obżarstwo

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Bardzo Dziwna Osoba pisze:
urtika pisze:Pamiętam jak w zeszłym roku, po powrocie z zagranicy, nie wiedzieć czemu miałam przez kilka dni napady wilczego głodu. Ale znalazłam w jednej z moich mądrych książek przepis na herbatkę ziołową, zaczęłam ją pić i po 2-3 dniach mój apetyt wrócił do normy. Ta herbatka sprawdza się również wtedy, gdy ma się nadmierną ochotę na słodycze. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę podać skład. Wypróbowałam na sobie i na mój organizm podziałała. 8)
Ja chciałabym ją na sobie przetestować :D
Podaję przepis na forum, gdyby jeszcze więcej osób było chętnych na przetestowanie.
:| Każdego składnika po pół łyżeczki:
rumianek, korzeń omanu wielkiego, imbir, rozmaryn, tymianek
3 szklanki wody
Połączyć zioła z wodą w rondelku lub w garnku, doprowadzić do wrzenia i wyłączyć gaz. Odstawić na 30 min. Popijać 3 razy dziennie po szklance ( gdy już herbata będzie zimna, to podgrzać).
Zioła te, to powszechnie znane i dostępne przyprawy kuchenne, oprócz omanu wielkiego. A oman dobrze w domu mieć, gdyż dobry jest prócz tego na uporczywy kaszel, chrapliwy oddech i katar.

Herbatka pomaga również na problemy z żołądkiem ( dzisiaj przetestowałam na mojej mamie).
Quirkyalone
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Tak, obżarstwo. Niby wszystko jasne (kalorie, cholesterol itd.), ale i tak jem dużo. :lol: I wszystko. Nie ma potrawy której bym nie zjadła. Być może wynika to z tego, że nie potrafię i nie lubię gotować, więc chwytam to co inni zrobią. :wink:
Zna ktoś kluski z makiem robione na Wigilię?
ODPOWIEDZ