Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Setsu
pASibrzuch

Re: Książki

Post autor: Setsu » 4 gru 2017, 13:23

W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.

Awatar użytkownika
takasobie
AS gaduła

Post autor: takasobie » 4 gru 2017, 13:33

Setsu pisze:
4 gru 2017, 13:23
W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.
Dzięki :).

Awatar użytkownika
Raszi
starszASek

Post autor: Raszi » 6 gru 2017, 01:12

To i ja od siebie dodam.

Ogólnie będą raczej fantasy/sf zaczynając od Kossakowskiej "Miecz Aniołów" (dużo powieści z tej serii jak i ogólnie autorka jest znana z tego typu opowiadań), poprzez "Miasto poza czasem" - Enrique Moriel (trochę psychologiczna jak ktoś lubi powieści z typu odpowiedzi na pytania koegzystencjalne, ale dopiero zaczynają się około 250 str., bo poporzednie to takie gadanie bezcelowe więc śmiało można przeskoczyc), dalej Trudi Canavan "Nowincujsza" (trylogia) aż po mojego faworyta czyli Jacka Piekarę i "Przygody inkwizytora Mordimera Madderdina - Młot na czarownice" (też dużo części).

Z kryminałów to John Nosebo - Pancerne Serce albo teraz powieści "Pierwszy śnieg" (skłądają się bodajże z 21 albo 24 częsci), jednak jest bardzo "opisowa" w detalach jak i (w przypadku Pancernego Serca) mniej więcej w połowie wiemy kto zabił :]

No i z życiowych to Ksiązka telefoniczna Tp - Dużo postaci ale słaba fabuła :lol:
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
AS gaduła

Post autor: Słomiany Zapał » 6 gru 2017, 13:40

Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.

Awatar użytkownika
Nightfall
pASjonat

Post autor: Nightfall » 6 gru 2017, 16:16

Ostatnio czytałam "Jak Zawsze" Miłoszewskiego

Awatar użytkownika
Raszi
starszASek

Post autor: Raszi » 6 gru 2017, 22:23

Słomiany Zapał pisze:
6 gru 2017, 13:40
Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.
Zgadzam się. Mimo że nie jestem fanem mocno rozbudowanych książek, jednak mogłaby byc "grubsza" bo przyjemnie i lekko się ją czytało.
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
AS gaduła

Post autor: Słomiany Zapał » 8 gru 2017, 14:51

Raszi pisze:
6 gru 2017, 22:23
Słomiany Zapał pisze:
6 gru 2017, 13:40
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Czytałeś tę książkę? Co do tej dalszej części to ponoć ma powstać trzeci tom "Legionu". Mam nadzieję, że tak się stanie :)

ODPOWIEDZ