Czy można zarabiać przez Internet?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Artur_1988_as »

Kerrigan pisze:No tak. Choć robiąc raporty używam innego języka. X++ się zwie i w moich oczach jest połączeniem C++/Javy/SQL. Całkiem przyjemny język :)
Mnie ten SQL przeraża, a kiedyś będę musiał z tym coś zrobić bo, chodzi o przejście z phpBB2 do phpBB3 co za tym idzie trzeba będzie przenieść te bazę... ale to nie prędko, ale w końcu będzie trzeba..
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
xxkrasnoluxx
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2013, 20:29

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: xxkrasnoluxx »

Chcialabym sie tego wszystkiego nauczyc. Czu uwazacie ze jesli ktos nie wie o czym jest teraz mowa jest w stanie to ogarnac??
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Artur_1988_as »

xxkrasnoluxx pisze:Chcialabym sie tego wszystkiego nauczyc. Czu uwazacie ze jesli ktos nie wie o czym jest teraz mowa jest w stanie to ogarnac??
Jest, to wszystko jest dla ludzi :wink:
A jak się to zrozumie, to jest to proste, nawet fajne.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
Kerrigan
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kerrigan »

Wg mnie dobrze zacząć od programowania w języku C, pisząc programy liczące jakieś wzory matematyczne, sortowanie elementów w tablicy ect, by nauczyć się myślenia technicznego, bo potem już z górki idzie. Ale to moje doświadczenie po moich uczniach na korepetycjach z programowania. Jak ich uczyłam języka C, to później już z Javą czy Assemblerem przychodzili już z naprawdę grubymi problemami, a nie jakimiś błahostkami.

Jak ktoś bardzo boi się pierwszego zetknięcia z programowaniem to można spróbować na początek z Logo Komeniusz. To w sumie takie programowanie dla dzieci przeznaczone, ale pomaga dobrze przestawić myślenie na dobry tor i przy okazji wyniki "programowania" tam są widoczne w postaci rysunków, bo rysujemy tam obrazki żółwiem wyposażonym w ołówek :) dajemy mu różne polecenia i on idzie i rysuje zostawiając za sobą ślad.
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Artur_1988_as »

Mi do tego najbardziej brakuje cierpliwości, z resztą jak do wszystkiego cierpliwości nie mam chciałbym, wszystko od razu. Bo wiedza na ten temat, umiejętność jakaś tam jest, co prawda podstawy ale zawsze coś. Np. w miesiąc udało mi się opanować konfiguracje SL, i teraz umiem niemal wszystko w tym, większość użytkowników co chce w tym zaistnieć.. się poddaje i rezygnuje.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
Awatar użytkownika
Kerrigan
ASiołek
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: Kerrigan »

ja też nie mam cierpliwości, ale mnie motywuje do działania to że muszę. Na studiach muszę zaliczyć wszystkie przedmioty więc się uczę, w pracy by dostać wypłatę musiałam jakieś postępy mieć więc coś wychodziło.
spider10023
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 1 sty 2014, 01:28

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: spider10023 »

Witam. Jeśli chcecie zarabiać przez internet polecam zapoznanie się z następującą stroną:
http://podstawybiznesu.pl/startpodstawy ... pider10023. Wszystko tam jest dokładnie wytłumaczone.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Można zarabiać na własnych blogach, mam kilka znajomych, które z tego się utrzymują. Jedna z nich jest już całkiem popularna w mediach, ma własną agencję PR, ostatnio była nawet w telewizji. Programowanie jest trudne i nudne, w dodatku konkurencja jest ogromna i trzeba dużo pracy włożyć w warsztat, by zaistnieć, ale pisanie blogu o tematyce, która nas interesuje i jeszcze zarabianie na tym to po prostu bajka.
migel
ciAStoholik
Posty: 349
Rejestracja: 8 sty 2013, 16:28

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: migel »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Można zarabiać na własnych blogach, mam kilka znajomych, które z tego się utrzymują. Jedna z nich jest już całkiem popularna w mediach, ma własną agencję PR, ostatnio była nawet w telewizji. Programowanie jest trudne i nudne, w dodatku konkurencja jest ogromna i trzeba dużo pracy włożyć w warsztat, by zaistnieć, ale pisanie blogu o tematyce, która nas interesuje i jeszcze zarabianie na tym to po prostu bajka.
No kto by nie chciał być taką Tuskową :P mam blogasa, ale jakoś nie cieszy się popularnością, pewnie ze względu na dość niszową tematykę nie dla wszystkich :/ A programowanie jest nudne i trudne.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nie pisałam o Tuskowej, nie jest moją znajomą, a wypłynięcie zawdzięcza nie tyle unikalnej treści, co nazwisku. Ja znam ludzi, którzy wypracowali sobie markę samodzielnie.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

Co do konkurencji w programowaniu to sie nie zgodze. Nawet w mojej firmie zatrudnia sie juniorow z wiedza na poziomie "szablony do allegro". Jest ogromny deficyt programistow, poziom na rekrutacjach jest znikomy, czesto wystarczy chciec. Przez ostatni rok szef, dobrze placac, nie mogl znalezc 10 programistow do teamu. Pracujemy w piatke, 1 junior. Pracy jest masa, brakuje ludzi.
Oczywistym jest, ze seniorzy zarabiaja kokosy. Ale nawet mlodsi programisci zarabiaja ponad srednia krajowa.. netto.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

