Czy można zarabiać przez Internet?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Jezeli jestes w stanie sam przed soba przyznac, ze napiszesz przy uzyciu HTML i CSS strone, ktora ktos ci narysowal na kartce.. no to smialo, aplikuj. Nie mowie tu o grafice, samo ustawianie elementow. Ja ci moge podeslac pare rysunkow od biedy, badz tez pokierowac gdzie patrzyc za makietami.

PS. Zawsze mozemy wyskoczyc na piwo. Ja siedze w Gdansku.
stendai

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: stendai »

Dzięki za pomoc i miłe słowo.
Tak jak pisałem wcześniej - dopiero zamierzam przerobić te kursy. Na razie nie umiem tego napisać, ale pewnie kiedyś się nauczę ;) Kiedyś umiałem trochę napisać w HTML, a wcale się go nie uczyłem, po prostu podpatrywałem źródła stron. Teraz mi to z głowy wyleciało, ale pewnie nie będzie problemu z przypomnieniem sobie. W końcu to są schematy, które po prostu trzeba zapamiętać i umieć wykorzystać. No i najwyżej się nie uda, a te kursy to niezła zabawa, a więc czasu na pewno nie zmarnuję.

Ok, jak zrobię te kursy na codeacademy i będę mógł powiedzieć, że materiał z nich znam na tyle dobrze, że budząc się w środku nocy będę w stanie go przywołać, to przyjdę tutaj z powrotem i możemy iść na piwo. To tak w październiku pewnie ;)
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Nah. Nie na pamiec, zle sie wyrazilem. Po prostu musisz znac mechanike. Wiedziec w jaki sposob co sie uklada. Pisalem, ze siedzenie nad ksiazkami nie ma sensu :aniol:
Milej zabawy.
Ksiezniczka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2015, 18:40

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Ksiezniczka »

a ja korzystam z takiego sposobu zarabiania:
http://www.world-mail-panel.com/portal? ... gistration

Wystarczy sie zarejestrowac i poczekac. Za jakis czas dostaniecie paczke lub list. Trzeba zrobic foto wyjac transporder i odeslac. Nie ma duzej filozofii aczkolwiek trezba nachodzic sie na poczte. Ale placa na PayPal lub do Amazonu i gdzies tam jeszcze.
Awatar użytkownika
martika
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:38

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: martika »

Można handlować przez internet. Allegro, Olx, własne strony internetowe itp. Obecnie na większą skalę tylko poprzez działalnośc gospodarcza. Może nie zawsze przynosi to wielkie pieniedze szczególnie na początku ale jak ma sie smykałke do jakiejkolwiek produkcji lub handlu to można zarobić lepiej niż na etatcie. Jeśli do tego uda sie uzyskac dotacje na rozpoczęcie działalności i zniżkę w ZUS-ie to bynajmniej przez dwa lata możemy popróbowac własnych sił i może nawet coś z tego wyjdzie. Czasmi wystarczy np. dobra maszyna do szycia i ciekawe pomysły.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Issander »

*przynajmniej
Awatar użytkownika
martika
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 10 sie 2014, 12:38

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: martika »

*przynajmniej
raczej nie , po dwóch latach wypadnie płacić pełne stawki ZUS i próbowac bedzie już duuużo ciężej, wiec zarabiamy albo zamykamy
marek92
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2015, 13:40

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: marek92 »

Można ruszyć z blogiem, aczkolwiek to nie jest takie pewne źródło zarobkowania jak chociażby freelancerka. Jest zbyt wiele zmiennych, aby napisać co zrobić a co nie aby w miarę szybko zarobić i tak jak w każdym biznesie trzeba zainwestować, żeby zarobić w tym wypadku w firmy takie jak https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ bo przecież jakoś ludzie muszą trafić na naszego bloga. Prześledź polską blogosferę i zorientuj się jak zaczynali najwięksi i ile czasu zajęło im dotarcie do miejsca w którym są obecnie :)
megan
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2017, 12:26

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: megan »

Wszystko zalezy od tego co mamy na mysli mowiac "zarabianie przez internet". Pomyslow moze byc naprawde duzo. Najwazniejsze sa nasze umiejetnosci zwiazane z branza IT i w czym czujemy sie mocni. Mam znajomego pracujacego przy pozycjonowaniu serwisow internetowych, ma tyle zlecen do przodu az nie moze sie wyrobic. Drugim najpopularniejszym zleceniem wg niego jest budowanie sklepow internetowych, ktorych aktualnie powstaje bardzo duzo. Zreszta poszperac na roznych serwisach sluzacych do szukania zlecen typu http://oferia.pl/zlecenia/specjalistycz ... nie-danych aby przekonac jak wyglada aktualnie rynek pracy. Moim zdaniem najbardziej przyszlosciowa jest branza informatyczna .. ludzie dopiero zaczynaja rozwijac mozliwosci jesli chodzi o oprogramowanie oraz sieci komputerowe.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Małgorzata95 »

