Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: urtika »

Pił ktoś może kefir samodzielnie zrobiony z grzybka kefirowego ( znanego również pod nazwą grzybek tybetański bądź japońskie kryształy)? Mniam, ostatnio znów za nim zatęskniłam, problem w tym, że aktualnie nie posiadam grzybka. Oprócz kefiru, z tego grzybka można też produkować wodno- cukrowy napój musujący. Grzybek szybko się rozrasta, więc można go rozdawać znajomym, można również robić z niego maseczki na twarz.
Jeśli ktoś go może posiada, chciałby się odrobiną podzielić i mieszka w południowej części kraju, niech da znać. Dojadę i odbiorę.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Mohammed
zASpany krASnoludek
Posty: 174
Rejestracja: 27 sty 2012, 22:31
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: Mohammed »

Ice tea
Non Omnis Moriar

Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: Winkie »

Mrożona herbata... Brr, ja nie wypiję nawet chłodnej herbaty, a co dopiero zimnej. Ostatnio moim number 1 wśród herbat jest herbata biała. :D
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: marisaxyz »

w lecie woda z dużą ilością lodu i świeżo zerwanej mięty z ogródka, a w zimie herbata cynamonowa
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: Winkie »

marisaxyz pisze:w zimie herbata cynamonowa
Grzaniec?
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: marisaxyz »

Winkie pisze:
marisaxyz pisze:w zimie herbata cynamonowa
Grzaniec?
nie, można ją zrobić samemu http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/na ... cynamonowa albo kupić gotową, obie są pyszne, ale ja raczej kupuję gotową bo nie ukrywam że jetem leniem i raczej omijam kuchnię szerokim łukiem :oops:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: Winkie »

marisaxyz pisze:
Winkie pisze:
marisaxyz pisze:w zimie herbata cynamonowa
Grzaniec?
nie, można ją zrobić samemu http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/na ... cynamonowa albo kupić gotową, obie są pyszne, ale ja raczej kupuję gotową bo nie ukrywam że jetem leniem i raczej omijam kuchnię szerokim łukiem :oops:
To tak jak ja. :lol: Jestem tak leniwa jeśli chodzi o "gotowanie" (w to wlicza się również przyrządzanie herbaty :wink: ), to jedynie kupuję herbatę w torebkach, bo nie chciałoby mi się wsypywać listków do sitka. :mrgreen:

Jak wynika z tego przepisu używa się miodu do posłodzenia - można obejść się bez miodu?
kawałek kory cynamonu ( tak ok. 1 cm na 1 cm )
- a o co tutaj chodzi? Jak zdobyć "kawałek kory cynamonowej"?

Główne działanie herbaty jak rozumiem jest rozgrzewające? :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: dimgraf »

Korę możesz kupić normalnie w sklepie spożywczym (delikatesy, markety, u mnie nawet w osiedlowym można znaleźć, lub zamówić przez internet). Można też zastąpić to już zmielonym 1/1 cm to będzie taka solidniejsza łyżeczka mielonego cynamonu. Co do miodu to teoretycznie nie musisz ale będzie gorzka, bo cynamon jest goryczkowy więc warto posłodzić zdrowym miodem. No ale każdy ma inny smak więc to i tak wszystko wg. własnego gustu.

Ja pijam sporo soków jedynie unikam jabłkowego (nie służy mi jabłkowy z kartonu). Najczęściej są to kartonowe choć wolę soki w szklanych butelkach lub świeżo wyciśnięte. Oczywiście bez cukru nie lubię słodzonych soków.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: cube »

wyznacznikiem jakości jest właśnie smak - prawdziwy cynamon (bez dodatków) jest słodkawy a nie gorzkawy.
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: dimgraf »

