdaniem niezwykły i odważny, na samym początku ciężko jest się połapać, gdyż 8 osób coś wiąże.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Film godny polecenia

Post autor: Azshara »

Takie, które obejrzałam jakiś czas temu, ale do tej pory siedzą mi w głowie.
Masquerade, The New World, Kokuhaku, Confession of Murder, Kanako w krainie czarów, Ichi Zabójca.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, 18:23 przez Azshara, łącznie zmieniany 1 raz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Ja byłam na Kobietach Mafii Vegi. Lubię takie kino, typowa rozrywka, kino akcji , w stylu Tarantino. Lubię filmy Tarantino, więc film bardzo mi się podobał.
Awatar użytkownika
basiaborys90
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:49

Re: Film godny polecenia

Post autor: basiaborys90 »

panna_x pisze: 28 lut 2018, 09:43 Ja byłam na Kobietach Mafii Vegi. Lubię takie kino, typowa rozrywka, kino akcji , w stylu Tarantino. Lubię filmy Tarantino, więc film bardzo mi się podobał.
Słyszałam, że lepsze niż Botoks, jaka ocena według ciebie od 1 do 10? 7? 8?
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

dla mnie 7. Botoksu nie widziałam i nie zamierzam ze względu na to, że są tam sceny porodu,a ja mam fobię na tym tle.
Awatar użytkownika
basiaborys90
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2018, 15:49

Re: Film godny polecenia

Post autor: basiaborys90 »

Ostatnio oglądałam jeszcze Śmierć Stalina ;)
Nightfall

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nightfall »

Oglądałam Lady Bird i podobało mi się. Dla mnie wielkim plusem jest to, że postacie występujące w filmach wyglądają naturalnie, jak ludzie, których widuje się na co dzień. Nie jak wytapetowane i idealnie zrobione lalki. Jest to film o nastolatce i jest w nim trochę popularnych schematów (np. bogata uczennica szkoły, której główna bohaterka z jednej strony zazdrości i nie lubi a z drugiej chciałaby by być na jej miejscu, czy brat znajdujący pracę zaraz po posłuchaniu porady siostry). Film jest o wrażliwej dziewczynie, która ma problem w odnalezieniu się w rodzinnych relacjach oraz relacjach związkowych. Ukazano też duże różnice finansowe między klasami społecznymi w USA, które zresztą nasiliły się od 2002 roku. Zakończenie filmu pozostało otwarte.

Obrazek
ODPOWIEDZ