Księgarnie

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Księgarnie

Post autor: marisaxyz »

urtika pisze:
marisaxyz pisze: w Cieszynie, malutki antykwariat, takie miejsca mają fajny klimat
A mogłabyś podać nazwę ulicy bądź lokalizację?
jasne, ul. Michejdy , mogę Ci wytłumaczyć gdzie jest dokładnie, a jesteś z tych stron?
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Księgarnie

Post autor: urtika »

Owszem, ja z tych stron i dzięki za info. :D
Quirkyalone
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Księgarnie

Post autor: marisaxyz »

a proszę bardzo, nie wiedziałam że Dolina Muminków jest tóż za miedzą :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Księgarnie

Post autor: Winkie »

Wicherek pisze:Ale po co od razu iść do księgarni? W bibliotekach jest mnóstwo ciekawych książek, a czasem zdarzają się też nowości ;) No i jest taniej...
Tak, biblioteki trochę dają odsapnąć portfelowi, zwłaszcza pod koniec miesiąca, jednak w bibliotekach szczególnie w tych mniejszych miejscowościach są wielkie problemy ze znalezieniem interesujących książek. Nadal są katalogi tradycyjne, księgozbiór nie zdigitalizowany, pozycje nie wprowadzone do systemu komputerowego (nawet takiego nie ma, bo funduszy permanentnie brak), a więc zamówić z wypożyczalni niczego z wyprzedzeniem nie można. Przychodząc do biblioteki trzeba się liczyć z legendarnym "Nie ma", a kiedy będzie? "Nie wiem." Poza tym książki kupuje się tu zgodnie z bliżej nieprzybliżonym "kluczem" - gustem kogoś tam. cała fantastyka, literatura gejowska jest traktowana raczej tak po macoszemu. Księgozbiór nie uzupełniany o nowe pozycje. ładuje się kasę w "bestsellery", literaturą paranormal romance, zapominając o czytelnikach z innym gustem literackim.
marisaxyz pisze:a proszę bardzo, nie wiedziałam że Dolina Muminków jest tóż za miedzą :wink:
A ja myślałam, że Dolina Muminków nad zatoką leży. :wink:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Księgarnie

Post autor: Winkie »

W marcu są 8. urodziny księgarni Gandalf, z której to okazji przewidziano rabaty, konkurs i upominki dla kupujących.
Promocja trwać będzie od 1 do 6 marca i tak:
- 1 marca,
15% rabatu na książki, filmy, książki audio, puzzle i multimedia
do 20% rabatu na e booki, e booki mp3 oraz podręczniki
- 2 - 6 marca,
10% rabatu na książki, filmy, książki audio, puzzle i multimedia
do 20% rabatu na e booki, e booki mp3 oraz podręczniki

Szczegóły dostępne są na stronie Gandalfa: http://www.gandalf.com.pl/

Przyjemnego kupowania. :)
Łodzianin
gimnASjalista
Posty: 15
Rejestracja: 1 maja 2013, 11:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Księgarnie

Post autor: Łodzianin »

Najbardziej klimatycznym antykwariatem w Łodzi jest dla mnie Gratka przy Piotrkowskiej 147 ( w piwnicy ). Z właścicielem można porozmawiać na różne ciekawe tematy. Trzeba tylko uważać na latające w środku gołębie. Pod tym samym adresem , ale od frontu znajduje się antykwariat Silva Rerum z droższymi książkami.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Księgarnie

Post autor: Słomiany Zapał »

Wolę księgarnie stacjonarne, ponieważ daje mi to możliwość obejrzenia książki przed zakupem, zajrzenia do środka. Jak przystało na książkoholika nie mogę się oprzeć i muszę pochodzić po takiej księgarni, pooglądać co tam mają ciekawego.
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Księgarnie

Post autor: JacobMcAllen »

Bardzo często odwiedzam empik, ale coraz częściej tylko przeglądam tam książki a później zamawiam je na empik.com, gdzie są dużo tańsze - odebrać można osobiście w salonie za darmo a czasem uzbiera się zamówienie za 200zł i wtedy wysyłka kurierem pocztowym też jest za darmo.
Niedawno odkryłem też stronę bonito.pl, gdzie książki są dużo tańsze niż na empik.com i teraz będę kupował je pewnie tam.
Zdarza mi się, choć ostatnio coraz rzadziej, kupować książki na allegro - zwłaszcza gdy chodzi o pozycje antykwaryczne i niedostępne na rynku.
Księgarni stacjonarnych nie odwiedzam, gdyż jest tam za drogo - lubię wydawać pieniądze, ale nie lubię ich tracić dlatego gdy mogę zaoszczędzić staram się kupować najtaniej, by starczyło na jak najwięcej rzeczy :wink:
Nie mogę też przekonać się do bibliotek - lubię kupować i kolekcjonować książki, zresztą podpisuję je i mam nawet osobistą pieczątkę, świadomość, że te biblioteczne książki są ogólnodostępne nie daje mi spokoju, dlatego nie korzystam z wypożyczalni itp.
Dieu le veut
Libra

Re: Księgarnie

Post autor: Libra »

Generalnie w empiku drożyzna.

