seriale

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
daenerys
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 4 sie 2018, 12:44

Re: seriale

Post autor: daenerys »

AliceAce82 pisze: 17 sie 2018, 23:00
daenerys pisze: 6 sie 2018, 12:11 Seriale ktore zrobily na mnie wrazenie:
Stargate SG-1 + Atlantis
Battlestar Galactica
Fringe
The Extant
Gra o tron
Mr. Robot
Stranger Things
Westworld
You! I like you :)
Nie wszystko widziałam, ale teraz mam okazję poznać coś nowego.
Cieszę się, że się moja lista przydała :D
Polecasz coś spoza listy? Niedawno skonczyłam Gre o Tron i nie wiem co teraz oglądać :/
Mother of Cats
What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: AliceAce82 »

daenerys pisze: 21 sie 2018, 19:58
AliceAce82 pisze: 17 sie 2018, 23:00
daenerys pisze: 6 sie 2018, 12:11 Seriale ktore zrobily na mnie wrazenie:
Stargate SG-1 + Atlantis
Battlestar Galactica
Fringe
The Extant
Gra o tron
Mr. Robot
Stranger Things
Westworld
You! I like you :)
Nie wszystko widziałam, ale teraz mam okazję poznać coś nowego.
Cieszę się, że się moja lista przydała :D
Polecasz coś spoza listy? Niedawno skonczyłam Gre o Tron i nie wiem co teraz oglądać :/
Na pewno Gwiezdne Wrota: Wszechświat, ale nie każdemu się podobają.
Na pewno Star Trek, a z nich najbardziej bym polecała Deep Space Nine i Voyager.

Niektóre wyglądają tandetnie, ale się okazują super.

Firefly (koltowy serial urwany)
Babylon 5
Ucieczka w kosmos (Farscape)
The X-Files
Defiance
Heroes
Alphas
The 100
12 Monkeys
Sense 8
Touch
Torchwood
The 4400
Sanctuary (raczej fantasy to jest)
Terra Nova
Revolution
V
Jericho

Jak Ci się spodobalo GoT, to może Vikings? Nie oglądałam, ale podobno niezle.


A jeśli dodatkowo lubisz troche dołujące tytuły różniej maści to:
Mr. Robot
Six Feet Under
Dead Like Me
True Detective (szczegolnie sezon 1)
Supernatural (pierwszy sezon jest taki zwykly horrorowaty, ale pozniej sie rozkreca)
Rick and Morty ;)
Nikita
Elementary (Szherlock inaczej)
Derek
Twin Peaks
Hannibal (nie za bardzo mi się podobał, ale był spoko)


Jest jeszcze troche super filmow sci-fi, jakbyś była zainsteresowana, to poszukam jakie to były.
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: seriale

Post autor: Azshara »

Jeśli ktoś interesuje się sprawami kryminalnymi, to gorąco polecam drugi sezon "American Crime Story: Zabójstwo Versace", który jak nazwa wskazuje opowiada o mordercy Gianiego Versace. Andrew Cunanan był piekielną chodzącą zagadką i przez większość czasu historia skupia się na nim, przede wszystkim dlatego, że jego życiorys jest bardzo interesujący i do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego zabił Gianniego. Ta sprawa kryminalna jest jedną z moich ulubionych i o dziwo serial całkiem dobrze ją odwzorowuje. Pojawiają się pewne zmiany i własne interpretacje, ale to naprawdę dobrze przedstawiona historia :)
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: AliceAce82 »

To ja jeszcze do mojej gigantycznej listy dorzucam ostatnio skonczony serial pt. "Terminator: The Sarah Connor Chronicles". Krotki, ale fajny.
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: seriale

Post autor: Słomiany Zapał »

"Nawiedzony - dom na wzgórzu" - serial wciąga, ale akcja nie toczy się zbyt szybko. Każdy odcinek pokazuje jakąś część historii, życie bohaterów, ale najciekawiej wypadają momenty związane z duchami. Czasami zdarza się coś przewidywalnego, ale interesujących wyjaśnień nie brakuje, jak np. pod koniec piątego odcinka - nie będę zdradzać co się działo, ale powiem tylko, że podobało mi się jak twórcy wyjaśnili to, co widziała jedna z postaci.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: seriale

Post autor: Azshara »

Słomiany Zapał pisze: 23 paź 2018, 20:10 "Nawiedzony dom na wzgórzu"
Też chciałam polecić :)
Obok "Terror" jest to drugi serial z kategorii horroru, w którym postacie są bardzo dobrze napisane i rozbudowane, więc serial nie skupia się tylko na straszeniu, którego jest właściwie bardzo mało. Klimat za to utrzymuje się przez cały czas. Jedyny minus to powolnie rozwijająca się akcja.
ender2187
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2018, 19:08

Re: seriale

Post autor: ender2187 »

Ostatnio się na całego wciągnęłam w Crazy Ex-girlfriend! Łamie trochę tematów tabu, i ma świetnie kawałki musicalowe :D
A z moich all time favourite na pewno Dexter i House of Cards! Ogląda ktoś z Was najnowszy sezon HoC może?
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: seriale

