Tatuaże i piercing

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

Azshara pisze: 28 lis 2018, 18:13 Mam tatuaż na prawym nadgarstku, motyw z gry. Planuję jeszcze pół rękawa, może za 3-5 lat. Trochę kosztować będzie no i sama mniej więcej myślę nad wzorem, a raczej zbieram różne elementy np. z popkultury i mitologii, które coś dla mnie znaczą i wolnym czasie amatorsko to rozrysowuję. Ostatecznie wszystko trafi do tatuażysty, który sam to najlepiej ogarnie z moją sugestią, ale chcę mieć coś swojego, bez kopiowania cudzego pomysłu z internetu, który wykorzystało już tysiąc innych osób.

W wieku nastoletnim miałam zakolczykowane całe uszy, przekłucia robiłam sobie sama wenflonem, ale kolczyki nie za bardzo lubią się z moim ciałem pomimo dobrej pielęgnacji. Po jakimś czasie przekłucia zaczynają boleć i muszę je wyjmować. Miałam również kolczyka pod dolną wargą i powierzchniowego pomiędzy piersiami, ale niestety ten sam problem, chociaż powierzchniówkę kiedyś powtórzę, ale innym sposobem. Za bardzo mi się podoba ten typ przekłucia, żeby nie podejść do tego z innej strony.
a jakie to motywy mitologiczne jeśli można zapytać
A-Star pisze: 2 gru 2018, 18:07 Mam jeden tatuaż i nie mówię "nie" następnym
A jaki to obraz, symbol masz ? :) i jaki chciałabyś mieć?
Nightfall

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Nightfall »

Kiedyś bardzo chciałam mieć tatuaż, a obecnie nie. Cieszę się, że nie zrobiłam sobie w przeszłości :D
takasobie

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: takasobie »

Nie mam żadnych kolczyków ani tatuaży. Tatuaże bardzo mi się nie podobają, więc nie chcę tego mieć ani nigdy niczyim się zachwycać nie będę. Kolczykami też się zachwycać nie będę.
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: A-Star »

panna_x pisze: 3 gru 2018, 13:10 A jaki to obraz, symbol masz ? :) i jaki chciałabyś mieć?
Jest raczej widoczny, więc nie napiszę ze względów dyskrecji. Drugiego nie planuję, ale jeśli coś mnie zainspiruje to nie omieszkam zrobić.
Obrazek
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

a co sądzicie o przekłuwaniu uszu dzieciom? kolega był świętym Mikołajem i jednoroczna dziewczynka dostała kolczyki. Uważam, że to przesada. Z drugiej strony on jest ultralewicowy, więc zaraz powiedział, że czemu w takim razie krytykujemy muslinów za obrzezanie kobiet, jak sami okaleczamy dzieci.
Nightfall

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Nightfall »

Nie wiem, to dość stary zwyczaj. Jak chodziłam do podstawówki, to pamiętam, że była moda na przekłuwanie uszów maluchom, około rocznym. Z jednej strony przekłuwanie uszu jest szybkie i raczej bezbolesne (pewnie, jak wszystko zależy od indywidualnych cech osoby), z drugiej strony te matki robiły to raczej dla siebie, tzn. żeby wystroić to dziecko jak laleczkę i chwalić się przed sąsiadkami. Ja myślę, że warto poczekać i zapytać dziecko o zdanie :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

Nightfall pisze: 30 gru 2018, 11:36 Nie wiem, to dość stary zwyczaj. Jak chodziłam do podstawówki, to pamiętam, że była moda na przekłuwanie uszów maluchom, około rocznym. Z jednej strony przekłuwanie uszu jest szybkie i raczej bezbolesne (pewnie, jak wszystko zależy od indywidualnych cech osoby), z drugiej strony te matki robiły to raczej dla siebie, tzn. żeby wystroić to dziecko jak laleczkę i chwalić się przed sąsiadkami. Ja myślę, że warto poczekać i zapytać dziecko o zdanie :)
Też myślę, że warto poczekać i że rodzice robią to dla siebie. Kolczyki, czy to, co było ostatnio- bransoletka z kryształkami Svarowskiego dla rocznej córki Weroniki Rosati. Co do przekłuwania, to ja miałam kilka lat, może 6 może 8 nie pamiętam, w każdym razie bardzo źle to wspominam. Mnie to bardzo jak na wtedy bolało. Zniechęciłam się zupełnie, nie nosiłam kolczyków, aż uszy zarosły, i więcej nie zdecydowałam się na przekłucie uszu ani na tatuaż. U innych też mnie to nie zachwyca. Ani tatuaże ani kolczyki. A jak są te wielkie czarne koła w uszach, to już w ogóle muszę odwracać wzrok, bo mi się robi niedobrze.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: no name inc. »