Ja czasami na aros zamawiam- to chyba to samo co bonito ;)
Nie mogę też przekonać się do bibliotek
ja kochuniam książki. Gdy ktoś mnie zaprosi do siebie, a ma regał z ksiażkami to ma plusa i zaraz się tam przyssę.
Ale książka to przedmiot: miejsce zabiera, kurz łapie, waży(człowiek zdaje sobie z tego sprawę przy przeprowadzce, jak od pudełka załadowanego skarbami ręce opadają) .



Z tego względu dosyć mocno przetrzebiłam swoją biblioteczkę(o to, do czego nie wrócę i co niewiele dla mnie znaczy), od ponad 2 lat jestem stałym bywalcem biblioteki- od tamtej pory kupiłam tylko 5 książek, nie jestem więc wymarzonym klientem księgarni. Trochę tez odsapnął mi portfel, bo przerób książkowy mam całkiem przyzwoity, w przeciwieństwie do dochodów... ;)


Dalej lubię kupowac książkę, lubię jej zapach... ale dłuuuugo myślę zanim zakupię
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Księgarnie

Post autor: JacobMcAllen »

Teraz sprawdziłem ten aros i faktycznie: strona wygląda bardzo podobnie do bonito, ale ceny są jeszcze niższe ;) jedyną wadą jest brak odbioru osobistego a darmowa wysyłka jest dopiero od 499zł
Jak zamawiam z bonito to zawsze odbieram w Katowicach na Staromiejskiej, gdzie mam po drodze z uczelni :D
Na empik.com czasem są tańsze a czasami dostaję jakiś kupon rabatowy i generalnie kupuję gdy jest okazja :)

Też mam już mały problem z miejscem - książki leżą wszędzie. Ale nie lubię ich sprzedawać, poza tym mam nawyk podpisywania i opieczętowywania posiadanych książek - prawie jak w bibliotece ;)
Dieu le veut
Nightfall

Re: Księgarnie

Post autor: Nightfall »

Jeśli kupuję książki to głównie w Bonito i odbieram osobiście w jednych z ich punktów. Ceny są dobre, a jak nie trzeba płacić za przesyłkę, to bardzo mnie to cieszy. Dawniej kupowałam sporo książek, ale 5 lat temu zainwestowałam w ebook reader. Działa sprawnie do tej pory, a książki znajduję w sieci, chociaż pewnie nie powinnam się przyznawać 8)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Księgarnie

Post autor: Warszawianka40+ »

Ja kupowałam zawsze na allegro kierując się ceną, najchętniej z ręki do ręki żeby nie było kosztów wysyłki (ale Warszawa to duże miasto). Przy czym, niekoniecznie są to książki używane. No ale mnie często interesują książki stare, sprzed kilku dziesiątków lat, nie wznawiane.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Księgarnie

Post autor: JacobMcAllen »

Teraz przypomniała mi się pewna historia z początku kwietnia: na ul. Stawowej w Katowicach znajdują się stoiska z używanymi książkami. Byłem tam, popatrzyłem co sprzedają i zwróciłem uwagę na dzieło Sołżenicyna pt. Archipelag GUŁag w czterech tomach. W sumie już od dawna chciałem to przeczytać, więc pomyślałem że kupię. Po wnikliwym przekartkowaniu pierwszego tomu zauważyłem, że brakuje kilku kartek, wyglądało na to, że zostały wyrwane. Zwróciłem na to uwagę sprzedającemu a ten odparł, że jedna książka kosztuje 3zł, więc to i tak tanio. Niemniej dla mnie najważniejsze jest, żeby książka była zadbana i kompletna. Być może inne pozycje tam były w lepszym stanie, ale przyznam, że mnie to bardzo zniechęciło do dalszego przeglądania.

Na allegro można znaleźć perełki, jeśli chodzi o książki wydane dawno temu a nowe egzemplarze czasem nawet z wysyłką wychodzą taniej niż gdzie indziej.
Dieu le veut
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Księgarnie

Post autor: Nightmarine »

Najczęściej kupuję na BookDepository, bo mają darmową wysyłkę i bardzo dużo tytułów niedostępnych w Polsce. Minusem jest to że trzeba czekać czasem kilka tygodni, a ze względu na to że paczki są nierejestrowane, mogą się czasem po drodze zgubić (przy czym nie ma żadnego problemu z ponowną wysyłką lub zwrotem pieniędzy kiedy się to zdarzy, przerabiałam dwukrotnie). Odkąd się zaopatrzyłam w Kindle kilka lat temu, właściwie jedynymi książkami jakie kupuję są kolorowanki. Normalne książki zwykle ściągam z Chomika albo darmowe z Amazon, od święta zdarzy mi się kupić jakąś, jeśli jest za 1-2 dolary. Nadal jednak potrafię spędzić 2 godziny w księgarni na zwykłym oglądaniu.
???
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Księgarnie

Post autor: JacobMcAllen »

A czy macie jakieś opinie na temat strony enbook.pl? Ktoś robił tam zakupy?
Odkryłem tę księgarnię przypadkiem kilka dni temu, jest tam ogromny wybór książek anglojęzycznych, których u nas nie ma, ceny też w większości przypadków przystępne. Sama strona jednak nie wygląda jakoś szczególnie zachęcająco, a na necie znalazłem mało opinii o tym sklepie.
Dieu le veut
ODPOWIEDZ