Czy można zarabiać przez Internet?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Kinga
ASiołek
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2013, 09:10

Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kinga »

Czy można zarabiać przez Internet?
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Jak myślicie?

Post autor: klapouchy »

Jest specjalny dział na offtopy.

Co do tematu to ponoć można. Są niby jaieś tam bzdurne programy ale to raczej sciema. Jest tez pewnie wiele naciągaczy. Oczywiscie można przez internet zarabiać jako np. twórca, administrator, redatktor stron. Ponoć tzw. telepraca się rozwija. Jak ktoś ma troche kasy to może tez inwestować np. na giełdzie. To też w pewnym sensie zarabianie przez internet
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Jak myślicie?

Post autor: tymczasowy »

Jasne. Gdyby nie robota przez internet nie raz bym glodowal (mam krotkie okresy pracy stalej ). Jak i ile mozna zarobic? Zacznijmy od ile - sama sobie to ustalasz, przynajmniej w moim fachu. Jezeli masz duzo szczescia (zlecen) i checi (najwazniejsze) to ponizej 2 tysiace PLN/miesiac nie zejdziesz. Co i jak? Freelancing - frontend/webdeveloping, .net/cokolwiek, webdesign, design w szerokim slowa znaczeniu. Ale nie tylko na tym mozna zarobic. Ludzie daja zlecenia na wszystko: przepisywanie tekstu, copywriting. Rzecz jasna najwiecej roboty jest dla koderow wszelkiej masci/grafikow - ale znajdziesz cos dla siebie, tutaj kategorie przykladowe:

Kod: Zaznacz cały

http://www.freelancer.com/sellers/
Gdzie ? freelancer.com, gumtree a od biedy PL portale freelancerskie (nie polecam). Cos jeszcze od siebie: zarobisz jak cos potrafisz zrobic. Jezyk angielski na poziomie bdb obowiazkowy. Nie baw sie w klikanie w reklamy/inne absurdalne sposoby zarobkowe. Nawet jezeli to dziala - to nie warto, uwierz. Jak zaczac? Tu ci nie pomoge, ja zaczynalem X lat temu (ponad 6) i rynek byl inny, wszystko bylo inne. Acz napewno jakikolwiek sensowny poradnik powie ci wiecej, niz juz wiesz:

Kod: Zaznacz cały

http://tnij.org/freelanceprosze
PS. Taka praca nie jest dla kazdego. Powiem nawet wiecej - jezeli masz umiejetnosci, ktore pozwalaja ci pracowac w tej formie to zarobisz wiecej znajdujac stala prace w tej dziedzinie. Ludzie wybieraja taka forme pracy bo daje ona duzo wolnosci, nie pieniedzy.
PS2. Nazywaj dobrze tematy. Wielokrotnie widze twoje posty, kazdy wydaje sie spamem wlasnie przez to jak frywolnie je piszesz.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Jak myślicie?

Post autor: migel »

Też tak patrzyłem na ten freelancing w necie...i co? 90% tych "prac" to praca dla różnej maści internetowców, od grafików po programistów czy web designerów. A jest coś dla "szarego Kowalskiego", który nie zna ani grafiki, ani programowania, ani języka hiszpańskiego, włoskiego itp?
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Jak myślicie?

Post autor: tymczasowy »

Szczerze powiedziawszy - malo mozna w takim przypadku ugrac : P W okresie maturalnym mozna latwo dorobic piszac dzieciakom prezentacje/dajac korepetycje przez skype/wytlumacz.pl/cokolwiek. Niestety, ale tzw. "spece od reklamy" czesto zapewniaja tez copywriting (pisanie tresci stron/artykulow) - jednak sa one rzecz jasna nizszej jakosci, a spore serwisy mimo wszystko zatrudniaja ludzi do uzupelniania tresci. Zbocze jednak troche na droge IT bo jest sposob na dosc latwy zarobek, acz wymaga on jednak zorientowania w branzy - handel domenami.
Jezeli powyzsze cie nie zainteresowaly to moze wpadniesz na pomysl co mozna robic za mniej, a wiecej:

