Wegetarianizm

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Wegetarianizm

Post autor: urtika »

Zdzichu pisze:Bez chemii, "zdrowo i naturalnie"... Kiedy ludzie tak żyli, srednia długość ich zycia wynosiła 30 lat :wink:
Layla pisze:Bo przy okazji mieli z higieną na bakier i brakowało opieki medycznej :]
A prócz tego mężczyźni ginęli na wojnach i w pojedynkach, a kobiety przy i po porodzie.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

Myślę że większość z nich jednak wegetarianami nie była :P
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianizm

Post autor: Zdzichu »

Za to Hindusi w większości wegetarianami byli, a jeszcze w latach 50-tych XX-go wieku, kiedy to zyli zdecydowanie "blizej natury i z dala od chemii", średnia długośc ich zycia wynosiła 32 lata :P
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Wegetarianizm

Post autor: klapouchy »

Chyba nie można mylić diety naturalnej z wegetariańską. Można jeść naturalne mięso jak i rośliny pełne chemii. Inna sprawa, że natrulane dla człowieka zawsze było mięso. Zanim nauczył się rolnictwa żył głównie z łowiectwa i zbieractwa.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

klapouchy pisze:Chyba nie można mylić diety naturalnej z wegetariańską. Można jeść naturalne mięso jak i rośliny pełne chemii.
To prawda.Aczkolwiek dziś takie mięsko dostać bez konserwantów spulchniaczy od zwierzątka hodowanego bez stresu bo to też ma duży wpływ dosyć ciężko.Rośliny też wchodzą GMO.Jednak póki co myślę że na tą chwilę zielonki są mniej zatrute niż nasze świnki.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Wegetarianizm

Post autor: Motylciemny »

Patryk pisze:Jak ty przytyłaś to może i ja nie schudnę :)
Patryk musisz czesto serwować sobie kotlety sojowe na tłustym oleju.
Do tego paróweczki sojowe i spora ilość bananów.
Nie ma cudów ,nie schudniesz.
Ja z kolei tak jak Lachesis przytyłam na diecie wegetariańskiej.
To oczywiście spedza mi sen z powiek.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

Pierwszy wegadzień i pierwsze kotlety sojowe za mną.Nie no pierwsze były Urtikowe i chyba smaczniejsze były:) Spotkamy się na jakimś zjeździe to się podszkolę u ekspertki :)
Awatar użytkownika
Lachesis
AS gaduła
Posty: 419
Rejestracja: 6 lut 2009, 19:20
Lokalizacja: Smerfów Świat

Re: Wegetarianizm

Post autor: Lachesis »

Patryk pisze:Względy zdrowotne.Dużo ostatnio naczytałem i nasłuchałem się,że ludzie którzy przeszli na wegetarianizm poczuli się dużo zdrowsi postanowiłem więc przetestować i pewnie zostać przy diecie bezmięsnej.
Mnie się bardzo poprawiło psychicznie, nie mam już aż tak wielkich dołów i smutów jak wcześniej. Rodzice mnie straszyli, że bez mięsa to ja długo nie pociągnę, że będę mieć problemy zdrowotne, niedobory. Zrobię sobie badania, sprawdzę, ale póki co czuję się dobrze.
Samo przejście na wegetarianizm było dla mnie czymś ciężkim, bo ja typowy mięsożerca, lubię mięso. Przez długi czas chodziłam na ciągłym głodzie, jak narkoman ;). Zdarzały mi się chwile słabości. Ciężka też jest sprawa z wizytami rodzinnymi, kiedy patrzą się jak na ufo i uświadamiają jaka ja głupia, że tego mięsa nie jem ;).
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

Spotkałem się z tym, że ludzie mówią że po odstawieniu mięsa byli ciągle głodni.Odnośnie tego co piszesz a słyszałem takie opinie już od innych natrafiłem na tekst i taki jego fragment:"Mięso zawiera wiele trucizn (między innymi dużą ilość kwasu mo­czowego), które wy­wołują uzależnienie w taki sam sposób jak nikotyna, kofeina itp. i stwa­rzają ciągłe zapotrzebo­wanie na dalsze dawki.
Zaprzestając jedzenia mięsa, przeżywa się na począt­ku trudności i od­czuwa się uzależnienie od mięsa do czasu, kiedy organizm upora się z odłożo­nymi truciznami. Później pragnienie to słabnie."Ja póki co takich objawów nie odczuwam.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Wegetarianizm

Post autor: dimgraf »

"Mięso zawiera wiele trucizn (między innymi dużą ilość kwasu mo­czowego), które wy­wołują uzależnienie w taki sam sposób jak nikotyna, kofeina itp. i stwa­rzają ciągłe zapotrzebo­wanie na dalsze dawki.
Zaprzestając jedzenia mięsa, przeżywa się na począt­ku trudności i od­czuwa się uzależnienie od mięsa do czasu, kiedy organizm upora się z odłożo­nymi truciznami. Później pragnienie to słabnie."
Mnie to raczej wygląda jak jakieś wegetariańskie bajki. Każda zmiana diety na produkty o mniejszej kaloryczności może powodować odczucie głodu. Ty Patryku pewnie nie odczuwasz bo po prostu jak odstawiłeś mięso zwiększyłeś znacznie ilość warzyw w diecie, czym uzupełniasz braki kaloryczne.
Kwas moczowy jest produktem degradacji puryn, czyli zasad azotowych wchodzących w skład kwasów nukleinowych DNA i RNA.
Czyli niezależnie od rodzaju diety kwas ten wytworzy się w Twoim organizmie no chyba, że zmienisz dietę na produkty nieorganiczne. Tak więc jest to normalny produkt przemiany materii i notabene całkowicie wydalany przez organizm poprzez mocz, kał i pot.

Tak poza tym jakby szukać toksyn to pewnie we wszystkim co jemy występują w jakiś ilościach.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Wegetarianizm

Post autor: Patryk »

dimgraf pisze:Ty Patryku pewnie nie odczuwasz bo po prostu jak odstawiłeś mięso zwiększyłeś znacznie ilość warzyw w diecie, czym uzupełniasz braki kaloryczne
No to prawda.Co do reszty nie wypowiadam się bo się nie znam :P
Libra

Re: Wegetarianizm

Post autor: Libra »

Myślę, że nie o kalorie chodzi a o przyzwyczajenie pewnie - albo nastawienie psychiczne. Ewentualnie można znaleźć pokarm który daną osobe "trzyma" - mnie najdłużej trzyma jajecznica, tylko... jajek nie lubie ;)

Ja wiecznie głodna byłam(właściwie to zawsze :P) gdy próbowałam witarianizmu - warzyw na kilogramy mogłam młócić a i tak burrrrrrr burrrrrrrr ;)


Przechodziłam na wegetarianizm ze względów ideologicznych, trzymam się na nim przez wzgląd na zdrowie i samopoczucie- lepiej mi.
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: Wegetarianizm

Post autor: Cortes »

Nie jestem i pewnie nie będę. Matka natura przez kilkadziesiąt stuleci kształtowała nas jako gatunek wszystkożerny i nie zamierzam się temu przeciwstawiać :aniol:
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Wegetarianizm

Post autor: panna_x »

Przepraszam,a co to sa bretarianie, bo pierwsze slysze? Witarianie to ci, co jedza warzywa same?
Libra

Re: Wegetarianizm

Post autor: Libra »

Witarianie jedzą owoce, warzywa, nasiona, orzechy - ale nieprzetworzone termicznie, na surowo.

Z kolei bretarianie nie jedzą nic :P
ODPOWIEDZ