Proteinowa dieta Dukana.

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Libra pisze:
hrabinka pisze:Nie słyszałam o takiej diecie. .
to gdzies ty się uchowała ;) Dukan jest wszędzie...
Hehe, no tak, widocznie w innym świecie żyję :P A tak na poważnie - nie interesuję się tak bardzo rodzajami diet; nie muszę się odchudzać bo, podobnie jak Joan, nie mam z czego.
Awatar użytkownika
zdziwaczalastarapanna
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2011, 09:42

Post autor: zdziwaczalastarapanna »

Stosować diet nie muszę, bo jestem szczupła. A na temat tej Dukanowej słyszałam wiele negatywnych opinii. Opiera się ona głównie na spożyciu w dużych ilościach białka. Białko posiada właściwości budulcowe, a do codziennego funkcjonowania potrzebujemy przede wszystkim energii. Aby uzyskać ją z białek dochodzi do dużego obciążenia wątroby. Dodatkowo białko „zakwasza” organizm. Także nerki muszą wykonać ogromną pracę, żeby oczyścić ustrój i przywrócić mu odpowiednie pH. Potrzebują do tego wiele wody, dlatego „kradną” ją z komórek. Może się zdarzyć, że w wyniku tej pracy dojdzie do zmiany istoty krwi.

Spożywanie nadmiernych ilości białek może powodować zaburzenia w metabolizmie organizmu, doprowadzając do chorób wątroby i nerek z powodu ich przeciążenia. Stały nadmiar białka w pożywieniu (szczególnie tego pochodzącego z mięsa) przyczynia się do powstawania chorób serca, raka jelita grubego, a także choroby zwyrodnieniowej stawów. Dodatkowo taka dieta sprzyja zaparciom oraz rozwojowi bakterii gnilnych w jelitach. Na dłuższą metę powoduje także nerwowość, bezsenność oraz wzrost ciśnienia tętniczego. I choć niewątpliwie są osoby, które po zastosowaniu tej diety w krótszym okresie czasu mogą czuć się znakomicie, to trzeba jednak pamiętać o ewentualnych konsekwencjach wynikających z dłuższego nadmiernego spożycia białek. Najlepiej zrobić badania przed i w trakcie diety, bo można zostać niemiło zaskoczonym.

Mogę polecić dietę Montignaca. To nie żadna głodówka tylko zdrowy sposób odżywiania. Moja kuzynka schudła na niej 15 kg i nie odnotowała jakichkolwiek skutków ubocznych. Osoby traktujące jedzenie jako przyjemność nie muszą się martwić surowymi restrykcjami - nie trzeba ograniczać ilości spożywanego pokarmu, a z zalecanych przez Montignaca produktów skomponować można naprawdę pyszne dania. Powinno przyjmować się co najmniej 3 posiłki dziennie o stałych porach. Należy całkowicie wyeliminować z diety cukier (dopuszczalna jedynie fruktoza-cukier pozyskiwany z owoców). Tutaj zasady:
http://dietamm.com/zasady-diety
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Rowniez slyszalam, ze diata Dukana jest bardzo niebezpieczna na dluzsza mete, natomiast dieta Montagniaca jest zdrowa i bardzo OK.
Nie jestem na zadnej z nich :)
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Słyszałam te same opinie na temat diety Dukana. Ponoć nerki wysiadają. Poza tym dieta monotematyczna dostarcza za mało składników odżywczych.
Rozsądniejsza wydaje się dieta Montignaca, ale trzeba tutaj znowu liczyć indeks glikemiczny, porcjować dania i gotować z określonych składników. :? To bardzo droga dieta, ale jeśli ktoś jest konsekwentny to daje efekty (po jakimś czasie).
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Czy ja wiem, czy ta dieta Montignaca jest taka zdrowa, skoro jej twórca sam zmarł na raka w wieku 66 lat?
Choć przyczyn powstawania nowotworów jest oczywiście znacznie więcej; nie jest to wyłącznie kwestia odżywiania.
A co do odchudzającego efektu, na pewno znajdą się osoby z niej zadowolone jak i niezadowolone, jak zresztą w przypadku diety Dukana i każdej innej diety. To co jednej osobie służy, niekoniecznie musi służyć innej.
Quirkyalone
ODPOWIEDZ