Kod: Zaznacz cały

http://fiverr.com/
Stronka, w ktorej kazda usluga jest oferowana za 5 dolcow. Proste, male, a zapewniam cie ze po miesiacu i uzbieraniu portfolio - da sie dorobic.
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: hrabinka »

Hm, tymczasowy, widzę, że znasz się na informatyce... Chciałam się zapytać, czy znasz jakąś dobrą książkę dot. programowania/kodowania? Chodzi mi głównie o taką, w której są podane przykłady i ćwiczenia, no i trochę teorii.
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Falka »

O ja też byłabym zainteresowana , bo myślę o nauczeniu się programowania.
Dużo dała mi też ta ciekawa strona: http://www.w3schools.com/
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Layla »

hrabinka pisze:Hm, tymczasowy, widzę, że znasz się na informatyce... Chciałam się zapytać, czy znasz jakąś dobrą książkę dot. programowania/kodowania? Chodzi mi głównie o taką, w której są podane przykłady i ćwiczenia, no i trochę teorii.
W jakim języku chcesz programować?
Z reguły księgarnie internetowe dają wgląd w książki, które można u nich kupić, zwykle jest spis treści i fragment jakiegoś rozdziału, wystarczy żeby się zorientować. Poza tym w internecie jest tego dużo. Ja co prawda z programowaniem jestem na poziomie "raczkującym" , ale póki co daję radę :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: klapouchy »

Czy żeby nauczyć sie programować, trzeba dobrze znać matme? Czy przecietny człowiek, który nigdy nie miał nic wspólnego z branżą, może się nauczyc programowania z książek?
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

@hrabinka
Pozwol, ze w moim poscie zwroce sie bezposrednio do ciebie. Jednak nie bede ignorowal pytan od innych uzytkownikow i postaram sie odpowiedziec na wszystkie, po prostu taka wiedza przyda sie tez tobie - wiec czemu nie! : )
Czy żeby nauczyć sie programować, trzeba dobrze znać matme?
Moim skromnym zdaniem matematyka przydaje sie kazdemu programiscie. Poczatkujacemu, czy hardcoderowi. Stanowi ona nieodlaczna czesc informatyki (a w zasadzie jest jej matka) - w tym programowania. Samo wprowadzenie matematyki do planu kursow/studiow kryje w sobie pare zamiarow. Was interesuje tylko jeden - matematyka uczy nas myslec w sposob, w ktory kiedys bedzie myslec sztuczna inteligencja. Jednak uspokoje was - jezeli w tym momencie nie macie w glowie pomyslu na aplikacje/nie wiecie jak dokladnie ja napisac, to matematyka wam nie jest potrzebna. W koncu zaczynacie.
Czy przecietny człowiek, który nigdy nie miał nic wspólnego z branżą, może się nauczyc programowania z książek?
I tu jest kwestia wyjatkowo prosta - moze. Ludzie uczyli sie w ten sposob wiele lat temu, teraz tez sie w ten sposob ucza laicy. W zyciu kazdego programisty nastaje moment, w ktorym siega po ksiazke (i to nawet bardzo czesto). Kazdy pomocny doswiadczony programista wyrzuci wam wierszyk ksiazek, ktore warto/trzeba przeczytac przy nauce programowania. Jednak przez te kilkadziesiat lat duzo sie zmienilo. Tak tez..
Chciałam się zapytać, czy znasz jakąś dobrą książkę dot. programowania/kodowania? Chodzi mi głównie o taką, w której są podane przykłady i ćwiczenia, no i trochę teorii.
Znam, ale nie dam! Jezeli nigdy nie mieliscie stycznosci z programowaniem to nawet nie zdajecie sobie sprawy z ilosci technologii i ich zastosowan. Layla zadala bardzo dobre pytanie, ale o odpowiedz na nie tez nie musicie sie martwic, jako ze podstawy wielu jezykow sa wyjatkowo podobne. Jedyne wymaganie aby zaczac programowac to znajomosc jezyka angielskiego.
Ponizej zamieszczam wam liste linkow wraz z opisem, czego nauczycie sie w danym kursie. Jezeli do niego zajrzycie, przeczytacie i uda wam sie zrobic - zyskujecie wiedze co do nazwy jezyka oraz jego zastosowania. Do rozpoczecia zabawy z programowaniem w dzisiejszych czasach wystarczy wam jedynie przegladarka internetowa, nie trzeba nawet nic instalowac. Ale to sa naprawde zaledwie podstawy podstaw (tak bardzo wam niezbedne). Powiem nawet wiecej, nie musicie przechodzic calego kursu - wystarczy zaczerpnac z niego w/w wiedze i opanowac podstawy. Dopiero wtedy proponuje zainteresowac sie ksiazkami.