panna_x pisze: 14 sty 2019, 11:34U innych też mnie to nie zachwyca. Ani tatuaże ani kolczyki. A jak są te wielkie czarne koła w uszach, to już w ogóle muszę odwracać wzrok, bo mi się robi niedobrze.
Zgadzam się z tym, że tunele to beznadziejna sprawa.. Ale ani tunele ani implanty to jeszcze nie level hard. Są osoby które usunęły sobie cały nos, czego można im pogratulować, szczególnie kiedy mają katar.. Nie wiem na ile to prawda ale kiedyś oglądałem taki film "American Mary" o modyfikacjach ciała i ponoć w takim salonie można nawet zrobić sobie dobrowolną amputację dłoni żeby w ten sposób "wyrazić siebie"..
R.I.P
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

no name inc. pisze: 23 sty 2019, 01:30
panna_x pisze: 14 sty 2019, 11:34U innych też mnie to nie zachwyca. Ani tatuaże ani kolczyki. A jak są te wielkie czarne koła w uszach, to już w ogóle muszę odwracać wzrok, bo mi się robi niedobrze.
Zgadzam się z tym, że tunele to beznadziejna sprawa.. Ale ani tunele ani implanty to jeszcze nie level hard. Są osoby które usunęły sobie cały nos, czego można im pogratulować, szczególnie kiedy mają katar.. Nie wiem na ile to prawda ale kiedyś oglądałem taki film "American Mary" o modyfikacjach ciała i ponoć w takim salonie można nawet zrobić sobie dobrowolną amputację dłoni żeby w ten sposób "wyrazić siebie"..
A to jest legalne? Myślałam, że nie można robić operacji okaleczających bez wskazań medycznych.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: Azshara »

panna_x pisze: 3 gru 2018, 13:10 a jakie to motywy mitologiczne jeśli można zapytać
Trochę po czasie, ale dopiero zobaczyłam twoją wiadomość.
Lisek Kitsune, chociażby. Zawsze chciałam połączyć go z "Wielką falą w Kanagawie", bo to świetny motyw.
panna_x pisze: 27 gru 2018, 14:20 a co sądzicie o przekłuwaniu uszu dzieciom? kolega był świętym Mikołajem i jednoroczna dziewczynka dostała kolczyki. Uważam, że to przesada.
Przesada i zachcianka matki. Wiem, że to już prawie zwyczaj, ale nadal głupi. Mnie matka uszy przebiła dopiero w szóstym roku życia i pamiętam, że zawsze bardzo mi przeszkadzały, tak samo, jak następne, które robiłam sobie już sama i wyciągałam je po dość krótkim czasie. Różnica jest taka, że te późniejsze były moją decyzją, tych pierwszych się trochę bałam i ciągle jęczałam, żeby mi je ściągnąć. Rodzic potrafi przebić uszy niemowlakowi i to jest chore, bo nie dość, że najzwyczajniej w świecie przeszkadzają dziecku, to na dodatek może dojść do zakażenia. Przecież to ranki, które maluch ciągle dotyka, ale strojenie lalki, żeby móc się pochwalić przed koleżankami jest chyba ważniejsze.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: no name inc. »

panna_x pisze: 14 sty 2019, 11:34 A to jest legalne? Myślałam, że nie można robić operacji okaleczających bez wskazań medycznych.
To chyba zależy od kraju, tak jak z aborcją :) . W Polsce można co najwyżej rozszczepić sobie język, ale myślę, że w bardziej liberalnych państwach takie hardcorowe operacje są dozwolone. Co do tych amputacji rąk to nie mam pewności, ale wiem na pewno, że moża usunąć sobie sutki, pępek, całe uszy albo nos.
R.I.P
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

no name inc. pisze: 27 sty 2019, 19:41
panna_x pisze: 14 sty 2019, 11:34 A to jest legalne? Myślałam, że nie można robić operacji okaleczających bez wskazań medycznych.
To chyba zależy od kraju, tak jak z aborcją :) . W Polsce można co najwyżej rozszczepić sobie język, ale myślę, że w bardziej liberalnych państwach takie hardcorowe operacje są dozwolone. Co do tych amputacji rąk to nie mam pewności, ale wiem na pewno, że moża usunąć sobie sutki, pępek, całe uszy albo nos.
Brzmi strasznie. KIEDYŚ oglądałam serial o lekarzu psychiatrze który miał pacjenta, który cierpiał na taką chorobę/zaburzenie, że bardzo chciał amputować dłoń i ten lekarz był za tym.
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: BardzoLittle »

Tatuaże uwielbiam, mam 4 i chcę mieć kolejne. :D
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
EwelaN1
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2019, 02:55

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: EwelaN1 »

Tatuaże uzależniają. Zaczełam od jednego a w ciągu 2 lat mam już 5 + jestem zapisana na kolejny :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Tatuaże i piercing

Post autor: panna_x »

EwelaN1 pisze: 31 sty 2019, 02:59 Tatuaże uzależniają. Zaczełam od jednego a w ciągu 2 lat mam już 5 + jestem zapisana na kolejny :)
to co w takim razie z osobami, które mają jeden? :) nie uzależniły się? ;)
ODPOWIEDZ