Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Ostatnio czytałam "Jak Zawsze" Miłoszewskiego
Awatar użytkownika
Raszi
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 2 gru 2017, 22:52

Re: Książki

Post autor: Raszi »

Słomiany Zapał pisze: 6 gru 2017, 13:40 Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.
Zgadzam się. Mimo że nie jestem fanem mocno rozbudowanych książek, jednak mogłaby byc "grubsza" bo przyjemnie i lekko się ją czytało.
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Raszi pisze: 6 gru 2017, 22:23
Słomiany Zapał pisze: 6 gru 2017, 13:40 Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Czytałeś tę książkę? Co do tej dalszej części to ponoć ma powstać trzeci tom "Legionu". Mam nadzieję, że tak się stanie :)
EjberZFyrtla
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 18 lip 2018, 07:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Książki

Post autor: EjberZFyrtla »

Kryminały, szczególnie polskie. jest sporo dobrych książek na rynku. od pewnego czasu już tylko czytam w formie elektronicznej(brak miejsca na tradycyjne)
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Czytał ktoś może powieści Anne Bishop? Jeśli tak to czy warto? Okładki wydają się trochę kiczowate, jakby to były romansidła ale nie ocenia się książek po okładkach :D
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Książki

Post autor: Warszawianka40+ »

Natomiast ja, zmotywowana wypowiedzią pewnej bardzo dociekliwej Użytkowniczki (której wypowiedzi ogromnie cenię, za szczerość) zagłębiłam się w wypowiedzi Kościoła na temat astrologii, wróżbiarstwa, medytacji itp.

Najpierw wpadł mi w ręce pan Tekieli, który gromi tzw. nowe ruchy religijne jako New Age ("Łowcy wolności") - odradzam bo nie podaje żadnych źródeł, ton jego wywodów jest jak dla mnie zbyt emocjonalny, wreszcie ktoś kto zgłębiał zen a nawet doznał "satori" (twierdzi, że przeżył nirwanę) mógł sobie nawet uszkodzić mózg medytacjami; to co głosi jest w zasadzie poprawne, lecz styl argumentacji i forma wypowiedzi prędzej odstręczą. Typowe przekonywanie przekonanych i zamykanie się kościoła katolickiego we własnym towarzystwie wzajemnej adoracji.

Następnie przypomniałam sobie broszurkę dominikanina Jacka Salija "Wróżby czary opętanie" - są to odpowiedzi na listy ludzi z zapytaniami o wiele różnych, ciekawych zagadnień z tej dziedziny. Na tematy teologiczne (inne niekoniecznie) O. Salij wypowiada się w sposób bardzo prosty i przystępny, pozycja cenna, jakich niewiele. Zaadresowana do współczesnych osób uważających się za wierzących chrześcijan. Wyjaśnia stanowisko Kościoła. Rozdziały np.: "Moda na wróżby i czary", "Opętanie przez szatana", "Pozaziemskie cywilizacje", "Wywoływanie duchów" itp.

Ten ostatni temat spróbowałam zgłębić jak mam zwyczaj na podstawie Tradycji to jest pism Ojców Kościoła, bo oni jak wiem z doświadczenia są najbardziej kompetentni. Biblioteka Ojców Kościoła wydała pisma: "Orygenes, Eustacjusz z Antiochii i Grzegorz z Nyssy o wywoływaniu duchów" Wstęp i przekład zbiorowy pod red. Leona Nieściora OMI. Czy wróżka z Endor wywołała ducha proroka Samuela? Trzej uznani teologowie (chyba też przez prawosławie?) rozważają tę możliwość; frapujące. Poza tym, jako publikacja naukowa, podaje obfitą bibliografię na ten temat, także w języku polskim. Tak więc, mamy kilkadziesiąt pozycji o wywoływaniu duchów i tzw. nekromancji - polecam dla zainteresowanych tematem.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Czytam Gniazdo Światów, jak na razie jest super :D Nie rozumiem czemu tak późno dotarłam do tej powieści.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

ostatnio przeczytałam dwa kryminały
Morderstwa w Somerset Horowitza
oraz Zamknięta trumna Sophie Hannah.
Hannah pisze dalsze losy Poirota.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

panna_x pisze: 19 lis 2018, 09:03oraz Zamknięta trumna Sophie Hannah.Hannah pisze dalsze losy Poirota.
Czytałem tę powieść jakiś czas temu. Jeśli chodzi o Sophie Hannah to "Inicjały zbrodni" również były ciekawe. Z jednej strony fajnie, że kontynuowane są przygody Poirota, z drugiej jakoś mało go w tych nowych książkach.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

Inicjały też czytałam. :)
luzispokoj
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2019, 19:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Książki

Post autor: luzispokoj »

Z rzeczy lekkich lubię kryminały Rossa Macdonalda o detektywie Archerze. Jest ich kilkanaście. Wszystkie dzieją się w USA, w Texasie i Florydzie, w latach 1945-1960, kiedy nie było poprawności politycznej, mężczyzna był męski i brał los w swoje ręce, zaś Kobieta czekała na niego z zupą w domu...
Naberius
łASuch
Posty: 158
Rejestracja: 4 gru 2018, 13:53
Lokalizacja: Nieopodal miasta Królów Polskich
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Naberius »

Na chwilę obecną jest się bliskim dokończeniu "Cujo" Stephena King'a. Nie jest taki zły, ale jednak uważam że "Cmętarz Zwieżąt" jest lepszy <oprócz zakończenia gdzie co chwila, z jednego wątku przenosimy się do drugiego i tak co chwilę>

Zaraz po tym będzie się zabierasz za "Bastion" z 2018 również King'a
Nie jestem mówcą
Jedynie słuchaczem i obserwatorem


"Did I ever tell You the definition of Insanity?"
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

Azshara pisze: 4 gru 2017, 13:23 W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.
Ja wprawdzie nie czytałam, lecz widziałam film Maria Antonina z Kirsten Dunst, który niesamowicie mnie przygnębił ;(
Awatar użytkownika
Silva
ASiołek
Posty: 66
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Książki

Post autor: Silva »

Wczoraj skończyłam "Gdzie śpiewają diabły", którą naprawdę polecam osobom lubiącym klimaty fantasy. A dziś wykańczam "Mroczny Dwór. Narzeczona wiatru". Coś mnie ostatnio wzięło na polskich autorów :D
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
ODPOWIEDZ