Owszem jest słodkawy ale nie na tyle by słodzić nim herbatę. Napisałem, że jest goryczkowaty, a nie gorzki. Obie rzeczy się nie wykluczają.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: cube »

napisałeś, że herbata będzie gorzka przez cynamon, także no dla mnie to jest nieprawda, o ile używa się prawdziwego cynamonu.
rozumiem, że nie wyklucza się to, że cynamon jest jednocześnie słodkawy i gorzkawy? odczucia smakowe są niezwykle indywidualne także nie mnie w to wnikać.
natomiast zgadzam się, że cynamon to nie najlepsza rzecz do słodzenia czegokolwiek, skąd taki pomysł?
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: dimgraf »

Napisałem, że herbata będzie gorzka, bo sama z siebie już jest taka, ale to wiadomo zależy od gatunku, rodzaju, długości parzenia, czy nawet tego czy jest parzona ze świeżych czy suszonych liści, czy jeszcze z czegokolwiek innego.

Dla mnie herbata czarna jest gorzka więc dodanie do niej czegoś goryczkowatego tylko wzmocni gorycz herbaty. Ale wiadomo wszystko jest kwestią indywidualną. Np. mnie smakowała herbata z liści koki, ale są tacy co żadnej zielonej herbaty nie lubią. Zaś nie lubię herbaty czarnej przez jej dość intensywną gorycz w porównaniu do zielonej czy też białej, więc zazwyczaj czarną herbatę słodzę i to nawet nie tyle cukrem co syropem owocowym i miodem (oczywiście jeśli mam taką możliwość bo w domu zazwyczaj czarnej nie mam, ale jak już kupię czarną to i kupuje wspomniane dodatki).
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: cube »

ja nie słodzę od kilku lat, w naszej codziennej diecie jest tak ogromna ilość cukru że daruje sobie dodatkowe ilości.
miód lubię ale rzadko sobie pozwalam bo jest bardzo kaloryczny i ogólnie wcale nie tak bardzo zdrowy jak medycyna ludowa uważa.
syropy lubię do gorącej czekolady jak idę gdzieś do Wedla to wtedy tak jak najbardziej ale nie powiem mam wyrzuty sumienia przez te głupie kalorie. :roll:
kupiłem sobie ostatnio ekologiczną herbatę z hibiskusem - OHYDA
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: marisaxyz »

To tak jak ja. :lol: Jestem tak leniwa jeśli chodzi o "gotowanie" (w to wlicza się również przyrządzanie herbaty :wink: ), to jedynie kupuję herbatę w torebkach, bo nie chciałoby mi się wsypywać listków do sitka. :mrgreen:

Jak wynika z tego przepisu używa się miodu do posłodzenia - można obejść się bez miodu?
kawałek kory cynamonu ( tak ok. 1 cm na 1 cm )
- a o co tutaj chodzi? Jak zdobyć "kawałek kory cynamonowej"?

Główne działanie herbaty jak rozumiem jest rozgrzewające? :)[/quote]

kora cynamonu to nie zmielony cynamon, do kupienia w pierwszym lepszym sklepie, możesz zamiast miody dodać brązowy cukier albo zwykły, albo w ogóle, rozgrzewa że hej :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Twój Ulubiony Napój Bez-Alkoholowy

Post autor: dimgraf »

Mielony cynamon to mielona kora cynamonowca. Owszem smak będzie się nieco różnić kiedy jest to świeżo starta kora lub w całości, a kora zmielona i leżąca jakiś czas w torebce. Ale tak samo zastępując miód cukrem tracisz coś ze smaku. Herbata z torebki też się różni od takiej świeżej. No dobra nie robię już offtopu :P

Kolejnym napojem który lubię jest woda smakowa - jabłkowa (niegazowana) ale tak jak w poprzednich przypadkach wolę zrobić napój sam np. lemoniadę (bez cukru) no ale ciągły brak czasu powoduje, że rzadko kiedy mam możliwość zrobienia napoju, a kiedy takowa jest to ogarnia mnie lenistwo i zwyczajnie się nie chce.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