seriale

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: Patryk »

Ujeeeeee 8) Nie wiem na czym polega mirror, ważne że działa. Same dobre stronki forumowicze dziś tu polecają.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: seriale

Post autor: Layla »

Widział ktoś "Outlandera"?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: seriale

Post autor: marisaxyz »

Skończyłam czytać właśnie "Uczę dla wron" i pomyślałam że z czystym sumieniem mogą zacząć oglądać serial, i tak się wk.. bo jak już go znalazłam to tak wolno się ładuje że jeden odcinek oglądałam pół dnia :evil:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: seriale

Post autor: Layla »

Po ostatnim nadrabianiu zaległości w serialach babskich i odmóżdżających, a konkretnie pt. "Gotowe na wszystko", przerzuciłam się na coś bardziej ambitnego.

Tak więc, zaczęłam oglądać Lie to me*. Serial o behawioryście, naukowcu, ekspercie od odczytywania ludzkiej mimiki i wykrywania kłamstwa. Póki co obejrzałam 8 odcinków pierwszego sezonu i powiem tyle - wciąga, polecam. :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: seriale

Post autor: Falka »

Ostanio oglądam 9 sezon Doctor Who, 6 Downtown Abbey i 2 IZombie
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: seriale

Post autor: 4w5 »

Absolutny hit dzieciństwa - 'Robin Hood', a troszkę późniejszego - 'Allo, allo'

Aktualnie regularnie nie oglądam chyba nic. No może ścigam po kanałach CSI Las Vegas w nadziei, że uporządkuję sobie wątki związane z poszczególnymi bohaterami. Puściliby kiedyś gdzieś od dechy do dechy.

W żaden z modnych seriali jakoś nigdy nie mogłam się wciągnąć
- Dr House - obejrzałam kilka odcinków i wystarczy
- Sherlock - podziękowałam po 10 minutach
- seriale o kobietach sukcesu w rui - nie mój świat...
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: seriale

Post autor: marisaxyz »

Mr.Robot serial który ostatnio wbił mnie w fotel, R E W E L A C J A! czekam na drugi sezon z niecierpliwością więc byle do czerwca :mrgreen:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Nightfall

Re: seriale

Post autor: Nightfall »

w mr.robot najbardziej zachwycilo mnie nawiazanie do fightclub-u.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: seriale

Post autor: marisaxyz »

Ta scena w której Tyrell daje po mordzie jakiemuś gościowi? ja po obejrzeniu pierwszych odcinków nowych seriali myślałam że nic mnie nie wciągnie a tu proszę, taki niepozorny letni serial :mrgreen:

edit:
aaaa no i to że główny bohater gadał jednak sam do siebie
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Syzygzy
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 6 sty 2016, 11:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: seriale

Post autor: Syzygzy »

Jeśli ktoś szuka radosności to "Modern Family", jeśli wręcz przeciwnie to "Utopia".
Plus "Człowiek z Wysokiego Zamku", choć trochę zbyt bardzo odbiega od książowego źródła.
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: seriale

Post autor: 4w5 »

Zdążyłam się odrzec od seriali o ludziach sukcesu i na prawie 2 miesiące wsiąkłam z ,Magdą M.'. Niby nie mój świat, ale fajnie było przenieść się 10 lat wstecz, kiedy to serial był emitowany w TV. Wtedy go nie oglądałam, teraz z przyjemnością, do której pewnie wstyd się przyznać :).

Odnalazłam też ku ogromniej radości pewien duński serial (z zupełnie innej beczki niż powyższy), który kiedyś oglądałam na Ale Kino - mianowicie 'Biuro ochrony'. Wreszcie mam szansę obejrzeć od początku.
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Re: seriale

Post autor: morowy »

Ponieważ najbliższa premiera nowych odcinków seriali, które oglądam, dopiero na wiosnę ("House of cards" - marzec i "Gra o tron" - kwiecień), to trzeba na coś "paczeć" podczas wieczornego szydełkowania, co nie? Pozwolę sobie więc polecić coś niefabularnego. A tak po prawdzie od jakichś paru lat 90% tego co oglądam w celach rozrywkowych jest "niefabularne"...

Od kilku tygodni pozostaję wkręcony w serie przyrodnicze z cyklu "Life" firmowane nazwiskiem znanego zoologa i antropologa, a przede wszystkim popularyzatora przyrody - Davida Attenborough:

- Królestwo roślin 2012r. (3 odcinki)
- Zadziwiające życie bezkręgowców 2005r (5 odcinków)
- Błękitna planeta 2001 (8 odcinków) - tego jeszcze nie oglądałem
- Życie gadów i płazów 2008r. (5 odcinków)
- Życie ptaków 1998r (10 odcinków)
- Życie ssaków 2002 (10 odcinków)

Wszystkie powyższe filmy sugeruję oglądać na większym ekranie niż mają lapki, bo są przepiękne. Wspaniałe okoliczności przyrody i "kosmiczni" główni bohaterowie odcinków zapierają dech w piersiach; a unikatowe, świetne kadry są tu na porządku dziennym. Bezczelna kamera wciska się wszędzie i możemy obserwować zwierzęta i rośliny w najintymniejszych sytuacjach życiowych: pod prysznicem, przy objedzie, w zalotach, w chwilach radosnych i tragicznych. Śmierć przeplata się tu z cudem narodzin w nieustającym tańcu życia. Epickie, zdumiewające - szczerze polecam! :)
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
maga
mASełko
Posty: 142
Rejestracja: 15 paź 2013, 18:55

Re: seriale

Post autor: maga »

Ja mogę polecić "Narcos", historię Pablo Escobara kolumbijskiego barona narkotykowego. Wciągająca rzecz i podobno nakręcona z dbałością o historyczne detale.
Ksiezniczka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2015, 18:40

Re: seriale

Post autor: Ksiezniczka »

Watek dosc dlugi i wybaczcie nie przeczytam calego..

Kocham NA Wspolnej! Jest ktos ze mna?

A teraz ogladam Meksykanski tasiemiec Dzikie serce na YT i tez mnie dobrze wciagnelo!
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: seriale

Post autor: SamotnyWilk »

Patryk pisze:Oglądał ktoś Wayward Pines? Ja obejrzałem na razie 4 odcinki i serial jest przedni.
Ja oglądałem :) Całkiem całkiem, ale bardziej mi się książki podobały :)


Rizzoli and Isles - na podstawie opowiadań Tess Gerritsen, inny niż książki ale bardzo przyjemny :)
Gra o Tron, Arrow, Flash, Originals, Pamiętniki Wampirów, Quantico (przerwa w sezonie do 6 marca, a taka akcja ciekawa), Sense8 (to też jest super :)), American Horror Story ale tylko 2 i 3 sezon :), Banshee.
Oglądałem też Forever i Zemstę :)
ODPOWIEDZ