Ja zaczynam działać w ciekawym projekcie, dlatego jeśli szukasz dodatkowego dochodu lub stałej pracy - pisz. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego Cię nauczymy. Możesz być licealistką, osobą pracującą lub emerytem. Wystarczy tylko telefon/komputer z dostępem do facebooka (tu mamy grupę) i odrobina chęci. :)
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
stendai

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: stendai »

Ja jestem zainteresowany, jeśli to coś poważnego. Obecnie mam dwie prace, z czego jedna w pełni zdalna (swojego szefa pewnie nigdy na oczy nie zobaczę), dlatego nieobce mi takie doświadczenie.
Awatar użytkownika
Agi-jogi
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:18
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Agi-jogi »

Domyślam się, że Małgorzata95 pisze o współpracy z firmą kosmetyczną Oriflame... widziałam identyczne ogłoszenie na FB, na grupie Ciastoholikow :roll:
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Małgorzata95 »

Agi-jogi pisze: 24 kwie 2019, 11:04 Domyślam się, że Małgorzata95 pisze o współpracy z firmą kosmetyczną Oriflame... widziałam identyczne ogłoszenie na FB, na grupie Ciastoholikow :roll:
Nie zamieszczałam nic na naszej grupie.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Nightfall

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Nightfall »

Ja zaczynam działać w ciekawym projekcie, dlatego jeśli szukasz dodatkowego dochodu lub stałej pracy - pisz. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego Cię nauczymy. Możesz być licealistką, osobą pracującą lub emerytem. Wystarczy tylko telefon/komputer z dostępem do facebooka (tu mamy grupę) i odrobina chęci. :)
Małgorzata, takie ogłoszenie jak dla mnie wyglądają co najmniej podejrzanie - jak próba naciągnięcia. Czemu by nie podać od razu, na czym miałaby polegać taka praca, nawet bardzo ogólnie?
Awatar użytkownika
nowicjuszka
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 30 sie 2019, 08:38
Lokalizacja: Bieszczady / net

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: nowicjuszka »

Cześć jestem po studiach informacji naukowej i bibliotekoznawstwa znam się na szukaniu informacji, architekturze informacji (UX), coś tam z grafiki umiem zrobić (wolę PhotoScape, bo nie lubię warstw, ale czasem uruchamiam GIMPa, bo nie jestem złodziejem żeby kraść Photoshopa, a 6tyś zł na program nie mam). Znam CSS. No ale niestety nie mam pracytrochę dlatego że nie mam warunków (wolałabym jakieś mieszkanie wynająć niż pokój, a mieszkam z rodziną w jednym). Dobra nie piszcie że kursy trzeba się uczyć itp. ja już mam dosyć nauki. Uczyłam się 6 lat a dostałam 100zł za trzy tygodnie pracy wyszukiwanie informacji i mam dosyć traktowania mnie jak kogoś bez doświadczenia i wiedzy i dawania praktyk za darmo. Potrzebuje pieniędzy i tylko za pieniądze mogę się uczyć więcej niż umiem. Wolałabym pracować zdalnie i dlatego tylko taka forma pracy mnie satysfakcjonuje, ale nie będę pracować za 1zł za godzinę. Tak tylko chciałam zapytać jak zarabiać zdalnie żeby zarobić na utrzymanie się i wynajem mieszkania?

PS poza tym wydaje mi się że większość dzisiejszych kobiet które siedzą na wsi mogłoby pracować zdalnie, że rynek pracy zdalnej jest lekceważony. Jakbyście chcieli to mam pomysły na firmy które mogą się przyczynić do poszerzenia rynku pracy zdalnej itp. Nie każdy ma 6tyś na kurs w Codeacademy. Tylko mały procent społeczeństwa mieszka w tych dużych miastach. No i nie każdy chce się uczyć za darmo żeby potem nie dostać pracy, bo nigdy nie ma gwarancji, że na twoje CV będzie odpowiedź.

PS2 a szybko się uczę CSS opanowałam w jeden dzień. Ankiety czy mlm do mnie nie przemawiają i niezbyt lubię interakcje z ludźmi, bo nie mam znajomych, a chciałabym pracować korzystając z moich umiejętności.
ODPOWIEDZ