Czekolada

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Czekolada

Post autor: Winkie »

Nie od dzisiaj wiadomo, że w czasie zimy trzeba przyjmować więcej wysokoenergetycznych produktów. :wink: A czekolada jak by nie patrzeć do takich się zalicza. :mrgreen: Poza czekoladą Wedla miętową mam tez słabość do Michałków i czekoladek oraz batoników z nadzieniem kokosowym.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czekolada

Post autor: urtika »

Znalazłam następujący tekst o czekoladzie:
"Powiedz, jaką czekoladę lubisz, a powiemy ci, jaka jesteś!
Psychoterapeuta Murray Langham zbadał związek między rodzajem czekolady, jaki wybieramy, a naszymi upodobaniami i charakterem. I cóż zauważył?
Otóż wielbiciele białej czekolady są niezdecydowani i niepewni siebie. Amatorzy ciemnej wręcz przeciwnie – śmiało patrzą w przyszłość i łatwo dokonują życiowych wyborów. Czekoladą gorzką zajadają się prawdziwi smakosze, znawcy sztuki, osoby o eleganckim usposobieniu i rozwiniętych upodobaniach estetycznych. Nadzienie też jest ważne – kawowe wybierają nerwuski, pomarańczowe panie odważne, a tofi osoby zmysłowe.
Niezależnie od tego, jaką czekoladę lubisz zjeść, zapewnij sobie jej towarzystwo na jesienne wieczory. Kiedyś uważano, że jest niedościgłym afrodyzjakiem. Dziś wiadomo, że ma ogromne znaczenie dla naszego nastroju – zawiera bowiem melatoninę, która zapewnia dobry humor. Gdy więc słońca coraz mniej, jedz czekoladę i pamiętaj, że gorzka nie tuczy."
Zgadza się to w waszym przypadku czy też nie? Wiem, że na forum jest wielu miłośników czekolady, więc temat powinien się spodobać. :wink:
I jeszcze kolejna porcja ciekawostek związanych z czekoladą, cechami charakteru a nawet życiem seksualnym,
z tym że w języku angielskim: http://chocolate.org/health/therapy.html
Quirkyalone
Libra

Re: Czekolada

Post autor: Libra »

Mnie nie odpowiada smak wedlowskiej. Z takich zwyklaczków sklepowych to najbardziej Milka, a uwielbiam Rittersport :rozowe: :rozowe: :rozowe: - ten smak jaka aksamit, ta smaku pełnia. W tamtym roku małe sztuki można było dopaść w delikatesach centrum czy biedronce, a teraz ni ma :( Smakuje mi też biała z chrupkami dostępna w Rossmanie.

Co do smaków- mruczę przy mlecznej, lubię gorzką- nie toleruje nadziewanych.

Ale czekolada to jest to :D
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Czekolada

Post autor: Falka »

Ja lubię gorzką , z orzechami , bakaliami i oczywiście czekoladę do picia :mrgreen:
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Czekolada

Post autor: chochol »

Ja za to lubię czekoladowe mikołaje :diabel: . Zaczynam konsumpcję od głowy, później poruszam się w dół aż do stóp, zostaje jedynie złotko.
Ciężki los czeka wybranych przeze mnie mikołajów :wink:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Czekolada

Post autor: marisaxyz »

chochol pisze:Ja za to lubię czekoladowe mikołaje :diabel: . Zaczynam konsumpcję od głowy, później poruszam się w dół aż do stóp, zostaje jedynie złotko.
Ciężki los czeka wybranych przeze mnie mikołajów :wink:
ja zaczynam od dołu żeby było wrażenie że mikołaj ma się dobrze :wink:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czekolada

Post autor: dimgraf »

A ja miałem być Mikołajem na szczęście rodzeństwo ocaliło mnie :mrgreen:

A ja właściwie nie jestem w stanie określić się jaką czekoladę preferuję. Chyba nadziewaną toffi ale właściwie, każda mi pasuje, nadziewane, deserowe, białe... chyba najmniej mi gorzka odpowiada. Ale patrząc na mnie to czekolada nie tuczy, a przyznam, że spożywam jej dużo :D
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Czekolada

Post autor: chochol »

dimgraf pisze:A ja miałem być Mikołajem na szczęście rodzeństwo ocaliło mnie :mrgreen:
Szczęście w nieszczęściu. Może więc przyjmiesz ofertę zostania Mikołajem czekoladowym? :> Ja zacznę konsumpcję od głowy, zaś Marisa od dołu :lol:
I jak bierzesz? :> Decyduj się szybko, grudzień zbliża się :wink:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czekolada

Post autor: Layla »

Ja czekoladę lubię w każdej postaci, pod warunkiem, że nie ma tam orzechów :P Ostatnio moja ulubiona "forma" to brownies z białą czekoladą, czekoladą karmelową i migdałami. A sam brownie oczywiście jest na bazie czekolady gorzkiej, którą uwielbiam :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czekolada

Post autor: dimgraf »

chochol pisze:
dimgraf pisze:A ja miałem być Mikołajem na szczęście rodzeństwo ocaliło mnie :mrgreen:
Szczęście w nieszczęściu. Może więc przyjmiesz ofertę zostania Mikołajem czekoladowym? :> Ja zacznę konsumpcję od głowy, zaś Marisa od dołu :lol:
I jak bierzesz? :> Decyduj się szybko, grudzień zbliża się :wink:
Może lepiej nie bo się spotkacie w nieodpowiednim momencie.:D
Poza tym nie dam się skonsumować modliszki :D

Ps. Nie kontynuujmy czekoladowego offtopa bo jeszcze komuś czekoladę obrzydzimy.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2013, 00:33 przez dimgraf, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Czekolada

Post autor: urtika »

Libra pisze: uwielbiam Rittersport :rozowe: :rozowe: :rozowe: - ten smak jak aksamit, ta smaku pełnia. W tamtym roku małe sztuki można było dopaść w delikatesach centrum czy biedronce, a teraz ni ma :(
Widziałam dzisiaj te małe sztuki w Aldi. Opakowanie liczyło sobie 12 mini-czekoladek, a były dwa rodzaje opakowań. W sumie 24 różne czekolady. A te większe też były.
Znaczy to, że nadal je produkują.
Quirkyalone
Libra

Re: Czekolada

Post autor: Libra »

znajoma przywiozła mi upominek - mleczna czekoladę z krakowskiej manufaktury czekolady... łojesuuuu :serce: :serce: :serce: Oczy zamykałam i "ciućkałam", po troszeczku... rozkosze!
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Czekolada

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja lubię czekoladę, może nie bardzo, ale raczej średnio. Najbardziej lubię zwykłą, mleczną czekoladę i czekoladę białą. Lubię też czekoladę do picia. W ogóle nie przepadam za słodyczami.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czekolada

Post autor: Layla »

Libra pisze:znajoma przywiozła mi upominek - mleczna czekoladę z krakowskiej manufaktury czekolady... łojesuuuu :serce: :serce: :serce: Oczy zamykałam i "ciućkałam", po troszeczku... rozkosze!
Zazdroszczę :P Ja wczoraj, będąc na zakupach dostrzegłam promocję i zakupiłam wielką milkę karmelową :kocha:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czekolada

Post autor: tymczasowy »

Ostatnio wyrwalem Milke bisquit & cream, polecam fanom 3bita. Chrupchrup.
ODPOWIEDZ