obrazki? farby? komputer? :-)

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: magellan »

jest tu ktos moze, kto lubi sie zajmowac grafika, rysowaniem, malowaniem itd.? :roll:

jesli tak, to chetnie bym sobie jakies dziela sztuki poogladal - jesli to mozliwe, i jest ktos kto chce tu cos pokazac.
ja sam lubie od czasu do czasu cos rysowac (koputerem), lubie sie zajmowac rysowaniem 3D/trojwymiarowym. lubie osobiscie obrazki z motywami fantastycznymi i rysunki abtrakcyjne. :kocha:
poza tym lubie konstruowac krotkie animacje/filmiki.

Obrazek

Obrazek

magellan :wink:
eempatiaa
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2006, 16:34

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: eempatiaa »

teraz ja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jeszcze kilka ;) zreszta i tak juz sie troszke rozpedzilam :oops:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: magellan »

uuuiiiiii! wyglada to swietnie. chyba natrafilem na prawdziwa artystke. wyglada na "manipulowana fotografie" na komputerze - malowane to chyba nie jest, albo?
ja zas zazwyczaj naprawde rysuje wszystko recznie - uzywam taki "elektroniczny olowek", ktorym da sie latwo komputerem rysowac.http://aiptek.de/index.php?lan=1&mapid= ... detailid=2
bardzo podoba mi sie ten pierwszy obrazek; ma cos "magicznego" w sobie, lubie takie obrazki.
dziekuje bardzo za pokazanie twoich dziel.

czasami sie siedzi, i smieszne i dziwne pomysly do glowy przychodza. powstaja z tego czesto proste, na szybko rysowane obrazki:

Obrazek

co tez uwielbiam ogladac no i tez sam robic to hologramy/stereogramy. ci ktorzy wiedza, jak sie je oglada, to dla tych zaden problem. kto jeszcze takich obrazkow nie zna, i uda mu sie poraz pierwszy w taki hologram zajzec, to przezyje niespodzianke.:wink: oglada sie je w ten sposob:

Obrazek

nie patrzy sie wiec na sam obrazek, tylko tak jakby ZA ten obrazek - a hologram juz sie sam pojawi.:wink:

Obrazek

no i jak - rozpoznal ktos, co sie w tym kryje?

magellan :D
Ostatnio zmieniony 26 cze 2006, 11:25 przez magellan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alicja
ciAStoholik
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: alicja »

Ach! Niesamowite! Rzeczywiście, co za niezwykłe uczucie. Najpierw długo nie mogłam zrozumieć, co znaczy "patrzeć za obrazek", aż tu nagle stał się naprawdę trójwymiarowy! Doskonałe :)
(znaczek SEA się kryje! :))

Magellanie, proszę o więcej hologramów! :)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: magellan »

genialny wynalazek te hologramy, nie? :D
mogl bym ich tu w forum setki umiescic, niestety nie mam tak 100% tej mozliwosci wiecej obrazkow pokazac (webspace). ale zaden problem: mozesz poszukac w internecie hasla hologram, stereogram i znajdziesz ich bardzo duzo. np. tutaj: http://www.wasistzeit.de/stereogramme/

magellan :D
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: Gizmo »

Ehhh te hologramy, moja zmora :lol: Nie wiem, co zle robie, patrze "przez obrazek", ale nigdy nic nie widze, od czego to zalezy?

@Empatia
wow, co za precyzja wykonania :shock:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: magellan »

hi Gizmo :D

nic nie widac? to moze tak: zamiast patrzec sie na obraz monitora, sprobuj najpierw skoncentrowac wzrok/patrzec na jego tylnia obudowe - tak jakbys "przez" kineskop patrzyla. jest ciezko przy pierwszym razie , bo sie nie wie/nie mozna sobie wyobrazic, jak ten obrazek 3D ma wygladac - obrazki 3D widzi sie nie "okiem", lecz sa dopiero skladane w naszym mozgu - kazdy moze je widziec (no chyba ze ktos ma tylko jedno oko..). mowie ci; gdy ci sie uda, to bedziesz zaskoczona! :mrgreen:

lubie rysowac twarze.

Obrazek

magellan :wink:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: Gizmo »

O, nie pierwszy raz stykam sie z hologramami, nieraz probowalam.. :mrgreen: Zawsze w koncu cos tam widze, ale raczej bezksztaltne. Mam astygmatyzm, moze to przez to? Kto wie..

Ladny portrecik :)
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: magellan »

Obrazek

magellan :mrgreen:
Awatar użytkownika
maneki neko
ciAStoholik
Posty: 306
Rejestracja: 15 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Re: obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: maneki neko »

Bardzo lubie tysowac i malowac! Co nie znaczy, ze umiem. Powiedzmy, ze troche rysuje mange w stopniu podstawowym ; ) A realistycznie nie umiem malowac / rysowac, ale mam ambicje troche sie nauczyc :) O ile mozna sie tego nauczyc, pewnie do pewnego stopnia tak. Na grafice komputerowej nie znam sie zupelnie O.O Jak to sie robi, analogicznie jak farbami?
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Weszłam sobie na tę niemiecką stronkę ze stereogramami, ale niestety nie udało mi się zobaczyć żadnego z tych obrazków trójwymiarowego, choć próbowałam. :( Astygmatyzmu nie mam, więc widocznie w moim mózgu coś niepoukładane tak jak trzeba. :diabel: :mrgreen:
Quirkyalone
biskuit
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: biskuit »

Patrzę w te stereogramy i nic! A przecież w młodości tyle się ich widziało...
Awatar użytkownika
nauria
ASiołek
Posty: 56
Rejestracja: 15 kwie 2010, 17:20
Lokalizacja: xyz

Post autor: nauria »

Rewelacja !!! Jesteście mega zdolni :) Gratuluje i życzę dużoooo weny twórczej.
Awatar użytkownika
pogubiony
pASibrzuch
Posty: 260
Rejestracja: 2 lut 2010, 10:05
Lokalizacja: O/S -> N/S

Post autor: pogubiony »

A ja mógłbym powiedzieć, że "maluję nićmi". Uwielbiam się tym chwalić, ale niestety, to są dzieła bardzo osobiste nie tylko dla mnie, więc póki co nie mogę ich otwarcie publikować. Dodam jedynie, że nie są to odtwórcze hafty z jakiś pisemek dla znudzonych nastolatek.
"Dopóki sen na oślep płynął
nad straconą nadzieją,
Kosmos bólem się sączył
nad straconą miłością.
Ze skrytych ludzi świat twój
został pomału wygnany,
Lecz niebo nie spało."
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

obrazki? farby? komputer? :-)

Post autor: DZIEWICA8 »

Super zdjęcia, bardzo mi się podobają podziwiam ludzi, którzy je tworzą i jednoczenie żałuję, ze sama tak nie potrafię.
Myślę, że do tego tematu świetnie pasuje galeria stworzona przez Pioruna :arrow: http://greenshadow23.deviantart.com/gallery/
i filmy o zwierzętach, które kiedyś pokazywał na forum fonfeluch. Bardzo je lubiłam i szkoda, że już nie ma z nami fonfelucha.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
ODPOWIEDZ