Ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą... ;)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Czlowiek inteligenty? :roll:
Z tym zdaniem wiaze sie to ze taki czlowiek sie nie nudzi ale w sposob inteligentny czyli czytanie i ogolny samorozwoj wylaczajac rozrywki elektroniczne i innego typu. Jesli chodzi o takie nudy to sie wylaczam.

Praca, od czasu do czasu czytanie ale wlasnie ta elektronika to 60 -70% spedzanie moje czasu bez snu jedzenia, wiec nie jestem osoba spedzajaca czas w sposob inteligentny...
Awatar użytkownika
Ernest
AStrum
Posty: 1482
Rejestracja: 3 kwie 2009, 00:15

Post autor: Ernest »

Mhm, a jeżeli ktoś słucha muzyki, to Twoim zdaniem się nudzi? A co z osobą, która na przykład uczy się francuskiego na komputerze (korzystając z programu multimedialnego)?
,,Wszyscy jesteśmy większymi artystami niż się nam zdaje." F. Nietzsche

''To see a World in a Grain of Sand
And a Heaven in a Wild Flower
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour'' W. Blake

,,...by lekko obcial koncowki nie skracajac wlosow" Keri
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

a mowie o przypadku viljara :P Doom i te inne sprawy :P
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Widzisz, inteligencja oznacza między innymi kreatywność. Jeśli nie mam co robić, to sobie znajduję jakieś zajęcie. Czy to zajęcie musi być superinteligentne? Chyba nie. A bywa, że po pracy jestem zmęczony albo wkurzony i mam ochotę odpocząć. Co w takiej sytuacji robi człowiek, któremu płacą za myślenie? Poświęca się rozrywce nie mającej z myśleniem wiele wspólnego (pomijając myślenie nad wyborem broni).
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Ja tylko przypominam :P Co za tym stwierdzeniem bylo :P
Vil :mrgreen: A myslisz co ja robie caly dzien? :P Zmieniam bronie lub buduje fabryki by armia rosla :mrgreen: .
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Keri pisze:Zmieniam bronie lub buduje fabryki by armia rosla :mrgreen: .
I Bronia daje się zmieniac?? Hmm, musi byc bardzo łagodna i bez własnego zdania :roll:
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

Lizzy :shock:

BROŃ a nie BRONIA a bronie to chyba liczba mnog. od broni :P

GRY KOM. :P Koniec tematu :P
Lizzy
ASter
Posty: 616
Rejestracja: 17 cze 2009, 16:28
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lizzy »

Gry słowne :diabel: :diabel: :diabel: Koniec tematu :P
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ze strony poradni językowej Uniwersytetu Jagiellońskiego:
Rzeczownik broń w znaczeniu ‘narzędzie walki’ nie ma liczby mnogiej. Jako niepoprawne są więc kwalifikowane użycia w rodzaju Rewolucja naukowo-techniczna, eksplozja demograficzna i bronie masowej zagłady sprawiły, że przyszłość cywilizacji ludzkiej zawisła od tego, czy narody potrafią ułożyć wzajemne stosunki z wyłączeniem dominacji wojny. [poprawnie: różne rodzaje broni masowej zagłady] lub: Ma różne bronie. A Żółwie Ninja walczą mieczami, łańcuchami i rzucają we wrogów takimi gwiazdeczkami z metalu i ze szkła. [poprawnie: ma różną broń a. różne rodzaje broni].

Natomiast w znaczeniu ‘formacja wojskowa’ rzeczownik ten ma zarówno liczbę pojedynczą, jak i mnogą, zob: Służyć w broni pancernej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele różnych broni.
prof. dr hab. Mirosław Skarżyński
To tak na marginesie ;P

Gry komputerowe to fajny sposób na potencjalną nudę, ale ostatnio odkryłam, że chyba się starzeję, bo podczas gry dostaję objawów podobnych jak w chorobie lokomocyjnej xD Zawroty głowy, nudności i gorzej. No tak czy owak wciąż nie mam zbyt wiele wolnego czasu, więc na nudę szansy brak. Czekam na emeryturę :mrgreen:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Ostatni raz się nudziłam jak byłam dzieckiem. :lol: Chciałabym się trochę ponudzić. To by było bardzo...hm? - odprężające. :D
Cierpię na chroniczny brak czasu, nawet gdy mam czas. Sterty nieprzeczytanych książek, telewizja, filmy, muzyka. Jeśli tego nie ma, to i tak się dobrze bawię. :lol: Autowizualizacja jest cool. 8)
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą... ;)

Post autor: Słomiany Zapał »

Nigdy się nie nudzę. Zawsze mam coś do zrobienia. Czasami przydałby się dłuższy dzień ;) Wolny czas poświęcam zwykle swoim pasjom. Ale też nie stronię od poznawania nowych rzeczy.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Ludzie inteligentni nigdy się nie nudzą... ;)

Post autor: Indiana »

Słomiany Zapał pisze:Nigdy się nie nudzę. Zawsze mam coś do zrobienia. Czasami przydałby się dłuższy dzień ;) Wolny czas poświęcam zwykle swoim pasjom. Ale też nie stronię od poznawania nowych rzeczy.
Klawo.
ODPOWIEDZ