Języki obce

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
bomder
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2018, 13:26

Re: Języki obce

Post autor: bomder »

Sam chodziłem na kurs angielskiego i taki kurs chyba dał mi się więcej niz korki. Na korki więcej niż raz w tygodniu nie bylo mnie stać. A jednak nie potrafiłem się zmotywować do nauki samodzielnie. Podczas kursu miałem zajęcia 2 razy w tygodniu oraz zadawane prace domowe.Tak wiec musiałem się do tego jednak przyłożyć ;)
Aktualnie juz nie chodze ale powtarzam sobie angielski z ksiazek, ogladam również filmy na youtube w oryginale...
Awatar użytkownika
Jelle
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 5 cze 2020, 19:35
Lokalizacja: Poza Polską.

Re: Języki obce

Post autor: Jelle »

Angielski biegle, niderlandzki na poziomie podstawowym.
Kiedyś chciałem uczyć się węgierskiego, ale trochę mnie to przerosło :D fajny język, ale gramatykę ma dość skomplikowaną.

Obecnie czytam anglojęzyczne książki w oryginale. Ot tak dla gimnastyki :P
Ostatnio zmieniony 12 cze 2020, 15:42 przez Jelle, łącznie zmieniany 1 raz.
LiL KamiL O
ASiołek
Posty: 63
Rejestracja: 18 maja 2020, 19:31

Re: Języki obce

Post autor: LiL KamiL O »

Tibia
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 21:09 przez LiL KamiL O, łącznie zmieniany 1 raz.
Uczucia i emocje to tylko związki chemiczne
Sheena
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2020, 09:11
Lokalizacja: Toruń

Re: Języki obce

Post autor: Sheena »

Jelle pisze: 6 cze 2020, 17:11 Kiedyś chciałem uczyć się węgierskiego, ale trochę mnie to przerosło :D fajny język, ale gramatykę ma dość skomplikowaną.
Uwielbiam węgierski! Generalnie dużo uczę się przez apkę Duolingo, mam za sobą kursy francuskiego, hiszpańskiego, węgierskiego, esperanto, niedawno zaczęłam grecki, hawajski, łacinę. Z angielskim nie mam problemu i uczę się też go przez kursy duolingowe, bo wszystkie te kursy są prowadzone po angielsku (po polsku jedynie właśnie angielski), marzę jeszcze o czeskim, rosyjskim i irlandzkim, ale to za dużo naraz :D
„ja w ich wieku z seksu to Leśmian, Petrarka najwyżej”
ig: @littleinnocentliar
Awatar użytkownika
Vii
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 30 lip 2020, 22:15
Lokalizacja: Gallifrey ;)

Re: Języki obce

Post autor: Vii »

Mam skromne wymagania - dobrze opanować angielski. Niestety zabrakło mi talentu do językowego i nauka tego powszechnie znanego języka, którym tak wielu ludzi posługuje się z łatwością, jest dla mnie prawdziwą katorgą :(
Obrazek
hekoppetaca1
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2018, 20:00

Re: Języki obce

Post autor: hekoppetaca1 »

Z moim Kochaniem ciśniemy w Duolingo, ja w chińskim i irlandzkim, a mój Skarb w angielskim.
Awatar użytkownika
Romantyczkapocalosci
starszASek
Posty: 41
Rejestracja: 5 sty 2019, 21:15
Lokalizacja: Kielce / Discord: Aneta#6184 / gg 67355042

Re: Języki obce

Post autor: Romantyczkapocalosci »

Kocham Cię Pitulku 🥰😍😘🧡💛💚💙💜🤎🖤🤍💋💘💝 jesteśmy w lidze diamentowej na duolingo
karokrakow
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2020, 13:00

Re: Języki obce

Post autor: karokrakow »

Ja znam bardzo dobrze angielski (używam na co dzień w pracy) i jako tako rosyjski (ostatnio mega przydał mi się w Gruzji, wiec kilka lat nauki nie poszło na marne 8) ). Przez jakiś czas próbowałam uczyć się norweskich słówek z jakąś apką, później nawet zdobyłam książki do nauki tego języka - ale teraz moja motywacja jakoś osłabła i książki leżą sobie na półce, czekając aż kiedyś do nich wrócę.
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: Języki obce

Post autor: Makoto »

Język polski znam i lubię :P Wspominam o tym, bo dla niektórych Polaków to, mimo wszystko, język obcy.
Poza nim niemieckiego uczyłam się jakieś dziewięć lat, ale dużo zapomniałam.
Francuskiego trzy lata i zdałam z niego maturę. Czytam po francusku, ale rozumiem już niewiele. Trochę żałuję, bo naprawdę kocham ten język. Japoński - hiragana, katakana i kilkadziesiąt znaków, zdania też sklecam. Pod koniec 2012 zrobiłam certyfikat JLPT na poziomie N5.
Chińskiego uczyłam się około roku. Znaków już bardzo nie pamiętam, więc ogarniam tylko zapis w pinyin :)
Chciałabym nauczyć się litewskiego. Akcent już mam :D
Ostatnio zmieniony 9 lut 2021, 16:46 przez Makoto, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Języki obce

Post autor: Dolly »

Ja znam angielski bardzo dobrze. Zaczęłam się go uczyć, gdy miałam 10 lat. Do dziś go używam i poznaję wciąż nowe słowa i zwroty. Niemiecki znam też całkiem nieźle, choć brak mi wprawy. Japoński znam raczej słabo (tyle, co wyuczone z anime), ale chciałabym znać znacznie lepiej.
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Języki obce

Post autor: Krzysiu36l. »

Chciałbym poznać język ludzi bo jak dotąd chyba poznałem tylko język korpo-maszyn.

ps. znam angielski a2/b1 tak mniej więcej, ale raczej to pierwsze
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
PMW
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 8 lis 2021, 19:29

Re: Języki obce

Post autor: PMW »

Angielski B2, francuski A1, łacina biernie w stopniu podstawowym.
Awatar użytkownika
Pepronezz
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2022, 14:55

Re: Języki obce

Post autor: Pepronezz »

Ant pisze: 5 lip 2008, 21:20 Krótko i na temat: jakie języki chcielibyście poznać, jakie już znacie i w jakim zakresie? :aniol:
Znam język angielski częściowo niemiecki i zaczynam uczyć się serbskiego
Pepe pan robak :mrgreen:
pawcio1978
pASzko
Posty: 2544
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Języki obce

Post autor: pawcio1978 »

Uczyłem się w szkole: angielski, niemiecki, rosyjski.

Chciałbym poznać np. czeski
ODPOWIEDZ