Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Nightfall

Re: Książki

Post autor: Nightfall »

Nightfall podpowiedziała mi, żebym podzieliła się tu moją książką :)
Mo chodziło mi o to, że możesz dodać ją na portal:

http://lubimyczytac.pl/

Ale tu też może być :D
Awatar użytkownika
Mo73_
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 2 sie 2017, 16:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Książki

Post autor: Mo73_ »

O matko, przepraszam :(
Jakoś będąc na forum nie pomyślałam, że mowa o innej stronie... Durna ja!
"The highest result of education is tolerance." - Helen Keller
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Heremis87 »

Ostatnio czytam "Mitologię Mezopotamii" K.Łyczkowskiej i K. Szarzyńskiej, aż przypominają się studenckie czasy czytania tego typu książek :)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Książki

Post autor: panna_x »

Ostatnio przeczytałam Domek z kart- angielska powieść, która była inspiracją dla serialu House of cards. Serialu nie znam, a książka super jak dla mnie. Zaczęłam też czytać powieść Bruhl, też o gościu, który robił karierę polityczną, tylko w czasach Sasów. Kiedyś próbowałam przeczytać Karierę Nikodema Dyzmy, ale odechciało mi się, jak doszłam do tego, że zgwałcił córkę Kunickiego.
4w5
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 22 lis 2015, 20:52

Re: Książki

Post autor: 4w5 »

A Little Life
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Czytam właśnie czwarty tom "Kłamcy" Jakuba Ćwieka. Ciekawa, pomysłowa powieść fantasy z humorem.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: Viljar »

Skoro Ci się spodobało, to polecam "Dreszcz" tego samego autora - chyba że już znasz :) A właśnie ostrzę sobie zęby na spin-off "Dreszcza", czyli "Zawiszę Czarnego" :D
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Książki

Post autor: Słomiany Zapał »

Viljar, dzięki. Właśnie planuję poczytać też inne książki tego autora.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Książki

Post autor: Azshara »

Od dłuższego czasu panuje u mnie jakaś susza książkowa, nie miałam nic na oku, więc z trzeci raz już odświeżyłam trylogię Marii Antoniny. Mocno fascynuje mnie ta postać, chociaż sama nie umiem dokładnie powiedzieć dlaczego, za to żadnej innej biografii nie przerobiłam przynajmniej do połowy, tylko ta mnie interesuje.
Ogólnie każdy rok jest podzielony u mnie na fazy z książkami i opowiadaniami. Aż korci mnie, aby w przybliżeniu pozliczać te drugie na strony książkowe ale życia by mi chyba nie starczyło :)
takasobie

Re: Książki

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 22 lis 2017, 08:57 Od dłuższego czasu panuje u mnie jakaś susza książkowa, nie miałam nic na oku, więc z trzeci raz już odświeżyłam trylogię Marii Antoniny. Mocno fascynuje mnie ta postać, chociaż sama nie umiem dokładnie powiedzieć dlaczego, za to żadnej innej biografii nie przerobiłam przynajmniej do połowy, tylko ta mnie interesuje.
Ogólnie każdy rok jest podzielony u mnie na fazy z książkami i opowiadaniami. Aż korci mnie, aby w przybliżeniu pozliczać te drugie na strony książkowe ale życia by mi chyba nie starczyło :)
A co to za trylogia o Marii Antoninie? :) Bardziej fabularna typu intrygi w Wersalu czy historyczno-polityczna opowieść?
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Książki

Post autor: Azshara »

Biografia. O jej życiu od dzieciństwa, aż do śmierci, problemy, intrygi i skandale w Wersalu mniejsze bądź większe, polityka. Wszystko to co towarzyszyło władcom dzień w dzień :)
takasobie

Re: Książki

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 4 gru 2017, 11:49 Biografia. O jej życiu od dzieciństwa, aż do śmierci, problemy, intrygi i skandale w Wersalu mniejsze bądź większe, polityka. Wszystko to co towarzyszyło władcom dzień w dzień :)
a możesz podac tytuł? Może być na pw :). Chętnie przeczytam, bo lubię postać Marii Antoniny :)
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Książki

Post autor: Azshara »

W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.
takasobie

Re: Książki

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 4 gru 2017, 13:23 W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.
Dzięki :).
Awatar użytkownika
Raszi
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 2 gru 2017, 22:52

Re: Książki

Post autor: Raszi »

To i ja od siebie dodam.

Ogólnie będą raczej fantasy/sf zaczynając od Kossakowskiej "Miecz Aniołów" (dużo powieści z tej serii jak i ogólnie autorka jest znana z tego typu opowiadań), poprzez "Miasto poza czasem" - Enrique Moriel (trochę psychologiczna jak ktoś lubi powieści z typu odpowiedzi na pytania koegzystencjalne, ale dopiero zaczynają się około 250 str., bo poporzednie to takie gadanie bezcelowe więc śmiało można przeskoczyc), dalej Trudi Canavan "Nowincujsza" (trylogia) aż po mojego faworyta czyli Jacka Piekarę i "Przygody inkwizytora Mordimera Madderdina - Młot na czarownice" (też dużo części).

Z kryminałów to John Nosebo - Pancerne Serce albo teraz powieści "Pierwszy śnieg" (skłądają się bodajże z 21 albo 24 częsci), jednak jest bardzo "opisowa" w detalach jak i (w przypadku Pancernego Serca) mniej więcej w połowie wiemy kto zabił :]

No i z życiowych to Ksiązka telefoniczna Tp - Dużo postaci ale słaba fabuła :lol:
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:
ODPOWIEDZ