Prawo jazdy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Prawo jazdy

Post autor: Patryk »

Ale to było służbowe, więc nie szkodzi:)
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re:

Post autor: KrzyśMMMM »

8)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 23:17 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
Nightfall

Re: Prawo jazdy

Post autor: Nightfall »

Z moich obserwacji wynika, że ci którzy naprawdę dobrze jeżdżą zdają praktykę za pierwszym razem. W końcu jest to wszystko nagrywane, można się odwołać do nagrań. Inaczej jest w przypadku jeżdżących średnio i kiepsko, tu faktycznie kasa, kasa, kasa i oblewanie nawet za małe błędy. Chociaż jak ktoś jeździ kiepsko, to bezpieczniej żeby nie jeździł.
KrzyśMMMM
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 2 paź 2017, 16:51
Lokalizacja: skansen ideologiczny, peryferie śląska, prowincja Chin

Re: Prawo jazdy

Post autor: KrzyśMMMM »

:)
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 23:17 przez KrzyśMMMM, łącznie zmieniany 1 raz.
Nightfall

Re: Prawo jazdy

Post autor: Nightfall »

Nie sugeruję Ci kiepskiej jazdy, nie mam pojęcia jak jeździsz i nie oceniam tego :D Wiem tylko, jak to mniej więcej wygląda w ośrodku egzaminacyjnym w moim mieście - jeśli ktoś jeździ bezpiecznie i jest pewny siebie za kółkiem to zdaje za pierwszym razem.

Ja jestem w trakcie kursu i idzie mi to marnie, ale chcę zdać, żeby w razie potrzeby móc gdzieś dojechać bez czekania na autobus. Kiepski kierowca może kogoś zabić lub skrzywdzić dlatego jestem sceptyczna :D
krychu_m
łASuch
Posty: 186
Rejestracja: 5 lis 2017, 20:27

Re: Prawo jazdy

Post autor: krychu_m »

Mnie się wydaje że to jest naprawdę z tym różnie. Ja co prawda zdawałem ponad dwadzieścia lat temu, ale pamiętam jak mi mówił mój nauczyciel, mówił wówczas - "Ja cię nie nauczę jeździć, tylko zdawać egzamin". Pamiętam jak mnie uczulał - Jeśli masz spojrzeć w lusterko wsteczne, spójrz tak, żeby egzaminator nie miał żadnych wątpliwości, że w nie spojrzałeś. Nie wystarczy że jak to się mówi rzucisz, ty masz się specjalnie dla niego wychylić. Moim zdaniem miał 100% racji. Zresztą egzaminator co prawda mi zaliczył jazdę (za drugim razem), ale powiedział mi, żebym się zwyczajnie nauczył teraz jeździć. W ciągu tej niewielkiej ilości godzin, które człowiek spędził w L-ce nie jest w stanie dobrze się nauczyć jeździć. Myślę że to czy ktoś jest dobrym kierowcą czy nie, decyduje przede wszystkim praktyka, ja wielokrotnie robiłem nawet trasy po 1000 km dziennie, nie tylko po Polsce i może nie jestem jakimś mistrzem kierownicy ale w mojej skromnej opinii dobrze jeżdżę i co ważniejsze bezpiecznie. Wypadek miałem całe szczęście tylko raz i to bez ofiar.
cygaretka
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 5 sie 2014, 08:21

Re: Prawo jazdy

Post autor: cygaretka »

A ja jadąc 2 lub 3 raz po odebraniu prawka walnęłam w królika, znaczy on walnął we mnie :wink: , to moja jedyna ofiara, oby tak zostało na dalsze lata jazdy.
slawkok
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 4 maja 2018, 23:44

Re: Prawo jazdy

Post autor: slawkok »

Martynka_89 pisze: 4 sie 2010, 17:06 Jestem w trakcie robienia kursu. Jestem ciekawa po ile razy zdawaliście egzamin praktyczny? Ja póki co nie zdałam trzy razy, ale staram się nie poddawać i będę walczyć do momentu aż zdam. Choć mam nadzieję, nie pobić opolskiego rekordu, który wynosi 29.
Udało mi się zdać za szóstym razem.
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Prawo jazdy

Post autor: Wyzwoolona »

i cyk za pierwszym :rozowe: :rozowe: :rozowe:
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Prawo jazdy

Post autor: panna_x »

Nigdy nie zdawałam ani nie byłam na kursie. Nie mam w ogóle zdolności do tego, myli mi się prawo/lewo, nie umiem ocenić odległości itd. Poza tym jeśli się da, dojeżdżam komunikacją, autobusem, tramwajem, busem a na wakacje pociągiem. Ewentualnie jadę z kimś jako pasażer w aucie- jeśli już muszą być auta, to chociaż ten car sharing. Ponadto jestem antyfanką samochodów, motoryzacji i uważam, że i tak jest ich za dużo.
Timothylep
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2019, 21:19
Lokalizacja: Denmark
Kontakt:

Prawo jazdy

Post autor: Timothylep »

tego to ja juz nie zrozumiem, robic prawo jazdy dla satysfakcji, a moze mial taki po prostu......kaprys .. To chyba u Was rodzinne cappricio :twisted:
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Prawo jazdy

Post autor: Mikenoge »

Martynka_89 pisze: 4 sie 2010, 17:06 Jestem w trakcie robienia kursu. Jestem ciekawa po ile razy zdawaliście egzamin praktyczny? Ja póki co nie zdałam trzy razy, ale staram się nie poddawać i będę walczyć do momentu aż zdam. Choć mam nadzieję, nie pobić opolskiego rekordu, który wynosi 29.
Zdałem dość dawno, za trzecim razem. W dwóch pierwszych - popełniłem drobne błędy na placu najeżdżając lekko na słupki no i niestety :(
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Niamkal
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 30 paź 2020, 22:21

Re: Prawo jazdy

Post autor: Niamkal »

Zdawałam dwa razy i sobie odpuściłam, bo jeśli chodzi o łuki itp to cyk i pięknie, ale kompletnie nie nadaje się do jazdy po ulicy.
Stwierdziłam to po tym jak każdy egzamin oblałam przez spowodowanie zagrożenia:
I raz- drift na parkingu( tak chciałam zaparkować...)
II raz- byłam o cm od urwania komuś lusterka bo się zagapiłam
Także cieszę się że mi rodzina na razie odpuściła z tym zdawaniem i w sumie to żałuje że wgl zaczęłam je robić.
I jak ktoś powyżej napisał że jest przeciwnikiem motoryzacji to ja się podpisuje pod tym na 100% :mrgreen:
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Prawo jazdy

Post autor: Makoto »

... zdałam teorię na prawko :D Borze szumiący, jak się cieszę ^^
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Awatar użytkownika
EineKleineNachtmusik
mASełko
Posty: 145
Rejestracja: 5 sty 2021, 21:54

Prawo jazdy

Post autor: EineKleineNachtmusik »

Makoto pisze: 14 kwie 2021, 18:41 ... zdałam teorię na prawko :D Boże szumiący, jak się cieszę ^^
Gratulacje!
Teraz tylko nie rozjedź kogoś... znaczy powodzenia na praktycznym! :D
ODPOWIEDZ