Film godny polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Film godny polecenia

Post autor: Viljar »

Jak siadałem do "Ex-machina" to spodziewałem się thrillera erotycznego i w sumie niewiele się pomyliłem ;)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Film godny polecenia

Post autor: Sherly »

Też oglądałam ostatnio Ex Machina. Thriller erotyczny? Raczej psychologiczny.

Dużo psychologii, inteligencka gadka. Moje klimaty 8)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

ostatnio byłam w kinie na Nienawistnej Ósemce Tarantino- film w jego stylu, jeśli ktoś to lubi, jak ja, to mu się będzie podobać, generalnie nie dla każdego ( nawet mnie, jego fankę, obrzydził jeden moment, ale cóż, miało to być obrzydliwe i kontrowersyjne, więc pewnie spełniło swą rolę). Ogólnie film bardziej mi się podobał niż Django, dla mnie był dużo fajniejszy,ale to rzecz gustu. ja z seansu byłam zadowolona.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Film godny polecenia

Post autor: klapouchy »

Ostatnio obejrzane: Zjawa, Big Short, Spotlight, wszystkie 3 na faktach, wszystkie bardzo dobre. Wszystkie z szansami na Oskary.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

klapouchy pisze: Spotlight
Spotlight bardzo dobry film, ja również go polecam. Warto poświęcić na niego czas. Do obejrzenia Zjawy będę się dopiero przymierzać. Mam nadzieję, że również mi się spodoba.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

panna_x pisze: Ogólnie film bardziej mi się podobał niż Django, dla mnie był dużo fajniejszy,ale to rzecz gustu. ja z seansu byłam zadowolona.
Też uważam, że był lepszy od Django (heh, Daisy była mocarna i jej biedna twarz, ciągle coś... :mrgreen: ), ale ja bym w kinie trzech godzin chyba nie wyrobił. Pogięło ich ostatnio z tą długością filmów, aż przestałem chodzić do kina.
Słomiany Zapał pisze:Do obejrzenia Zjawy będę się dopiero przymierzać. Mam nadzieję, że również mi się spodoba.
Z tego co czytałem na forach filmowych - ogólnie raczej się podoba. Osobiście odbiłem od niego po jakichś czterdziestu minutach, kiedy zaczął mi wyglądać na parodię filmu "Tańczący z wilkami" pod tytułem "Czołgający się z niedźwiedziami". Ale mną się nie ma co sugerować, bo np. na "Marsjaninie" wytrzymałem niewiele ponad godzine, a nowe "Gwiezdne..." wyłączyłem po jakichś 20 minutach. Nie wiem czy to ja tetryczeje coraz bardziej, czy te filmy coraz głupsze i wtórne - może jedno z drugim?
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Film godny polecenia

Post autor: klapouchy »

Niestety co do Zjawy to prawda, że niektóre sceny wydają się być dziwne. Jak na przykład spadł na koniu z wielkiej przepaści. Kon zginął, a on przeżył. Podobno film jest na faktach. Zastanawia mnie czy to możliwe. Ale ogólnie fajnie się oglądało. Marsjanina też polecam. Marsjanin jest wyjątkowy. Drugiego takie filmu nie ma. Nie da się go z niczym porównać. Trochę z Robinsonem Cruzoe, ale tylko trochę.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

klapouchy pisze:Niestety co do Zjawy to prawda, że niektóre sceny wydają się być dziwne. Jak na przykład spadł na koniu z wielkiej przepaści. Kon zginął, a on przeżył. Podobno film jest na faktach. Zastanawia mnie czy to możliwe. Ale ogólnie fajnie się oglądało.

Ten film jest raczej tylko bardzo luźno oparty na faktach, a mnie w większości wydał się niedorzeczny i na dodatek zupełnie sztampowy (obejrzałem go do końca). Pomimo to zgadzam sie, że jako kino czysto rozrywkowe można powiedzieć, ze "ogólnie fajnie się oglądało" i to tyle z pozytywów. Niestety Leonardo dostanie pewnie Oskara za tę rolę, bo chyba właśnie po to powstał ten film... :roll:

klapouchy pisze:Marsjanina też polecam. Marsjanin jest wyjątkowy. Drugiego takie filmu nie ma. Nie da się go z niczym porównać. Trochę z Robinsonem Cruzoe, ale tylko trochę.
Oj przesadzasz z tą wyjątkowością, żeby daleko nie szukać - "Grawitacja" 2013r. to przecież dokładnie ten sam motyw. "Robinson Cruzoe" to chyba najlepsze i oczywiste porównanie, ale ja nazwałbym ten film: "McGywer na Marsie". :wink: A to co mnie najbardziej odrzuciło, to wszechobecny patos, patos, patos...
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Film godny polecenia