NAJWAZNIEJSZA CZESC POSTA, CZYTAJ:
Kolejnosc, w ktorej podalem dwa powyzsze linki nie jest przypadkowa. Obowiazkowo zerknijcie do obu kursow, nawet jezeli powierzchownie nie wydaja sie wam one ciekawe. To wszystko w celach dydaktycznych, szybko zrozumiecie roznice miedzy "programowaniem", a "programowaniem" :)

A pozniej? Zdecydujecie sami. Nie martwcie sie tez, ze dokonujecie nieodwracalnego wyboru. Zapewniam was, z biegiem czasu nauczycie sie wszystkiego.




PS. Sprostowanie do uogolnienia nt. matematyki - matematyka na poziomie zaawansowanym przydaje sie przy pisaniu w jezykach niskiego poziomu, ale tak naprawde dzieki jej dobrej znajomosci ulatwiamy sobie zycie i skracamy czas o pare wyszukiwan w google.
PS2. Sprostowanie co do wymagania znajomosci jezyka angielskiego. Kazdy moze sie przyczepic i krzyknac mi w twarz, ze mowie glupoty. Jasne, ze nauczycie sie kodzic i bez znajomosci angielskiego. Ale zapewniam was, ze zrazicie sie do tego wielokrotnie. Polska ma wielu fachowcow w tej dziedzinie, wielu pomocnych fachowcow. Powstaja setki artykulow, poradnikow, wideoporadnikow (!). Jak sie chce - to mozna i tak. Ale po co?
PS3. Przepraszam administracje za uzycie kolorow/pogrubien/zmiany wielkosci czcionki. Wymagal tego post.
PS4. Naprawde az tu doszedles/as? Zaslugujesz na nagrode, masz - kawalek twojej przyszlej codziennosci:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 8 maja 2013, 16:34 przez tymczasowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: dimgraf »

@tymczasowy trochę za bardzo straszysz. Angielski owszem bardzo potrzebny zwłaszcza, że polscy "fachowcy" rodzimego języka nie znają. Kursy dla początkujących są jeszcze ok jeśli chodzi o polskie strony ale coraz częściej pojawiają się płatne polskie kursy, które są nieudolnym tłumaczeniem z angielskiego. Jeśli chodzi o znajomość matematyki to zależy co macie na myśli. Akurat wykonywać skomplikowanych działań nie musicie. Raczej trzeba umieć zbudować odpowiedni wzór. Też jeszcze zależy co chcecie programować. Do robienia stron internetowych nie trzeba mieć wybitnej wiedzy z programowania i tak naprawdę po nauczeniu się kilku zasad każdy może to robić. Jeśli chodzi o handel domenami to taki średni interes. Oczywiście zależy czy jako reseller czy jako rejestrator.

