Czekolada

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Czekolada

Post autor: Keri »

Czekolada nadziewana

Sama czekolada to dla Ciebie za mało. Lubisz jak coś w środku chrupie. Mogą to być suszone owoce, nadzienie albo kawałki ciastek. Lubisz eksperymentować i próbować nowych rzeczy.
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Czekolada

Post autor: Artemis »

Jesteś osobą niezdecydowaną. Masz problemy z podejmowaniem decyzji, ale na białą czekoladę zawsze jesteś zdecydowany.

Nieprawda, lubię mleczną, nadziewaną toffi.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Czekolada

Post autor: Warszawianka40+ »

Najchętniej extra gorzka czyli dark extreme 90% cocoa.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czekolada

Post autor: urtika »

Moje najnowsze czekoladowe odkrycie to wedlowska biała z cząstkami mango i chrupkami. Mniam. :)
Quirkyalone
Czekolaaada
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2016, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czekolada

Post autor: Czekolaaada »

Jak mogłabym się nie wypowiedzieć w tym temacie :D
Jeśli musiałabym wybrać najlepszą z najlepszych to chyba byłaby czekolada Milka Daim, aczkolwiek dobrą gorzką czekoladą też nie pogardzę :)
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: Czekolada

Post autor: Cortes »

Uwielbiam czekoladę nadziewaną truskawkami. Po prostu pycha :P
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Czekolada

Post autor: Indiana »

Wprawdzie jestem na diecie, ale naszła mnie dzisiaj ochota, żeby zrobić sobie przerwę i kupić snickersy w białej czekoladzie. Dawno takich nie jadłam, ale aż mi ślinka cieknie na samą myśl. Wybieram się zaraz do sklepu. Z tym, że oprócz tych snickersów nie mam zamiaru już nic jeść, żeby nie zaniedbać diety. Jeszcze nic dzisiaj nie jadłam, zanim zrobie zakupy i zjem pierwszego snickersa to będzie już około godziny 12: 30. W paczce jest 6 sztuk. Mam zamiar kupić całą paczkę.



Edit: zjadłam jednego i aż mnie zemdliło. Koniec tych idiotyzmów. Resztę paskudztwa wyrzucam i wracam do diety.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Czekolada

Post autor: Warszawianka40+ »

Pora podbić wspaniały wątek Winkie o czekoladzie - zgłaszam dwie bardzo dobre: HEIDI dark extreme 85% cocoa, oraz Cote d'Or FIN 86% Noir Brut.
Uzytkownikom obżerającym się kompulsywnie sugerujemy założyć osobny wątek.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Czekolada

Post autor: zewsząd i znikąd »

Lubię mleczną i białą, gorzkiej nie. Chętnie nadziewane, ale nie każde - unikam nadzienia ze spirytusem, bo nie znoszę alkoholu. Orzechów też raczej unikam - nigdy ich nie lubiłam i przy moim uczuleniu zapewne powinnam uważać (choć pasta z orzechów laskowych w niektórych czekoladach krzywdy mi nie robi i uważam, że gdybym miała unikać także rzeczy, na które jestem lekko lub umiarkowanie uczulona, musiałabym sę żywić samą wodą).
Mówi się na pół żartobliwie: jest naukowo udowodnione, że kobiety statystycznie wolą czekoladę niż seks! Doszłam do wniosku, że trudno to uczciwie zastosować do osób aseksualnych. Jasne, że wolałabym czekoladę niż seks - ale od seksu wolałabym też bycie pozbawioną czekolady.

A poza tym jestem herbatomaniaczką, nigdy nie piję więcej niż raz dziennie takiej samej herbaty i trochę dobieram herbaty do tego co jem. Lubię więc do czekolady pić "czekoherbaty" - z kawałkami czekolady, ziarnami kakao itp. Obecnie mam otwarty np. rooibos z kakao i karmelem.
anetka85
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2016, 19:10

Re: Czekolada

Post autor: anetka85 »

jak czekolada to tylko gorzka. Kiedyś uwielbiałam te wszystkie owocowe, ale jakoś się zmieniło :)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Czekolada

Post autor: Warszawianka40+ »

Moje ostatnie odkrycie to gorzka 70% z solą morską, ale sól musi być gruba i dobrze wyczuwalna - pycha!
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
takasobie

Re: Czekolada

Post autor: takasobie »

Czekolada tylko mleczna, choć dla prawdziwych smakoszy czekolada zaczyna się od 50% :D. Oczywiście zwykła, bez nadzienia, bez E476. Nie lubię orzechów w czekoladzie, bo trafiają się źle łuskane i zjełczałe. Nie lubię białych czekolad, bo to dla mnie jest coś dziwnego, z wyglądu jak mydło, ale gorzkich tez nie lubię, choć to w nich widać cały kunszt chocolatiera :). Kilka miesięcy temu Barry Callebaut wyprodukowal różową czekoladę. Sami stworzyli czerwone ziarno, trwalo to kilka lat :).
Awatar użytkownika
Raszi
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 2 gru 2017, 22:52

Re: Czekolada

Post autor: Raszi »

"KarmeLove" czyli czekolada o smaku słonego karmelu
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Czekolada

Post autor: Słomiany Zapał »

Jakiś czas temu wpadła mi w ręce mleczna czekolada oreo i obecnie to jedna z moich ulubionych.
VenusDoom
starszASek
Posty: 30
Rejestracja: 4 gru 2017, 22:51

Re: Czekolada

Post autor: VenusDoom »

...
Ostatnio zmieniony 21 lip 2018, 13:46 przez VenusDoom, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