To dziwne, wydaje mi się, że teraz dużo osób uczy się programowania. A jakie języki są wymagane przy rekrutacji? Potrzebne jest konkretne doświadczenie? Ile czasu poświęca się pracy, wliczając w to podwyższanie umiejętności?
stendai

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: stendai »

tymczasowy, chętnie znalazłbym taką firmę, bo właśnie zaczynam uczyć się programowania. jednak najczęściej w ogłoszeniach widzę, że poszukują programistów php ze znajomością html5, css3, javascript albo programistów java albo programistów ruby. I wydaje mi się, że żeby dostać się do jakiejkolwiek pracy związanej z programowaniem trzeba poświęcić kilkaset godzin w domu na naukę.

zarabianie na blogach jest raczej dużo trudniejsze od zarabiania jako programista. jest duża konkurencja, rynek jest przepełniony (chyba, że się pisze po angielsku), tymczasem jeśli chodzi o programistów - tak jak tymczasowy napisał - deficyt.
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: tymczasowy »

wyrwana_z_kontekstu pisze:To dziwne, wydaje mi się, że teraz dużo osób uczy się programowania. A jakie języki są wymagane przy rekrutacji? Potrzebne jest konkretne doświadczenie? Ile czasu poświęca się pracy, wliczając w to podwyższanie umiejętności?
Ano, uczy sie ludzi od zatrzesienia. Zona mojego przelozonego byla do tej pory retuszerem zdjec. Jej jedyna stycznosc z komputerem jako takim to photoshop. Dostala oferte szkolenia na frontend developera i spelnia sie na tym stanowisku (wszyscy o nia dbaja, bez frontendow nie ma zycia). Pol roku trwalo samo przeszkolenie. Pol roku bardzo intensywnej pracy. Programowanie to nie kwestia wyuczenia, niestety. Praca jest bardzo platna, wyjatkowo latwo ja dostac, ale zabiera ona mase godzin. Programista sie po prostu jest, o kazdej godzinie. Nie ma odpoczynku bo i malo kto go chce :)
A taki maly protip dawalem wam dobe pol roku temu. Jezeli ktos chce zdobyc silne podstawy na frontend developera to taka lista mini-kursow, max 8h kazdy. Nie trzeba nic instalowac, nic wiedziec na start. Wystarczy czas. Po tym smialo mozecie aplikowac na pozycje stazysty. Nie znam firmy, ktora zatrudniajac na staz w pelnym wymiarze godzin schodzi ponizej 1300 netto. Zapewniam was, ze dluzej niz dwa miesiace nie bedzie trwalo jak zostaniecie juniorem (zarobki junior frontenda to 2-2.5 tysiaca):

HTML & CSS (po takim kursie mozna juz trzaskac szablony na allegro.. jak sie ma grafika):
http://www.codecademy.com/en/tracks/web
Javascript (to juz jest "prawdziwe" programowanie, nadal jednak frontend):
http://www.codecademy.com/tracks/javascript
stendai pisze:tymczasowy, chętnie znalazłbym taką firmę, bo właśnie zaczynam uczyć się programowania. jednak najczęściej w ogłoszeniach widzę, że poszukują programistów php ze znajomością html5, css3, javascript albo programistów java albo programistów ruby. I wydaje mi się, że żeby dostać się do jakiejkolwiek pracy związanej z programowaniem trzeba poświęcić kilkaset godzin w domu na naukę.
Trojmiasto, Wroclaw, Poznan, Krakow, Warszawa. Tam znajdujesz prace majac techniczny background i ogolne pojecie o temacie. Wszyscy popelniaja blad bojac sie aplikowac na ogloszenia. Teraz macie takie metody wytwarzania oprogramowania, ze najzwyklejsza strata czasu jest siedzenie na pupie z ksiazkami, naprawde. Wszystkiego was naucza jezeli tylko bedziecie chcieli. Pamietajcie tez prosze, ze wymagania na mlodszych programistow sa najbardziej optymistycznym wariantem dla szefa. Nawet na rekrutacjach nie ma spiny, kazdy sobie zdaje sprawe z tego jak zepsutym rynkiem jest IT.
stendai

Re: Czy można zarabiać przez Internet?

Post autor: stendai »

Właśnie od tych kursów na codeacademy chciałem zacząć. Rozpocząłem już JavaScript, ale najpierw muszę się uporać z magisterką, a potem do tego wrócę. Zamierzam zrobić kurs i z HTML i JavaScript i jQuery i PHP. Wszystko to na codeacademy zajmie mi około trzech tygodni, albo i mniej. Te kursy są strasznie banalne, uczą prawdziwych podstaw, trzeba się bardzo postarać, aby tego nie zrozumieć. Dlatego moje pytanie - po takich podstawowych kursach naprawdę można aplikować na staż? A przecież chodzi mi tylko o zdobycie doświadczenia w pracy, chęci do nauki mi nie brakuje, mogę pracować za darmo, bo chcę się rozejrzeć "od środka". Poza tym, co ważne chyba - nie jest to dla mnie czarną magią. Mieszkam w Trójmieście, przeglądam różne ogłoszenia i te wymagania mnie przerażają... Pocieszające jest to co piszesz, tymczasowy, chyba będę musiał się rozejrzeć za jakąś firmą, która przyjmie stażystę, który naprawdę niewiele umie.
ODPOWIEDZ