A co do samej pracy zdalnej i tego co pisał Klapouchy, że większość prac dotyczy zagadnień informatyki to akurat nic dziwnego, bo aby zarabiać przez internet trzeba umieć uruchomić komputer i się nim posługiwać, a szczerze powiedziawszy wiele osób potrafi tylko czynność nr 1.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: hrabinka »

Dziękuję, tymczasowy, za wyczerpującą odpowiedź i za te linki. Na pewno się przydadzą, zwłaszcza jeśli chodzi o html, bo chcę się tego języka nauczyć (tzn. już go troszkę znam i przyznam że jest nieco prostszy od programowania w języku C albo C++, które i tak chciałabym poznać. Notabene, niedawno zainstalowałam sobie jeden z kompilatorów no i niestety miałam techniczne problemy z tym kompilatorem. Przyznam, że zniechęciło mnie to trochę :P Ale spróbuję wykombinować coś z tym fantem.
tymczasowy pisze:Jezeli nigdy nie mieliscie stycznosci z programowaniem to nawet nie zdajecie sobie sprawy z ilosci technologii i ich zastosowan. (...) nie musicie przechodzic calego kursu - wystarczy zaczerpnac z niego w/w wiedze i opanowac podstawy. Dopiero wtedy proponuje zainteresowac sie ksiazkami.
Haha, i może dlatego mało co rozumiałam z tego co pisało w książkach dot. programowania w języku C i C++ :D Co innego w przypadku książek na temat html - jakoś szybciej je pojmuję.

Co do angielskiego, to spotkałam się nawet z taka opinią, że języki programowania mają mało słów i choćby nawet programy były napisane (przykładowo) w j. włoskim czy niemieckim, to i tak to jest bez znaczenia.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Jezyk angielski jest furtka do wygodnej nauki. Mozecie ja otworzyc, albo wywazyc : )
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: dimgraf »

hrabinka pisze:Co do angielskiego, to spotkałam się nawet z taka opinią, że języki programowania mają mało słów i choćby nawet programy były napisane (przykładowo) w j. włoskim czy niemieckim, to i tak to jest bez znaczenia.
No generalnie to języki programowania w dużej mierze czerpią z języka angielskiego (nazewnictwo funkcji) więc tak czy siak się przydaje.

Odnośnie html to ten język jest banalny i wystarczy znać tylko kilka znaczników, bo resztę robi się za pomocą PHP (po stronie serwera) i CSS + JS (po stronie klienta [użytkownika]). Obecnie nie wiem czy warto jest uczyć się flasha (AS). Mówię to jako osoba, która od flasha zaczęła robienie stron. Kiedyś był to dobry interes, bo flash jest efektowny, można dodawać ciekawe animacje itp. ale obecnie się od niego odchodzi bo nie jest wspierany przez systemy mobilne (android i iOS), a liczba osób korzystających z mobilnego internetu szybko rośnie. Jedynie wciąż można zarobić na reklamach flashowych, bo nadal przeważająca liczba użytkowników internetu korzysta z urządzeń stacjonarnych. Choć jest jeszcze inna droga jeśli chodzi o AS - programowanie sprzętowe. Adobe proponuje własną platformę programistyczną opartą o AS jako alternatywę dla .net. Jednak wracając jeszcze do robienia stron to i tak wiele firm hostingowych oferuje kreatory stron dzięki którym bez znajomości języków programowania można zrobić prostą stronę firm. Są też gotowe systemy zarządzania treścią (CMS) i polecam po opanowaniu podstaw programowania internetowego zapoznać się np. z joomla, drupal, phpBB(fora internetowe), bo cennik stron robionych od zera znacznie spadł i moim skromnym zdaniem się nie opłaca (no chyba, że masz farta i trafisz na duże zlecenie o nietypowych rozwiązaniach). No i oczywiście przy robieniu stron trzeba mieć pod ręką dobrego grafika, najlepiej ze znajomością CSS.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: hrabinka »

dimgraf pisze:No i oczywiście przy robieniu stron trzeba mieć pod ręką dobrego grafika, najlepiej ze znajomością CSS.
Hm, myślę, że przy uczeniu się HTML (czy choćby nawet XHTML) można przy okazji nauczyć się również CSS.
ODPOWIEDZ