Post autor: klapouchy »

Grawitacja to jednak co innego. Tam był zwykły wypadek w kosmosie a tu było życie na innej planecie. I wyglądało to całkiem realistycznie. Teoretycznie chyba to wszystko jest możliwe co tam było. Patosu nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, czasem nawet pojawiło się trochę humoru.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: Film godny polecenia

Post autor: morowy »

klapouchy pisze:Grawitacja to jednak co innego. Tam był zwykły wypadek w kosmosie a tu było życie na innej planecie. I wyglądało to całkiem realistycznie. Teoretycznie chyba to wszystko jest możliwe co tam było. Patosu nie zauważyłem. Wręcz przeciwnie, czasem nawet pojawiło się trochę humoru.
Heh, jeśli tam był zwykły wypadek w kosmosie (zderzenie ze szczątkami niefortunnie zestrzelonego satelity), to tu był zwykły wypadek na planecie (zderzenie ze szczątkami anteny podczas burzy pyłowej/piaskowej(?)). Tam po śmierci ostatniego z towarzyszy, bohaterka odstawia McGyvera używając sprzętu porzuconego/orbitującego w kosmosie, zeby wrócić na Ziemię. A tu bohater po odlocie towarzyszy odstawia McGyvera używając sprzętu porzuconego/znajdującego się na planecie, żeby wrócić na Ziemię. Różnice są w szczegółach, ale wg mnie ogólny motyw jest ten sam.

A co do patosu, to ja go widziałem juz od pierwszych minut filmu, kiedy dowódca wyprawy stała na drabince patrząc w ciemność, a statek wciąż prawie, prawie, prawie się wywracał...
No ale to są wszystko jakieś tam preferencje osobnicze co do tych filmów (tj. "Zjawy" i "Marsjanina"). Tobie te filmy bardzo przypadły do gustu, a mnie niekoniecznie i wydaje mi się, że nie ma co się tu bardziej rozwodzić, po prostu: "de gustibus...".
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Film godny polecenia

Post autor: panna_x »

Ja byłam na Zjawie i film bardzo mi się podobał. Zgadzam się, że to kino rozrywkowe, ja tylko takie oglądam, bo niszowego nie jestem w stanie zdzierżyć :) Parę razy próbowałam np. za namową znajomych obejrzałam "Piękność dnia" Bunuela, surrealistycznego reżysera albo raz poszłam na "Oniricę" Majewskiego i to nie dla mnie. Nigdy więcej takich filmów.
Zjawa bardzo mi się podobała, głównie za aktorstwo ( wszyscy mi się podobali aktorsko, dobrze zagrali) oraz za zdjęcia/plenery- no takie różne ujęcia pejzaży, przyrody np. widok na rzekę z góry, zorza polarna, zalany las, ruiny kościoła w lesie itd.- wizualna warstwa filmu bardzo mi przypadła do gustu.
Oczywiście film miał też minusy np. dla mnie takowym był czarno-biały podział postaci ( źli biali, dobrzy Indianie), ale jako całość mi się podobał.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

Carte Blanche - dramat, z jednej strony smutny, z drugiej ma w sobie coś pozytywnego. Pokazuje, że w każdej trudnej sytuacji można w sobie znaleźć siłę, aby iść dalej naprzód.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Film godny polecenia

Post autor: chochol »

Zachwycam się filmami W. Smarzowskiego "Wesele", "Dom zły" "Róża", "Pod mocnym aniołem". Ten ostatni mistrzostwo.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
random
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 3 sty 2016, 12:13
Lokalizacja: BB

Re: Film godny polecenia

Post autor: random »

"Pod Mocnym Aniołem" może być. W tym temacie bardziej polecam "Żółty Szalik". "Wesele', "Drogówka" i "Dom zły" z_a_j_e_b_i_s_t_e i masakryczne zarazem :-).
The mind is a labirynth...
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Film godny polecenia

Post autor: Słomiany Zapał »

To tym razem może coś lżejszego, dla fanów fantastyki i przygody - "Łowca czarownic".
ODPOWIEDZ