Totalny light-muzyka!

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Agnieszka »

Hmm mój talent muzyczny jest raczej mierny - był czas kiedy próbowałam uczyć się na flecie prostym - doszłam do etapu kolęd. Potem zafascynowała mnie gitara (wciąż fascynuje, ale lenistwo i krótki dziecinne palce stoją na przeszkodzie - na razie umiem jednie plumkać - wstęp do Angie Rolling Stonesów, Biały Krzyż Klenczona i wstęp do Kurenai X-Japan :P). Po pewnym czasie, pod wpływem Suzi Quatro, Steve'a Priesta z The Sweet oraz Pawła Mścisławskiego z Lady Pank zakochałam się w basówce - niestety wciąż jeszcze nie mam swojej, ale plany przewidują nabycie takowej i skrupulatną naukę i ćwiczenia (ponoć na to nigdy nie jest za późno :D)

Co do muzy ukochanej - mam absolutnego fioła na punkcie lat 60 i 70 (50 częściowo też). Kumpel próbował mnie swego czasu nawrócić na muzę współczesną, ale przy każdym proponowanym kawałku w pewnym momencie zawsze mówiłam: O, grają podobnie jak... (tu wstaw nazwę kapeli z lat 60-70) i w końcu spasował.

Fascynacja tą epoką zaczęła się oczywiście od Beatlesów - pierwszy album, jakiego miałam okazję słuchać to Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band - on sprawił, że wolę Beatlesów z czasów postpopowych, czyli z epoki, kiedy eksperymentowali z muzyką Indii i nie tylko. Potem doszła fascynacja glam rockiem (wspomniana już Suzi Quatro, brytyjski Slade, The Sweet, T-Rex, Mott the Hoople). Oprócz tego generalnie lubię słuchać Steppenwolfa, Indian Summer, Blues Creation, Omegi, Locomotiv GT, Jefferson Airplane, Moody Blues, Lynyrd Skynyrd, 10CC. Ogólnie pełen przekrój, byle epoka się zgadzała. Aha, no oczywiście nie mogę nie wspomnieć ukochanych polskich Trzech Koron i ogólnie Klenczona :D :kocha:

Z bardziej współczesnych... Hm... Niewiele - chyba tylko Lady Pank, ale to z czasów Mścisławskiego, który wymiatał na basie i po prostu był niezrównanym muzykiem :D No i j-rock - X-Japan, Dir En Grey, L'Arc En Ciel czy Pierrot, ale to tylko wyjątki od reguły, zgodnie z którą słucham głównie muzy starszej. :D
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: ewutek »

Agnieszka pisze:Co do muzy ukochanej - mam absolutnego fioła na punkcie lat 60 i 70 (50 częściowo też). Kumpel próbował mnie swego czasu nawrócić na muzę współczesną, ale przy każdym proponowanym kawałku w pewnym momencie zawsze mówiłam: O, grają podobnie jak... (tu wstaw nazwę kapeli z lat 60-70) i w końcu spasował.
Trudno powiedzieć, żebym miała na jakimś punkcie absolutnego fioła (pomijam moje maniakalne wręcz przywiązanie do pisarskiego dorobku EAP), ale też uwielbiam brytyjskie klimaty rocka progresywnego lat .60- .70- i .80.
W moim przypadku poszukiwania muzyczne mają charakter wykopaliskowy, cieszy mnie każde retrospektywne odkrycie (:
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: trujaca »

Salomea pisze:Niemożliwe, irytuje? :wink: Kiedyś Bjork wydawała mi się trochę nudna, ale jako że lubię dziwne rzeczy, to postanowiłam się zmierzyć wreszcie z jej muzyką i nawet mi się spodobała. :kocha:
Wszystko mozna o niej powiedziec, ale zeby byla nudna? :D;) Jakos malo osob, ktore znam za nia przepada (scislej mowiac to prawie nikt ;) ), a jako glowny argument swojej antypatii do Bjork podaja wlasnie fakt, iz jej glos oraz muzyka dziala na nich irytujaco.
Sa tez inne przypadki, jak np. moja przyjaciolka, ktora miala uraz do Bjork po tym, jak w dziecinstwie zobaczyla teledysk do Human Behaviour i potem owa artystka wzbudzala w niej przerazenie. Oczywiscie skutecznie wyleczylam ja z tej "niecheci" ;)
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Salomea

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Salomea »

No widzisz, to jestem chyba jedyną osobą której Bjork wydawała się nudna. Dobrze, że tak łatwo się nie poddaję i spróbowałam jej posłuchać jeszcze raz. :wink: :rozowe: Też nie znam za dużo osób które by ją lubiły, większość mi znajomych ludzi twierdzi za to, że jej muzyka jest jakaś dziwna i dlatego jej nie słuchają, a dla mnie „dziwność” muzyki to raczej zaleta. :wink: :mrgreen: :rozowe:
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Kuba »

trujaca pisze:;) To polece jeszcze cos, co nazywa sie Kirlian Camera - odkrylam juz dawno, ale nie mialam okazji blizej poznac. Poznaje w tej chwili ;) Ciezko mi tylko to zaklasyfikowac, trzeba posluchac, pewnie na myspace mozna znalezc kilka kawalkow (jeden z nich nazywa sie Kaczynski Code, wole nbie domyslac sie, co to znaczy :D).
Kirlian Camera brzmi troche jak Kora Jackowska. Czy nie?

