Książki

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Setsu
ciAStoholik

Re: Książki

Post autor: Setsu » 4 gru 2017, 13:23

W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.

Awatar użytkownika
takasobie
ASter

Post autor: takasobie » 4 gru 2017, 13:33

Setsu pisze:
4 gru 2017, 13:23
W kolejności:
- Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu
- Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon
- Maria Antonina. Z pałacu na szafot
Wszystkie autorstwa Juliet Grey.
Dzięki :).

Awatar użytkownika
Raszi
starszASek

Post autor: Raszi » 6 gru 2017, 01:12

To i ja od siebie dodam.

Ogólnie będą raczej fantasy/sf zaczynając od Kossakowskiej "Miecz Aniołów" (dużo powieści z tej serii jak i ogólnie autorka jest znana z tego typu opowiadań), poprzez "Miasto poza czasem" - Enrique Moriel (trochę psychologiczna jak ktoś lubi powieści z typu odpowiedzi na pytania koegzystencjalne, ale dopiero zaczynają się około 250 str., bo poporzednie to takie gadanie bezcelowe więc śmiało można przeskoczyc), dalej Trudi Canavan "Nowincujsza" (trylogia) aż po mojego faworyta czyli Jacka Piekarę i "Przygody inkwizytora Mordimera Madderdina - Młot na czarownice" (też dużo części).

Z kryminałów to John Nosebo - Pancerne Serce albo teraz powieści "Pierwszy śnieg" (skłądają się bodajże z 21 albo 24 częsci), jednak jest bardzo "opisowa" w detalach jak i (w przypadku Pancernego Serca) mniej więcej w połowie wiemy kto zabił :]

No i z życiowych to Ksiązka telefoniczna Tp - Dużo postaci ale słaba fabuła :lol:
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
AS gaduła

Post autor: Słomiany Zapał » 6 gru 2017, 13:40

Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.

Awatar użytkownika
Nightfall
pASztet

Post autor: Nightfall » 6 gru 2017, 16:16

Ostatnio czytałam "Jak Zawsze" Miłoszewskiego

Awatar użytkownika
Raszi
starszASek

Post autor: Raszi » 6 gru 2017, 22:23

Słomiany Zapał pisze:
6 gru 2017, 13:40
Obecnie czytam "Legion" Brandona Sandersona. Ciekawa fabuła i postacie, ale czuć niedosyt. Całość robi wrażenie historii opowiadanej w pośpiechu. O bohaterach wiemy tylko tyle ile musimy, a przydałoby się więcej. W takiej formie jaka jest nie ma zbyt wielkiej szansy na więź między bohaterami a czytelnikiem. Marzy mi się teraz ta powieść w dłuższej wersji :lol:
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Podobne wrażenie powieści pisanej w pośpiechu miałem podczas czytania czwartego tomu "Kłamcy". Sama historia i pomysły były ciekawe, ale niestety to najgorszy tom o przygodach Lokiego. Pierwsze dwa były najlepsze.
Zgadzam się. Mimo że nie jestem fanem mocno rozbudowanych książek, jednak mogłaby byc "grubsza" bo przyjemnie i lekko się ją czytało.
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
AS gaduła

Post autor: Słomiany Zapał » 8 gru 2017, 14:51

Raszi pisze:
6 gru 2017, 22:23
Słomiany Zapał pisze:
6 gru 2017, 13:40
Dlatego takie książki są najlepsze bo pozostawiają niedosyt i człowieka aż skręca żeby przeczytac dalsze częsci.
Czytałeś tę książkę? Co do tej dalszej części to ponoć ma powstać trzeci tom "Legionu". Mam nadzieję, że tak się stanie :)

EjberZFyrtla
młodASek

Post autor: EjberZFyrtla » 27 lip 2018, 08:00

Kryminały, szczególnie polskie. jest sporo dobrych książek na rynku. od pewnego czasu już tylko czytam w formie elektronicznej(brak miejsca na tradycyjne)

Awatar użytkownika
Nightfall
pASztet

Post autor: Nightfall » 27 lip 2018, 09:55

Czytał ktoś może powieści Anne Bishop? Jeśli tak to czy warto? Okładki wydają się trochę kiczowate, jakby to były romansidła ale nie ocenia się książek po okładkach :D

Awatar użytkownika
Warszawianka40+
ciAStoholik

Post autor: Warszawianka40+ » 28 lip 2018, 08:35

Natomiast ja, zmotywowana wypowiedzią pewnej bardzo dociekliwej Użytkowniczki (której wypowiedzi ogromnie cenię, za szczerość) zagłębiłam się w wypowiedzi Kościoła na temat astrologii, wróżbiarstwa, medytacji itp.

Najpierw wpadł mi w ręce pan Tekieli, który gromi tzw. nowe ruchy religijne jako New Age ("Łowcy wolności") - odradzam bo nie podaje żadnych źródeł, ton jego wywodów jest jak dla mnie zbyt emocjonalny, wreszcie ktoś kto zgłębiał zen a nawet doznał "satori" (twierdzi, że przeżył nirwanę) mógł sobie nawet uszkodzić mózg medytacjami; to co głosi jest w zasadzie poprawne, lecz styl argumentacji i forma wypowiedzi prędzej odstręczą. Typowe przekonywanie przekonanych i zamykanie się kościoła katolickiego we własnym towarzystwie wzajemnej adoracji.

Następnie przypomniałam sobie broszurkę dominikanina Jacka Salija "Wróżby czary opętanie" - są to odpowiedzi na listy ludzi z zapytaniami o wiele różnych, ciekawych zagadnień z tej dziedziny. Na tematy teologiczne (inne niekoniecznie) O. Salij wypowiada się w sposób bardzo prosty i przystępny, pozycja cenna, jakich niewiele. Zaadresowana do współczesnych osób uważających się za wierzących chrześcijan. Wyjaśnia stanowisko Kościoła. Rozdziały np.: "Moda na wróżby i czary", "Opętanie przez szatana", "Pozaziemskie cywilizacje", "Wywoływanie duchów" itp.

Ten ostatni temat spróbowałam zgłębić jak mam zwyczaj na podstawie Tradycji to jest pism Ojców Kościoła, bo oni jak wiem z doświadczenia są najbardziej kompetentni. Biblioteka Ojców Kościoła wydała pisma: "Orygenes, Eustacjusz z Antiochii i Grzegorz z Nyssy o wywoływaniu duchów" Wstęp i przekład zbiorowy pod red. Leona Nieściora OMI. Czy wróżka z Endor wywołała ducha proroka Samuela? Trzej uznani teologowie (chyba też przez prawosławie?) rozważają tę możliwość; frapujące. Poza tym, jako publikacja naukowa, podaje obfitą bibliografię na ten temat, także w języku polskim. Tak więc, mamy kilkadziesiąt pozycji o wywoływaniu duchów i tzw. nekromancji - polecam dla zainteresowanych tematem.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford

ODPOWIEDZ