Czy meskie Asy wymarly w Polsce?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Czy meskie Asy wymarly w Polsce?

Post autor: Jo »

Hej,

Z ciekawoscia obserwuje fakt, ze na zagranicznych spotkaniach Asow towarzystwo jest mieszane, czasem wrecz z wyrazna przewaga mezczyzn. W Polsce jest wrecz odwrotnie - spotykaja sie glownie dziewczyny. To panowie sa rodzynkami.
Jaka moze byc tego przyczyna?
Zdecydowana mniejsza liczba panow Asow w Polsce, lenistwo, introwertyzm, niechec do spotkan czy jeszcze cos innego?
Zapraszam do rozwazan.
Awatar użytkownika
lucyfer
AS gaduła
Posty: 454
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lucyfer »

Ten problem jest zauważany przez znaczną część forumowiczów ;) Może to jest związane, z faktem, że ogólnie w skali światowej więcej jest kobiet. Więc drogie Panie musicie się przyzwyczajać :P
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Pytalam o cos innego. Dlaczego w Polsce na spotkaniach jest zdecydowanie mniej panow niz za granica?
Awatar użytkownika
lucyfer
AS gaduła
Posty: 454
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lucyfer »

Jest problem badawczy, w takim układzie należy przeprowadzić badania :)

Po pierwsze na tym forum jest o wiele mniej płci męskiej. Więc chociażby to już rzutuje na frekwencję udziału tej maści w spotkaniach.

Jeśli ja miałbym być elementem badawczym, to na spotkania jestem chętny, ale często nie mam po prostu czasu z tytułu tego, że robię wiele różnych rzeczy. Do tego też odstrasza, to że jak jest organizowane spotkanie, to zgłaszają się zazwyczaj tylko dziewczyny i dziwnie jest być jako rodzynek :P
Ostatnio zmieniony 17 paź 2010, 21:43 przez lucyfer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

A więc Jo, niektórym jeszcze brakuje odwagi. Ja to akurat rozumiem i dlatego na spotkania zwykle stawiam się w towarzystwie ;)

Pozdrawiam wszystkich odważnych rodzynków, których udało mi się poznać :).
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
fiammetta
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fiammetta »

Wydaje mi się, że problem w zacofaniu Polski w sprawach orientacji seksualnych. Owszem, mówi się o homoseksualizmie, natomiast dalej nie jest to uważane za coś normalnego, szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn. A co dopiero, kiedy mężczyźnie, któremu libido powinno szaleć, w ogóle nie chce się seksu? To już nie do przyjęcia. Dlatego się chowają.
I’m a strange bird / I sing so sweet then I fly away
I’m a weird flame / I’ll make you warm
Till you get burnt
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

myślę, że jednym z czynników może być fakt, że o aseksualizmie w Polsce przeważnie mówi się w mediach adresowanych do kobiet
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

Przyłączam się do opinii, że kobietę aseksualną po prostu Sy mogą omijać, a męski AS zrozumienia nie znajdzie. Z rozmów z kilkoma znajomymi (wszyscy na poziomie i jeśli chodzi o porządną rozmowę i wykształcenie) wynika, że nikt nie dopuszcza takiej myśli, że mężczyzna może być aseksualny. W ogóle to bardzo rzadki temat, no bo jak powiedzieć jakim się jest gdy wszyscy się przechwalają dookoła. Przechwałki nie muszą mieć wyrazu wulgarnego czy prymitywnego, ale dają do zrozumienia, że ktoś bez takich potrzeb nie będzie zrozumiany. Więc mało kto pewnie w ogóle szuka innych sobie podobnych.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Zgadzam się z przedmówcami - męskie AS-y mogą wstydzić się aseksualności. Mierne wychowanie seksualne polskiego społeczeństwa sprawia, że ogromna większość ludzi utożsamia aseksualność z impotencją, a posądzenia o tą chorobę mężczyźni unikają jak ognia. Dlatego siedzą sobie cichutko...

Osobiście mógłbym takich facetów przekonać, że ich obawy są nieuzasadnione w odniesieniu do myślącej części społeczeństwa. Jak już gdzieś opisałem, przypadkiem dokonał się mój zupełnie nieplanowany, ale ostatecznie nieunikniony coming-out i prawie wszyscy moi znajomi wiedzą, że jestem AS. Nagle przez znajomych panów zacząłem być traktowany jako osoba "uduchowiona", której warto wysłuchać, a i koleżanki chętniej ze mną rozmawiają wiedząc, że z mojej strony nie pojawi się propozycja łóżkowa. Koleżanki te wykorzystują mój przykład do studzenia zapędów swoich potencjalnych partnerów, gdyż jestem stawiany za przykład, że łóżko nie jest koniecznym i ważnym elementem związku. Stało się tak, bo wiele osób pytało mnie, jak to możliwe, że jestem AS, a na Facebooku mam statut "W związku" :D

EDIT: literówki - Firefox nie działa i nie zauważyłem od razu. Przepraszam
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
fiammetta
starszASek
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2010, 12:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fiammetta »

Teraz pozostaje pytanie: dlaczego na zagranicznych spotkaniach więcej jest męskich as'ów, skoro statystycznie jest ich mniej?
I’m a strange bird / I sing so sweet then I fly away
I’m a weird flame / I’ll make you warm
Till you get burnt
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

fiammetta pisze:Teraz pozostaje pytanie: dlaczego na zagranicznych spotkaniach więcej jest męskich as'ów, skoro statystycznie jest ich mniej?
tak jak napisałem we wcześniejszym poście ;]
Czarno to widzę...
marchewa
AS gaduła
Posty: 475
Rejestracja: 7 gru 2009, 19:55

Post autor: marchewa »

Asy męskie z tego forum ujawniały się na spotkaniach?
ODPOWIEDZ