Najbardziej kretyńskie reklamy!

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Kaska77
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 25 lip 2014, 19:43

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Kaska77 »

stendai pisze:Zawsze można rozpocząć karierę w marketingu i próbować zmienić rynek ;)
Sęk w tym, że sporo tych debilnych reklam jest skutecznych a o to chodzi w tym biznesie.

Więc rynku raczej by się nie zmieniło...
Nightfall

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Nightfall »

panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: panna_x »

reklama firmy pogrzebowej Walicki, ogólnie mam awersję na te tematy, a tu jeszcze wpychają to jako przerywnik na tvs, oglądam sitcom Alf a tu bach- taki przeskok.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Viljar »

Mnie do szału doprowadza ta reklama. Cudzysłów otwierający u góry, spacja przed wielokropkiem, podwójna spacja... Ta reklama to najlepszy dowód na to, że nie warto oszczędzać na redaktorach albo wręcz dawać robotę praktykantom w zamian za "bezcenne doświadczenie".
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
pzonko
starszASek
Posty: 42
Rejestracja: 4 maja 2015, 13:36

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: pzonko »

Viljar pisze:Mnie do szału doprowadza ta reklama. Cudzysłów otwierający u góry, spacja przed wielokropkiem, podwójna spacja... Ta reklama to najlepszy dowód na to, że nie warto oszczędzać na redaktorach albo wręcz dawać robotę praktykantom w zamian za "bezcenne doświadczenie".
Też wszędzie widze na bilbordach tą absurdalną reklame. Nie wiem jak ktoś mógł wpaść na pomysł stworzenia tej dziwnej mieszanki smutnej sentencji, smutnego zdjęcia z cmentarza i reklamy rajstop, to jest naprawde w złym guście.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Layla »

Widzę, że nie tylko ja nie ogarnęłam reklamy rajstop w klimacie cmentarnym.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Viljar »

Wizualnie jest dla mnie spoko, ale błędy językowe wołają o pomstę do nieba.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Viljar pisze:Wizualnie jest dla mnie spoko, ale błędy językowe wołają o pomstę do nieba.
Nie no, pani na zdjęciu byłaby całkiem spoko, gdyby tylko nie reklamowała rajstop, opierając się o trumnę. :coffee:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Viljar »

Ja też mam artystyczne zdjęcie na cmentarzu - z czasów, jak mocno się angażowałem w działalność pewnego portalu gotyckiego. Jak będziesz milusia, to ci je wyślę.

Poważnie - dla mnie ta reklama to forma sztuki, która do mnie dociera i jestem w stanie docenić jej piękno. Ale te literówki doprowadzają mnie do szału.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: morowy »

Viljar pisze:Poważnie - dla mnie ta reklama to forma sztuki, która do mnie dociera i jestem w stanie docenić jej piękno. Ale te literówki doprowadzają mnie do szału.
Może te "literówki" to część wizji artystycznej - nadmiar spacji symbolizuje rozkład, rozpad... :wink:

A poważnie, to nie załapałem i zastanawiam się co autor miał na myśli. Wychodzi mi, że mniej więcej: "pokochaj Adriana zanim zbankrutuje i kup u nas nowe rajstopy w których wyskoczysz na cmentarz 1 listopada". Chyba chcą zarobić na tym święcie podobnie jak wytwórcy zniczy lub kwiaciarze i jakoś próbowali powiązać rajstopy z klimatem okołośmierciowym? Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy. :?:
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: panna_x »

reklama ma przyciągać uwagę i ta przyciąga, nawet jeśli negatywną uwagę- to zapada w podświadomość. ale też wszelkich okołośmierciowych tematów nienawidzę, może to być sztuka czy nie wiem co, ale nie chcę tego widzieć, słyszeć.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: morowy »

panna_x pisze:reklama ma przyciągać uwagę i ta przyciąga, nawet jeśli negatywną uwagę- to zapada w podświadomość.
Panno_X, ale znowu jak zapadnie w tę podświadomość negatywnie, tzn. rajstopy firmy Adrian będą się kojarzyły z cmentarzem, grobem, śmiercią, to chyba też nie najlepiej będzie(?) Sam już nie wiem...
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Viljar »

Może te "literówki" to część wizji artystycznej - nadmiar spacji symbolizuje rozkład, rozpad... :wink:
Teraz to ma sens :D
morowy pisze:
panna_x pisze:reklama ma przyciągać uwagę i ta przyciąga, nawet jeśli negatywną uwagę- to zapada w podświadomość.
Panno_X, ale znowu jak zapadnie w tę podświadomość negatywnie, tzn. rajstopy firmy Adrian będą się kojarzyły z cmentarzem, grobem, śmiercią, to chyba też nie najlepiej będzie(?) Sam już nie wiem...
Postawili na ukazanie, że Adrian kocha wszystkie kobiety, również te cierpiące. Podkreślają też, że śmierć bliskiej osoby nie oznacza końca wszystkiego i że warto wyglądać pięknie również dla siebie samej. Tak mi się wydaje. Samo zdjęcie jest w moich oczach ładne, ale o co chodzi w tej kampanii - nie mam pojęcia. Ciekawe, czy ktoś w Adrianie to rozumie, czy tylko chcieli zdobyć rozgłos.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: morowy »

@Viljar
myślę, że ma to sens,a przy okazji to całkiem elegancka interpretacja. Osobiscie więc pozostanę przy twojej wersji wydarzeń, bo najlepiej do mnie trafia...
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Najbardziej kretyńskie reklamy!

Post autor: Layla »

morowy pisze:Wychodzi mi, że mniej więcej: "pokochaj Adriana zanim zbankrutuje i kup u nas nowe rajstopy w których wyskoczysz na cmentarz 1 listopada".
Jak dla mnie to najlepsze podsumowanie tej kretyńskiej kampani :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
ODPOWIEDZ