Kulinaria

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Libra

Re: Kulinaria

Post autor: Libra »

Zrobiłeś sobie pewna odmianę Spring rolls - warzyw zawijanych w papier ryżowy ;)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Kulinaria

Post autor: Heremis87 »

Aktualizacja z wczoraj, zrobiłem sobie domowy humus, w smaku jak ryba, chyba efekt przypalenia sezamu :lol:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
daenerys
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 4 sie 2018, 12:44

Przepisy kulinarne

Post autor: daenerys »

Jakie są Wasze ulubione potrawy, desery, przekąski?
Może chcecie się podzielić przepisem? :)
Niekoniecznie musi być to twórczość własna i nie musi być to coś skomplikowanego :D
Ja np. lubię zrobić sobie kisiel truskawkowy i do niego dodać truskawki i kawałki czekolady, tak żeby czekolada się rozpuściła :D
Pychotka :D
Mother of Cats
What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Przepisy kulinarne

Post autor: zewsząd i znikąd »

Łojeju, kisiel z czekoladą?... :rozowe:
Różne mam ulubione dania. Powiedzmy, własnego pomysłu: risotto z marchewką i pomarańczowymi pomidorami tudzież risotto z cukinią i grzybami. Niewłasnego pomysłu: danie indyjskie, czarna soczewica w sosie pomidorowo-maślanym.
Ostatnio robię dużo past warzywnych. Jestem wegetarianką i właściwie kanapki (kajzerka przekrojona na pół) z pastą warzywną to moje najczęstsze śniadanie. Lubię zwykły pasztet sojowy koperkowy firmy Orico, lubię wypróbowywać troszkę droższe w słoiczkach, ale właściwie najbardziej lubię własne. Wtedy mam pewność, że nie ma składników, których nie lubię (cebula, papryka), składników, do których mam ostry wstręt (ocet), składników, na które jestem mocniej uczulona i powinnam ich unikać (orzechy, sezam).
W tej chwili mam pastę z zielonej soczewicy i pieczarek i właściwie niezbyt mi się udała. Najbardziej mi się podobały: pasta z marchewki (pieczonej i później jeszcze dogotowanej - mój piekarnik jest jakiś nieszczególny i nie da się w nim upiec twardych warzyw tak, żeby zmiękły) i czerwonej soczewicy, pasta z żółtej soczewicy, korzenia pietruszki (też pieczonego i dogotowanego) i natki pietruszki. Dzięki niech będą mojej mamie za miniblender, który mi podarowała - bez niego te pasty byłyby niemożliwe.
Szukam jakiegoś dobrego przepisu na pastę z cukinii.
ODPOWIEDZ