Kolory

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Ja nie jestem ponury i noszę się na czarno ponieważ to kolor elegancki. Raczej ubieram się "barwnie" ale barwy stonowane i dobrane na elegancki styl. Dziś zachorowałem na grafitowy garnitur z przeceny za 299zł ale zbliża się świąteczna czarna dziura która skutecznie wysysa pieniądze z portfela :(
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Kolory

Post autor: chochol »

dimgraf pisze:Raczej ubieram się "barwnie" ale barwy stonowane i dobrane na elegancki styl.
mogę to samo powiedzieć o sobie, choć barwy nie są stonowane.

Co powiecie na zestaw: zielone buty, granatowo - czarne dzwony, pasiasta tunika i chusta na głowie?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Co powiecie na zestaw: zielone buty, granatowo - czarne dzwony, pasiasta tunika i chusta na głowie?
Musiałabym zobaczyć takowy zestaw w "środowisku naturalnym", w plenerze. Wtedy mogłabym powiedzieć, czy podoba mi się, bądź nie.
Dziś zachorowałem na grafitowy garnitur z przeceny za 299zł
Grafit. Ładny kolor. Pod krawat?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Nie koniecznie pod krawat. Myślałem do tego biały T-shirt z golfem. Oczywiście to taki zestaw na zwykły dzień, na ważne spotkania to wiadomo biała koszula i krawat (prawdopodobnie mam taki białe złoto, choć też pasowałby mocny czerwony). Generalnie grafit jest dobry na różne okazje i pasuje do wielu kolorów. Może po nowym roku będą go jeszcze mieli w dobrej cenie.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Takie rzeczy jak garnitur w promocyjnej cenie lepiej kupuj od razu kiedy zauważysz promocję. Po Nowym Roku, bądź przed samym Bożym Narodzeniem towar może "zejść", albo też przecena się skończy.
ale zbliża się świąteczna czarna dziura która skutecznie wysysa pieniądze z portfela :(
Nie możesz tych pieniędzy od kogoś pożyczyć? No nie wiem, np. w ramach zrzutki na prezent świąteczny dla Ciebie?
Generalnie grafit jest dobry na różne okazje i pasuje do wielu kolorów.
Tak, jest elegancki i nie tylko pasuje do różnych kolorów, lecz i do typów urody. Wnioskuję, że Ty raczej prezentujesz typ tzw. słowiański? Jasna czy ciemna karnacja? Natężenie kolorów powinien uwzględniać odcień skóry. Blada osoba niekoniecznie dobrze wygląda chociażby w bieli czy bladej żółci - jak rekonwalescent.

Znaczenie kolorów i możliwe odzwierciedlenie przezeń naszych cech. Oto link: http://www.kolorystyka.pl/
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Kolory

Post autor: Artemis »

Z przedstawionych kolorów wybrałam GRANAT
Osoba identyfikująca się z kolorem granatowym jest inteligentna, przywódcza, odpowiedzialna i samowystarczalna.Osoba identyfikująca się z kolorem granatowym jest inteligentna, przywódcza, odpowiedzialna i samowystarczalna.
Cóż, jestem skłonna zgodzić się z tą opinią :wink:
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Jestem blady, niemal jak nieboszczyk. Nie opalam się i nie lubię. (Nigdy nie jestem brązowy i dobrze Mi z tym). Właściwie ciężko jednoznacznie stwierdzić czy typ słowiański czy raczej południowo-germański. Biel też mi pasuje ale musi być przełamana dużym kontrastem - np. czarna koszula do jasnej marynarki. Na szczęście włosy mam ciemne więc to też inaczej z tymi jasnymi obraniami. (Śniadzi blondyni mają przekichane - ubierze się na biało to zleje się ze ścianą:P)
Ostatnio zmieniony 4 gru 2011, 17:48 przez dimgraf, łącznie zmieniany 2 razy.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Osoba identyfikująca się z kolorem granatowym jest inteligentna, przywódcza, odpowiedzialna i samowystarczalna.
Granat poza tym, mi osobiście kojarzy się z kolorem tzw. "oficjalnym", bowiem często w tym kolorze są służbowe uniformy. Ładny kolor - szczególnie w połączeniu z białym.

Ja wybrałam CZARNY.
Osoba identyfikująca swój charakter z kolorem czarnym jest zdyscyplinowana, niezależna, obdarzona silna wola i własnymi przekonaniami.
Poza tym zdyscyplinowaniem byłabym skłonna zgodzić się z tym opisem. :wink:
Jestem blady, niemal jak nieboszczyk. Nie opalam się i nie lubię.
Ech, to tak jak ja. Mam jeszcze podkrążone oczy, zwłaszcza kiedy zarwę noc.
Opalanie jest dla mnie smażeniem się na patelni. :lol:
Śniadzi blondyni mają przekichane - ubierze się na biało to zleje się ze ścianą:P
Śniady blondyn... Hm, Policjanci z Miami. Typ kalifornijski/australijski?
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Uzupełnienie o charakterystykę kolorów z linku Winkie

