Miniony rok - jaki byl dla Was?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: DZIEWICA8 »

Miniony rok 2013 był dla mnie wyjątkowo zły. W marcu zmarła moja babcia, potem Mruczka zachorowała i miała operację. Nie mogłam też znaleźć pracy, pod koniec roku dostałam staż i na początku była szansa, że zostanę potem zatrudniona, ale ostatecznie okazało się, że jednak się nie uda. Miałam też problemy ze zdrowiem. Teraz też nie jest lepiej, dalej nie mam pracy, kręgosłup mnie boli jeszcze bardziej. Tylko z Mruczką jest lepiej, bo wyzdrowiała.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Patryk »

Mój miniony rok hmm seks dragi i rock and roll. A poważniej to był...miniony :surprisebox:
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nic nowego. :] Jakoś tak zleciało cugiem bez traum i euforii. Po roku 2015 i wcześniejszych wychodzę z założenia, że nic gorszego, nic innego od tego, co już przerobiłam, nie może mnie spotkać na gruncie życia osobistego.
Ostatnio zmieniony 4 sty 2017, 22:25 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Viljar »

Napiszę tak: Sylwestra spędziłem, z sadystyczną przyjemnością paląc kalendarz na rok 2016 kartka po kartce. Przynajmniej częściowo draniowi odpłaciłem. Bo ogólnie rzecz biorąc, co mogło mi się w tamtym roku spierniczyć, to się spierniczyło i z największym trudem się z tego podnoszę.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Heremis87 »

W minionym roku zmarło sporo osób z kręgów rodziny, znajomych z pracy, szkoły itd., poza tym sporo się działo w moim życiu, szczególnie wewnętrznie. Ogólnie nie był zbyt pomyślny, ale poczyniłem pod koniec pewne postępy w pracy nad sobą. W Sylwestra większość tradycyjnie jak w ciągu ostatnich 5 lat czyli samotnie jakiś alkohol, ostatnio wino musujące półwytrawne, bardzo smaczne, pite na raty, wyjście na rynek tradycyjnie i spacer szybko jedna godzinę, potem jednak wpadłem do brata i posiedziałem tam z najbliższą rodziną, nawet miło było. Poszedłem spać po 3.30 wstałem o 6 z rana znów spacer w ciszy, a potem powoli kryzys z racji niedoboru snu, ale w miarę spokojnie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Libra

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Libra »

Były plusy - wyprowadzilam się z domu rodzinnego i na wynajmie jest mi cudownie.
Były i minusy, jak 2015 minął w starym składzie, to ten niestety nie :( ale tworzyło mi to oczy, staram się być bardziej "rodzinna".
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: DZIEWICA8 »

Miniony rok 2016 był dla mnie średnio dobry. Nie miałam żadnej pracy, ani stażu, dopiero pod koniec roku udało mi się dostać na dwa szkolenia. Miałam poważne problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, musiałam chodzić na różne terapie, do różnych lekarzy i brać leki.
Najlepsze dla mnie było to, że poznałam na szkoleniach i terapiach trochę ciekawych ludzi, szczególnie jedna osoba z nich jest dla mnie bardzo ważna i dużo mi pomaga.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Nikkala
ASiołek
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2015, 21:42

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Nikkala »

Rok 2016 był przełomowym ale jednocześnie przejściowym. Koniec LO, matura, wyjazd do Poznania w połowie roku (ok 650 km!), porzucenie starych przyjaciół i znalezienie się w całkiem nowym miejscu, pierwsza praca, przeprowadzki, studia, nowe znajomości, stresujące sytuacje, usamodzielnienie. Trochę tęsknoty za przyjaciółmi, za naturą, a z drugiej strony chęć poznawania nowego miejsca. Krystalizujące się plany na przyszłość. Ale to 2017 będzie dla mnie kluczowy. :) :)
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna."
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: qwerty_456 »

niedobry
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: DZIEWICA8 »

Miniony rok 2017 był dla mnie i naszej rodziny zdecydowanie zły i trudny. Cieszę się, że już się skończył. Ja miałam dwa nieudane staże: w sklepie i na kuchni. Miałam też cały czas problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym. Poza tym w październiku umarła nam nasza kotka Mruczka, była z nami 16 lat od kociątka. Potem mój tata zachorował i miał operację w szpitalu. Dobrze tylko, że teraz już lepiej się czuje. I jeszcze pod koniec października zmarł na raka mąż naszej kuzynki. Mama też trochę chorowała, ale teraz już lepiej się czuje. Także moja koleżanka miała problemy ze swoją córką. I jeszcze trochę kłóciłam się z moimi znajomymi. Jedyne dobre wydarzenie, to że nasza kuzynka urodziła córeczkę.
Oby ten rok 2018 był dla nas lepszy.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: BlueStar »

Rok 2017- rok w którym pierwszy raz wygooglowałam słowo ,,aseksualna'' i spadł mi kamień z serca :D
Libra

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Libra »

Dla mnie ciężki- w porównaniu do minionych mocno stresujący.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Heremis87 »

Był chyba najcięższy, wiele skrajności, problemów zdrowotnych, kryzys duchowy, nawet pobyt w szpitalu, ale przynajmniej zrozumiałem, że czas na zmiany i jeszcze wiele leży w moich rękach. Ogólnie rok bardzo ciężki, istna "Ciemna Noc Duszy", ale wiele zrozumiałem (wreszcie). A naczelne hasła na miniony i ten to: "przypomnienie i odpoczynek", jakkolwiek enigmatycznie to brzmi, dla mnie ma wielki sens.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: Azshara »

Ciężki i bardzo męczący. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że równie męczącego roku wcześniej nie przeżyłam.
Koniec szkoły, przeprowadzka, masa stresu, problemy zdrowotne, jeszcze więcej stresu, mały budżet, momentami wręcz minusowy. Jeśli miałabym w jakiś sposób określić rok 2017, to byłaby to szkoła przetrwania. Oby ten nie dał mi tak bardzo w kość :)
ehrmantraut
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42

Re: Miniony rok - jaki byl dla Was?

Post autor: ehrmantraut »

absolutnie najgorszy....
ODPOWIEDZ