O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Layla »

Libra pisze:... bo dostałam okresu wszech czasów, cały dom więc rozbrzmiewa stękaniem i ***, nawrzeszczałam na nóż bo mi spadł i co on sobie w ogóle myślał, żeby tak spadać, i właśnie smażę sobie frytki na pociechę i ja pierdykam jak boli, jak boli, zaraz zaczne po suficie łazić :insane: Czekam jeszcze 30 minut i kolejną nospe sobie zapodam bo....:stryczek: kwa,kwa,kwaaaaaaa!! :(
Znam ten ból :/ Chociaż na nóż jeszcze nie krzyczałam :P Wspieram Cię duchowo :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Libra

o menstruacji...

Post autor: Libra »

Chłopy, nie czytać

...albowiem "pikanie" jajnika i kiełkujące pobolewanie biustu zmotywowało mnie do zerknięcia w kalendarzyk i sprawdzenia, kiedy Librencja dostanie tzw "ciotki", zwanej też pieszczotliwie i bardziej fachowo "miesiączką".

I cholera mać, wychodzi na to, ze okres pojedzie ze mną na szkolenie :/ Librowe okresy to przeważnie morderczo krzyż potopy, z bólem promieniującym na nogi, jeżeli nie mam możliwości zmiany "lotniska" co 1,5 h to nawet przez sięgającą od pępka po nery podpaske nocną przeleje sie na bank . Ok, spodnie w razie czego wezme sobie ciemne ale drżę o prześcieradło w hotelu...

Pewności siebie bedzie brak, samopoczucie skopane, złośliwa menda, akurat na wyjazd!! :[
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: urtika »

@Libra, i nadal nie próbowałaś nic z tym zrobić? Dowiedzieć się jakie są tego przyczyny, zastosować odpowiednią dietę, wypróbować jakieś mieszanki ziołowe? A sprawdziłaś czy nie masz anemii?
Gdybym ja miała takie problemy, to nie dałoby mi to spokoju. Toż szkoda życia na męczarnie.
Edit.1 Znalazłam stary wątek i połączyłam. I widzę, że jak 4 lata temu Libra się męczyła, tak męczy się nadal... :shock:
Edit.2 Próbowałaś może tą herbatkę?
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Falka »

Libra niestety mam podobnie :( . To natura mogła sobie darować.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: DZIEWICA8 »

O ludzie! ja mam podobnie jak u Oli eR. Też co miesiąc zastanawiam się po co mi ten okres, skoro i tak nie zamierzam mieć dzieci.
Też w pierwsze dni boli mnie brzuch. kiedyś brałam na to lek Cefalgin, ale potem przestał mi pomagać np. kiedyś wystarczyło mi pół tabletki, a ostatnio dopiero dwie pomagały i to nie zawsze. W końcu poszłam do ginekologa i ona mi dała leki na receptę, jak na razie mi pomagają.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: Falka »

DZIEWICA8 pisze: Też co miesiąc zastanawiam się po co mi ten okres, skoro i tak nie zamierzam mieć dzieci.
DZIEWICA8
Nad tym i ja się zastanawiam przy każdym okresie.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: zazu24 »

Okres mam przeważnie raz na pół roku, ewentualnie co kilka miesięcy, jeśli ma akurat dobry humor :D ale mój ginekolog twierdzi, że, tu cytat: 'spokooooojnie, jak pani zacznie współżyć to to się wszystko pani unormuje', koniec cytatu :lol:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: Falka »

zazu24 pisze:Okres mam przeważnie raz na pół roku, ewentualnie co kilka miesięcy, jeśli ma akurat dobry humor :D ale mój ginekolog twierdzi, że, tu cytat: 'spokooooojnie, jak pani zacznie współżyć to to się wszystko pani unormuje', koniec cytatu :lol:
Zazdroszczę Ci kobieto, choć wolałabym w ogóle nie mieć tego cholerstwa. :?
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Falka pisze:
zazu24 pisze:Okres mam przeważnie raz na pół roku, ewentualnie co kilka miesięcy, jeśli ma akurat dobry humor :D ale mój ginekolog twierdzi, że, tu cytat: 'spokooooojnie, jak pani zacznie współżyć to to się wszystko pani unormuje', koniec cytatu :lol:
Zazdroszczę Ci kobieto, choć wolałabym w ogóle nie mieć tego cholerstwa. :?
Ja też, choć u mnie nie przebiega to jakoś strasznie, ale po co mi to?
Może jesteś bardzo szczupła i stąd tak rzadko masz okres? I co współżycie ma do tego? Chyba, że chodziło mu o tabletki anty, które wówczas unormują cykl.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: zazu24 »

Kolejna ze złotych myśli mojego lekarza: 'Mnóstwo kobiet by chciało być na pani miejscu i nie mieć miesiączki, a pani nie ma i jeszcze narzeka' :lol: .
Nie mam pojęcia, co ma do tego współżycie. Podejrzewam, że pan doktor może uskuteczniać obiegową opinię pt. znajdź se chłopa to Ci przejdzie :P
A tabletek anty mi nie chce przepisać, mimo, że unormowałyby mi cykl. Twierdzi, że nie ma co ingerować, bo samo się wszystko ureguluje. Generalnie dziwny człowiek, ale to już mój chyba 7 czy 8 ginekolog i jakoś szukanie następnego mi się nie uśmiecha.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: chochol »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Ja też, choć u mnie nie przebiega to jakoś strasznie, ale po co mi to?
Po to żebyś była młoda :) .
U mnie zawsze comiesięczna zmora wywołuje niemiłe dolegliwości: przed - opuchnięte piersi, w trakcie - brzuch powiększający się do rozmiarów 6 miesiąca ciąży :/, bóle, uczucie dyskomfortu itp.
Nie lubię tego stanu :/.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

chochol pisze:
wyrwana_z_kontekstu pisze:Ja też, choć u mnie nie przebiega to jakoś strasznie, ale po co mi to?
Po to żebyś była młoda :) .

Haha, to skąd te zmarszczki, ja się pytam? Nie ma tak, nawet natura mnie oszustuje. :/
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: chochol »

Pozbawiona hormonów stałabyś się bardzo szybko stara. Zmarszczki lekkie każda kobieta ma w wieku > 25 lat.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: Falka »

Znowu okres i szkoda, że nie można się pozbyć macicy bez konsekwencji dla zdrowia.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: O menstruacji słów kilka - ex w jakim humorze jesteś

Post autor: Layla »

Falka pisze:Znowu okres i szkoda, że nie można się pozbyć macicy bez konsekwencji dla zdrowia.
Ja na szczęście od wczoraj po... Ale też żałuję że bez konsekwecji zdrowotnych nie da się z tym nic zrobić. No ale cóż, trudno. Przynajmniej wystarcza mi standardowy ibuprom...
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
ODPOWIEDZ