Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Wyzwoolona pisze:Dobra koleżanka poleciła mi ostatnio abym obejrzała sobie serial "Dexter". Nie jest to żadna nowość. Seria pierwsza wyszła w 2006 roku. Opowiada on o policyjnym analityku śladów krwi , który "po godzinach" sam jest seryjnym mordercą. Nie zabija on przypadkowych ludzi tylko tych, którzy unikają odpowiedzialności za swoje własne zbrodnie-zabójstwa.
Tematyka mnie totalnie nie kręci, ale po obejrzeniu 1-szego odcinka mnie zakręciła :D. Chyba mnie wciągnie.. :) Co najlepsze jego bohater NIE JEST zwolennikiem seksu, uważa, że ludzie przez niego się "zatracają" (koleżanka wie o tym, że jestem AS'ką i zastanawiam się, czy przez to poleciła mi ten serial). Najbardziej mnie to zainteresowało i zafascynowało. Ponadto jest osobnikiem totalnie pozbawionym uczuć. Polecam dla ludzi o mocnych nerwach, którzy na widok krwi nie mdleją :)
Szkoda że się zepsuł po 4 seriach... A co do tych uczuć... a zresztą zobaczysz :roll: Nie chcę spoilować, moim zdaniem serial miał potencjał ale jak to często bywa z amerykańską telewizją, kasa > jakość
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

Mnie się jeszcze szósta seria podobała - ciekawe zwroty akcji i trochę zaskoczenia tam było.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Film godny polecenia

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:09 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Issander pisze:
Sherly pisze:Szkoda że się zepsuł po 4 seriach... :roll: Nie chcę spoilować, moim zdaniem serial miał potencjał ale jak to często bywa z amerykańską telewizją, kasa > jakość
Brzmi dokładnie jak to, co się teraz dzieje z Grą o Tron... :/
A to ciekawe, sama nie oglądam, ale widziałam same pozytywne recenzje nowej serii.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

Czytam serię, oglądam serial - jedno i drugie mi się podoba. Fakt, że jako ekranizacja to serial się nie sprawdza, ale jako niezależne dzieło jest świetny. Uśmiech Ramsaya Boltona rządzi :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

Polecam obejrzany przeze mnie wczoraj "Ex Machina" 2015r. (nie mylić z "The machine" 2013r. - w obu filmach jednym z głównych bohaterów jest android o wyglądzie kobiety).
Jakoś tak od paru lat wychodzi, ze większości filmów nie chce mi się kończyć oglądać. A jak już obejrzę do końca, to niewiele pamiętam z filmu nawet 5 minut po seansie. Tym razem obejrzałem do końca za jednym podejściem (zwykle to jest "na raty") i jeszcze po zakończeniu długo rozmyślałem nad filmem.

Ogólnie można powiedzieć, że tematem filmu są dylematy związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Akcja toczy się w ascetycznej scenerii kilku pomieszczeń kompleksu "naukowo-willowego", pomiędzy trojgiem, a właściwie do pewnego stopnia, czworgiem bohaterów. Gatunkowo można to chyba określić jako thriller-dramat Sci-Fi. I to właściwie tyle z opisu, bo tu pozornie dzieje się tak niewiele, ze cokolwiek zdradzając z fabuły, daje się zbyt duży spoiler (wg mnie).

"Ex Machine" to (w końcu!) porządne kino Sci-Fi na jakie czekałem (pomimo braku efekciarskich fajerwerków i zawrotnej akcji).
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Patryk »

Mnie aż tak nie zachwycił ale filmik spoko.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Film godny polecenia

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:11 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Film godny polecenia

Post autor: Layla »

Jak ktoś ma ochotę na ciekawą komedię francuską, to polecam "Za jakie grzechy dobry Boże".
O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców - żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Wreszcie obejrzałam No Country For Old Men, film wyszedł gdy miałam 15 lat, stężenie przemocy w tym obrazie skutecznie odstraszało mnie przez dłuższy czas. Przemogłam się dopiero wczoraj. Film wszyscy znają, ale i tak powiem: warto obejrzeć, szczerze polecam.

Nie wyspałam się po seansie, a to znak że film był naprawdę dobry :P
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Lęk pierwotny jest dobry, zakończenie wprawdzie przewidywalne, ale warto zobaczyć dla dobrej gry aktorskiej- jeśli ktoś lubi tematykę kryminalno- sądową.
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nikkala »

Ostatnio oglądałam dość sporo. :) Nadrabiałam klasyki, zapoznałam się lepiej z Polańskim (polecam!)

Jednak żeby nie popaść w banał polecam "Nocny kowboj", który jest straszliwie, w moim odczuciu, smutnym filmem. Opowiada o młodym chłopaku, który pragnie zostać żigolakiem, aby zarobić trochę łatwego pieniądza (dosłownie łatwego hihi :P ) i w tym celu udaje się do NYC. Nie jest jednak tak kolorowo jak mu się marzyło.

Kolejnym ciekawym obrazem jest "Człowiek z księżyca" nakręcony przez niezawodnego Milosa Formana :) Opowiada o komiku Andym Kaufmanie. Jak dla mnie postać nietuzinkowa, trochę niepokojąca, nie do końca normalna, a więc w 100% w moim stylu :D Warto poczytać coś na jego temat przed zobaczeniem, choćby na wiki, bo to daje ogólny obraz i film staje się bardziej zrozumiały. A przynajmniej tak było w moim wypadku ;)
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

Znacie animowane postacie zespołu Gorillaz? Ich twórcą jest Jamie Hewlett - człowiek, którego drugim najsłynniejszym dziełem jest prawie nieznany w Polsce komiks "Tank Girl". Komiks opowiada o przygodach anarchistki, która walczy z systemem w postapokaliptycznym świecie. O fabule w zasadzie trudno mówić, bo podczas tworzenia komiksu autor przechodził fazę ostrego ćpania. A jednak miał szczęście, bo powstał tuż po twardych rządach Margaret Thatcher, w dodatku w epoce terroru poprawności politycznej i bohaterka, która ma za nic wszelkie zasady, bardzo się spodobała.

Na podstawie komiksu powstał w 1995 roku film, którego twórcy nawet sklecili do niego jakąś fabułę. I muszę powiedzieć, że film jest absolutnie cudowny w swoich nieskończonych pokładach szaleństwa. Aha, bez tego filmu nigdy nie zaistniałaby postać z mojego avatara. Ostrzegam - produkcja dla nerdów :D

Więcej tutaj: http://dziedzictwowyobrazni.blogspot.co ... chach.html
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
vera
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 23 lut 2014, 20:05

Re: Film godny polecenia

Post autor: vera »

O, jeśli ktoś lubi krótkometrażówki polecam tę stronę: http://opium.org.pl/category/szorty/
Co prawda trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć coś naprawdę dobrego i ostatnio coś kiepsko z nowymi filmami, ale jak ktoś się nudzi to warto poszperać ;)
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Film godny polecenia

Post autor: Nikkala »

vera pisze:O, jeśli ktoś lubi krótkometrażówki polecam tę stronę: http://opium.org.pl/category/szorty/
Co prawda trzeba się trochę naszukać, żeby znaleźć coś naprawdę dobrego i ostatnio coś kiepsko z nowymi filmami, ale jak ktoś się nudzi to warto poszperać ;)
Dzięki wielkie za ten link! :) Bardzo lubię filmy krótkometrażowe, ale czasami mam problem, żeby znaleźć ciekawe pozycje. :)
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
ODPOWIEDZ