Właściwie nie mogłem zdecydować się więc wybrałem 2 barwy bo pojedynczo to nie wiem tak do końca. Chyba czerwień i duża część charakterystyki może by pasowała. Z drugiej strony jestem "szary" - jestem Gray-Asem, w moim nicku też jest odcień szarości (wystarczy f na y zamienić). Kilka cech z szarego do Mnie pasuje, ale wydaje Mnie się, że bardziej skłaniałbym się jednak tej charakterystyce czerwieni. Też do Mnie pasują odcienie niebieskiego czy to błękit czy też granat. Też zielenie. Jestem po prostu wielobarwny i kontrastowy.
Śniady blondyn... Hm, Policjanci z Miami. Typ kalifornijski/australijski?
Nie mam pojęcia. Gdybym miał jaśniejsze włosy to bliżej Mi do wzorca niemieckiego Aryjczyka:P No ale oczy też mi nie pasuję do tego wzorca bo mam zmienne (na zimę mi ciemnieją:P)
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Kolory

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

...
Ostatnio zmieniony 2 maja 2012, 06:56 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Kolor CZERWONY:
Osoba która wybiera kolor czerwony jako określenie siebie samego jest ambitna, odważna, energiczna i ekstrawertyczna.
Hm...

Kolor SZARY:
Ten kto utożsamia się z kolorem szarym jest osoba pasywną, zestresowaną, nadmiernie obciążona i nie zrealizowaną.
Jedno z drugim "gryzie się", więc jak Ty je połączyłeś w jedną całość, Dimgrafie?
Nie mam pojęcia. Gdybym miał jaśniejsze włosy to bliżej Mi do wzorca niemieckiego Aryjczyka:P No ale oczy też mi nie pasuję do tego wzorca bo mam zmienne (na zimę mi ciemnieją:P)
Blondyn, typ aryjski to taki jakby typ nordycki... Zależy jeszcze jakie rysy twarzy i budowa ciała...
A oczy to masz zmienne - wiele ludzi to ma. Ja mam szaro - niebiesko - zielone.
Z przedstawionych na tej stronie kolorów najbardziej podoba mi się morski błękit i ciemna zieleń, szary też może być.
MORSKI BŁĘKIT:
jest wierna, sentymentalna, wynalazcza i idealistyczna.
Wyrwana_z_kontekstu, a Twój cynizm gdzie się podział? :wink:

CIEMNA ZIELEŃ:
jest życzliwa, ludzka, nastawiona służenie innym, o ścisłym rozumowaniu.
Koty przecież chodzą własnymi ścieżkami? 8)

No i szary, pasywny...
A superlatywy? A po co mieliby pisać o wadach? :lol: Wystarczy, że w czerni - "pojechali" z tą tendencją do depresji... :wink:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Jedno z drugim "gryzie się", więc jak Ty je połączyłeś w jedną całość, Dimgrafie?
Nie mam pojęcia. Ale mówię jestem pełen kontrastów. Ekstrawertyczny melancholik (kolejna sprzeczność).

Co do rysów to właśnie bliżej mi do nordyckich i germańskich niż słowiańskich. Co do budowy ciała to napiszę, że smukła sylwetka żeby nie powiedzieć chuda. Ale mówię jeśli chodzi o typ urody to nie pasuję w 100% do konkretnego wzorca.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Ale mówię jestem pełen kontrastów. Ekstrawertyczny melancholik (kolejna sprzeczność).
Niekoniecznie. Mogę to sobie jakoś wyobrazić. Gorzej by było wyobrazić sobie np. ekstrawertycznego indywidualistę. :wink: Czy ekstrawertycznego ascetę. :?:
Ale mówię jeśli chodzi o typ urody to nie pasuję w 100% do konkretnego wzorca.
Są ogólnie cztery typy urody: Wiosna, Lato, Jesień, Zima.
Tutaj jest test, za pomocą którego można sprawdzić swój typ (nie załamujcie się, że jest on na stronie z nazwą adresu zawierającą słówko makijaż, faceci też co poniektórzy go wykonywali):
http://makijaz.net/tt.html

Według tego testu jestem Wiosną, choć mi osobiście ciężko było stwierdzić samej czy np. moja jest blada/o odcieniu oliwkowym/brzoskwiniowym/czy kości słoniowej. :wink:
W opisie tego typu urody zaznaczono, że osoby o takim typie urody mają jasną oprawę oczu, co akurat w moim przypadku zupełnie się nie zgadza.
Myślę raczej, że prezentuję mieszankę dwóch typów: Wiosny i Jesieni.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Kolory

Post autor: dimgraf »

Gorzej by było wyobrazić sobie np. ekstrawertycznego indywidualistę.
Właśnie. (sprzeczność)

Wg testu jestem jesienią.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Kolory

Post autor: Winkie »

Właśnie. (sprzeczność)
Wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu. Gdzie introwertyk/indywidualista jest antonimem wyrazu ekstrawertyk. :wink:
Wg testu jestem jesienią.
Jesień to tzw. ciepły typ urody, tak jak i Wiosna.
Lato i Zima to "chłodne" typy urody.
ODPOWIEDZ