Post autor: BardzoLittle »

Ja mam dwie telenowele, które towarzyszą mi bardziej jako element do poczucia dawnych czasów. Z dziadkami się siadało i na TVN - "Gorzka zemsta", później "Barwy grzechu". Bardzo fajne klimaty, Kolumbia, potem Rio. Cudne, mimo iż seriale proste.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: seriale

Post autor: panna_x »

też lubiłam latynoskie seriale w dzieciństwie :) Maria z przedmieścia, Paulina, Rosalinda, Paloma, Alvaro, Gorzkie dziedzictwo :)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: seriale

Post autor: Warszawianka40+ »

ostatnio w tv
"Skandal w angielskim stylu" - stary homoseksualista niszczy życie młodemu ubogiemu chłopakowi. Bez poprawności politycznej bo Anglicy nie dali się zwariować - bardzo dobry Hugh Grant,
"Czarne jezioro 2" - nieszablonowy thriller z pięknymi widokami, można się trochę dowiedzieć jak działa w Szwecji opieka społeczna.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 11:15 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Kamylt
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 21 sie 2016, 20:32

Re: seriale

Post autor: Kamylt »

Moje ulubione :

Gra o Tron
The Tudors
Gotowe na wszystko
The Borgias
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: seriale

Post autor: Słomiany Zapał »

"Czarnobyl" - dość ciekawie przedstawiona historia, póki co wciąga, ciekawe, jak będzie dalej, czy serial utrzyma poziom, czy też nie.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: seriale

Post autor: Azshara »

Słomiany Zapał pisze: 24 maja 2019, 22:31 "Czarnobyl" - dość ciekawie przedstawiona historia, póki co wciąga, ciekawe, jak będzie dalej, czy serial utrzyma poziom, czy też nie.
Zostały tylko dwa odcinki do końca, więc myślę, że nie zdążą zaniżyć poziomu :)

Obecnie czekam na kontynuacje kilku seriali, ale po ostatnim sezonie Gry o Tron przeszedł mi hype na jakikolwiek tytuł.
Jeszcze nigdy żaden finał serialu nie zawiódł mnie tak bardzo :?
leszy
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2019, 14:19

Re: seriale

Post autor: leszy »

Azshara pisze: 25 maja 2019, 10:47
Słomiany Zapał pisze: 24 maja 2019, 22:31 "Czarnobyl" - dość ciekawie przedstawiona historia, póki co wciąga, ciekawe, jak będzie dalej, czy serial utrzyma poziom, czy też nie.
Zostały tylko dwa odcinki do końca, więc myślę, że nie zdążą zaniżyć poziomu :)

Obecnie czekam na kontynuacje kilku seriali, ale po ostatnim sezonie Gry o Tron przeszedł mi hype na jakikolwiek tytuł.
Jeszcze nigdy żaden finał serialu nie zawiódł mnie tak bardzo :?
O nie, samo wspomnienie tego tematu sprawia, że uruchamia się we mnie nieodparta chęć szkalowania. xD Ósmy sezon jest tak bardzo oderwany od reszty, że właściwie możnaby go uznać za zekranizowany fanfick. Talent Dedeków do niszczenia rozwoju postaci okazał się nieprzeceniony (pozbawiony inteligencji Tyrion, wyprany z osobowości Jon, Danka-wariatka, Jaime nadal zakochany na zabój w Cersei...). Ramin Djawadi na Żelazny Tron, on jedyny swoją muzyką utrzymał poziom. Przy słuchaniu "Night King" czy "Light of The Seven" ciary idą po plecach.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: seriale

Post autor: Azshara »

leszy pisze: 26 maja 2019, 14:39 O nie, samo wspomnienie tego tematu sprawia, że uruchamia się we mnie nieodparta chęć szkalowania. xD Ósmy sezon jest tak bardzo oderwany od reszty, że właściwie możnaby go uznać za zekranizowany fanfick. Talent Dedeków do niszczenia rozwoju postaci okazał się nieprzeceniony (pozbawiony inteligencji Tyrion, wyprany z osobowości Jon, Danka-wariatka, Jaime nadal zakochany na zabój w Cersei...). Ramin Djawadi na Żelazny Tron, on jedyny swoją muzyką utrzymał poziom. Przy słuchaniu "Night King" czy "Light of The Seven" ciary idą po plecach.
Podczas oglądania siódmego sezonu myślałam, że gorzej być nie może i jest to zamierzone niedopracowanie na rzecz finału, jednak przy ósmym sezonie był on arcydziełem xD Nie to, że siódmy był jakiś tragiczny, ale był jednak pierwszy sezonem, który nie był na podstawie ani jednego wątku z książki i D&D pokazali, że nie potrafią samodzielnie w logiczny sposób budować fabuły oraz tworzyć dialogów, które przecież odgrywały główną rolę w pierwszych sezonach.

Będę tęsknić za tym serialem i wspominać go bardzo dobrze, ale cieszę się, że to już koniec i zdołali zepsuć tylko jeden sezon.
Teraz pozostaje czekać na książki :)
ODPOWIEDZ