Aż mi wstyd przyznać ale podoba mi się piosenka "Nine Million Bicycles" Katie Malua, o której pisze Wendy. Jednak kupienie tak babskiego krążka mogłoby zachwiać moją męskością :wink:

Lubię ostatnio też zespoły w których wokalistką jest kobieta, bo jest jakoś inaczej. Gustuje tylko w rocku i pozatym bardzo lubie Mobyiego.
Znacie taką wokalistkę Jem? Zrobiła tylko jedną płytę a szkoda. Polecam

http://www.youtube.com/watch?v=kkbioXa2Qu4
http://www.youtube.com/watch?v=IfR63fgwysw
http://www.youtube.com/watch?v=qsokhyWSaTU

Z aktywnością muzyczną jestem na bakier. Jestem dobrym bassem, ale niestety nigdy mnie nie ciągnęło do churu :wink:
Salomea

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Salomea »

Kuba pisze:Aż mi wstyd przyznać ale podoba mi się piosenka "Nine Million Bicycles" Katie Malua, o której pisze Wendy. Jednak kupienie tak babskiego krążka mogłoby zachwiać moją męskością :wink:
A ja nawet lubię Katie Melua, co gorsze, mam nawet dwie jej płyty.:wink: :oops: Kuba myślę, że twoja męskość jakoś by przeżyła taki zakup. :wink: :mrgreen:
magellan
fantAStyczny
Posty: 556
Rejestracja: 18 lip 2005, 06:48

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: magellan »

trujaca pisze:

.."czy ktos zna wlosko-balkanski (nie pamietam dokladnie) zespol Devil Doll? Ten od Mr. Doctora;) Jesli ktokolwiek widzial, ktokolwiek wie, a tym bardziej ktokolwiek ma i zechce sie podzielic w jakis sposob, to zostanie moim bogiem/boginia :mrgreen: "..

a wiec mam cos, chce sie podzielic, i jestem bogiem :mrgreen:

:mrgreen:

nie no,.. na serio - mam tu niewiele: (4,5 piosenek), i nie jestem pewny tego, czy to jest naprawde to, czego szukasz - mozliwe tez, ze sama masz wiecej niz ja, mozliwe tez ze nawet masz juz te utwory ktore moge ci przeslac :wink:.

zeby nie "zasmiecac" forum -> pw. :wink:

magellan :)
Awatar użytkownika
Kuba
AS gaduła
Posty: 401
Rejestracja: 8 sie 2006, 01:45
Lokalizacja: The Bronx

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Kuba »

Jeszcze mi się jedna wokalistka przypomniała - Mazzy Star. Swoje pięć minut miała na początku lat 90tych. Pamiętam jak grałem jeszcze w gry na ATARI i w kółko słuchałem tej piosenki:

http://www.youtube.com/watch?v=VddShgx5Ahg
Awatar użytkownika
trujaca
pASibrzuch
Posty: 212
Rejestracja: 16 wrz 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: trujaca »

Kuba pisze:Kirlian Camera brzmi troche jak Kora Jackowska. Czy nie?
Hm, nie bardzo... To niewiele ma wspolnego z rockiem, okreslane jest jako electro na pograniczu industrialu, ambientu - nie znam sie na tych wszystkich gatunkach, w kazdym razie nie jest to nic "ciezkiego" :) Tak czy owak podam linka, moze ci sie jednak spodoba, a jak nie tobie to komus innemu:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... D=75189746
"Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre."
Awatar użytkownika
znad_dniepru
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2006, 20:01

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: znad_dniepru »

muzyka:
ost z amelii :rozowe: i nichya, czyli lajcikowa muzyka z rosji z wokalem damskim i męskim. urocze.

tak słucham etgo dzis na pzremian :) aha i frost!!! to trip hop w atmosferycznym wydaniu wg mnie.
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
w. allen <3
Awatar użytkownika
tainted_blood
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 3 paź 2006, 20:34

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: tainted_blood »

Black metal.
Death metal.

Zespołów tyle, że nawet nie mam zamiaru wymieniać.
" Blood is black in the Moonlight !! "
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: clouds clear »

http://www.bourbonprincess.com/

Kapela jednego z bylych muzykow Morphine.Calkiem przyjene dzwieki i dosc oryginalny wokal.
peter81
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2006, 17:03
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: peter81 »

U mnie przodują klimaty metalowe, ale z tych bardziej melodyjnych i 'przyswajalnych'. Moim zdecydowanie ulubionym zespołem jest Nightwish.

http://www.nightwish.com

Generalnie połączenie mocniejszej muzyki i kobiecego wokalu to to, co lubię najbardziej 8)
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: ewutek »

Mam całą dyskografię Najtłisza, ale rzadko słucham. Muszę być w podniosłym i uduchowionym nastroju, żeby się zdecydować na wieczór z symfonicznym metalem :)
Salomea

Re: Totalny light-muzyka!

Post autor: Salomea »

Z tego gatunku to wolę Within Temptation. 8) :D
ODPOWIEDZ