ciekawe miejsca w Polsce

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
fantasy
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:49

ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: fantasy »

Kazde miasto ma swoje zapomniane miejsca, opuszczone budynki, jak np. warszawska stara gazownia. Znacie takie miejsca? A moze nie miasta nawet, ale jakies ciekawe malo znane miejsca w Polsce gdzie warto sie wybrac?
tu kilka fotek wspomnianej gazowni, niesamowite jak dla mnie :)
http://www.opuszczone.net/gazownia-warszawa
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: panna_x »

Zamek Bobolice.
Awatar użytkownika
RedHead
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: RedHead »

powojenne bunkry w Słowińskim Parku Narodowym
A zatem ukryłem swoją nikczemność, słowem skradzionym z Pisma Świętego.
I świętego udaję, diabłem będąc
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: panna_x »

Ja uwielbiam podrozować, wiele jezdzilam po Polsce, polecam Łebę nad morzem oraz Lębork do obejrzenia. Poza tym rynek w Świdnicy. A na Śląsku to np. Nikiszowiec w Katowicach, kopalnię Guido w Zabrzu, zamek w Będzinie, pałacyk w Pszczynie, Żywiec. W Sosnowcu lubiłam park i minizoo :)
Po ostatnim spotkaniu z Urtiką myslę, że mozna polecic Cieszyn, piękne stare miasto, ma polską i czeską część.
Awatar użytkownika
nightmare
ASter
Posty: 663
Rejestracja: 26 lip 2009, 00:58
Lokalizacja: w trakcie poszukiwań

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: nightmare »

Jeżeli chodzi o miejsca w klimatach urban exploration to polecam Łódź. Moimi ulubionymi ruinami były tam stara fabryka na Zgierskiej 104 Chemiskór (teraz stoi tam kaufland) i zaraz obok była drukarnia im Staszica (obecnie zburzona). Znajdzie się też kilka zrujnowanych fabryk na osiedlu Księży Młyn (np. róg Tymienieckiego i Kilińskiego), tylko trzeba uważać bo można nadziać się na stróżujące psy. Na Bałutach mieści sie jeszcze szpital na Łagiewnickiej, też fajna ruina, jeszcze kilka lat temu otwarta, teraz nie wiem jakie są tam możliwości wejścia.
Na Wielkopolsce polecam stary szpital w Owińskach na ul. Kolejowej. Pokaźne ruiny i klimatyczne bo był tam psychiatryk.
"Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!"
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: dziwożona »

O kurde, fantasy, to miejsce jest niesamowite! Szkoda, że tak daleko. W Warszawie nie byłam od ukończenia studiów.
A w Szczecinie polecam Wenecję.
http://www.szczecin.eu/szczecin_na_fali ... necja.html
Ostatnio robiłam tam sesję zdjęciową.
Niestety, nie wszędzie można wejść.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: Patryk »

Byłem niedawno na klifach w Gdyni Orłowo.Jak dla mnie cudne miejsce.Kiedyś byłem też na klifach we Władysławowie i również bajka.Widok z góry na morze i cały ten krajobraz niesamowicie na mnie działa.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: dziwożona »

Wiem, o czym piszesz... :)
Magia tego miejsca mnie również urzekła.
Oprócz tego kocham Trójmiasto.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Keji
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2013, 22:53

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: Keji »

Borne Sulinowo, MRU, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, zamek w Łapalicach, dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Kórniku pod Poznaniem, Podziemne Miasto Osówka, Sztolnie Walimskie, zamknięty i podupadły Zakład Psychiatryczny w Owińskach, Kaplica Czaszek, zespół dworski w Bardo (wielkopolska), itd, itd, itd.... krasnale ukryte po kątach to też bardzo fajna atrakcja na którą można się natknąć zwiedzając Wrocław.

Polecam rozejrzeć się za jakąś urban explorerową mapką miejsc. Osobiście przywykłam do forgotten.pl Nic tylko zajrzeć, zapakować się i wyruszyć na zwiedzanie.

Ponad to dla 'poszukiwaczy skarbów' istnieje jeszcze coś takiego jak geocaching, czyli poszukiwanie ukrytych po całej Polsce różnego rodzaju i różnej formy skrytek (od dużych zamaskowanych skrzyń po małe koperty lub notesy, z questami, bez questów, z giftami, bez giftów itd itp).

:-)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: dimgraf »

O dzięki za info. Nie wiedziałem, że geocaching funkcjonuje w Polsce. Kto wie może kiedyś będę mieć czas na taką zabawę.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: panna_x »

Malo znany jest Trojkat Trzech Cesarzy w Myslowicach- gdzie kiedys stykaly sie linie zaborów. Niestety dzis tam nic nie ma, chaszcze, jakis pamiatkowy obelisk i to chyba wszystko- tak slyszalam, bo nie bylam. Chciano postawic tam jakis pomnik czy tablice upamietniajaca to wladze powiedzialy, ze zaborcom nie stawia sie pomnikow. A to przeciez kawal historii naszej. Ale coz.
asMe
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:07

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: asMe »

Zamek w Ogrodzieńcu. Byłem tam, bo ponoć tam straszy (było nawet o tym w Nie do wiary na TVN), ale nic mnie nie pogoniło ;-)
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: zazu24 »

asMe pisze:Zamek w Ogrodzieńcu. Byłem tam, bo ponoć tam straszy (było nawet o tym w Nie do wiary na TVN), ale nic mnie nie pogoniło ;-)
Moje tereny :)
Jak ktoś już wcześniej pisał - polecam wszystkie zamki na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej!
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Cortes
ASiołek
Posty: 89
Rejestracja: 1 lip 2013, 11:45
Lokalizacja: Poznać

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: Cortes »

asMe pisze:Zamek w Ogrodzieńcu. Byłem tam, bo ponoć tam straszy (było nawet o tym w Nie do wiary na TVN), ale nic mnie nie pogoniło ;-)
Byłem w Ogrodzieńcu 3 razy. Niesamowity mroczny klimat, zwłaszcza nocą :D
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: ciekawe miejsca w Polsce

Post autor: panna_x »

- na Śląsku Chorzów ( zoo, rosarium, park etnograficzny, planetarium, stadion śląski, wesołe miasteczko, Teatr Rozrywki)
- zamek w Ogrodzieńcu
- Olkusz ( lubię małe, stare, kameralne miasteczka, jest tam tez muzeum afrykanistyczne)
- Łeba ( Słowiński Park Narodowy, park ornitologiczny, park dinozaurów, w pobliżu fokarium, muzeum motyli, latarnie morskie, niedaleko skansen w Klukach, poza tym plaża i morze)
- Zamek Książ koło Wałbrzycha
- Zespół pałacowo-parkowy Pławniowice koło Gliwic
- Busko- Zdrój ( małe, kameralne, sympatyczne)
- Muzeum zegarów w Jędrzejowie
- Katowice ( szlak architektury modernistycznej, poza tym mieści się tam „drapacz chmur”- niegdyś najwyższy budynek w Polsce)
- Wiślica ( zabytkowa kolegiata i dom Długosza)
- Rynek w Świdnicy
- Gotycka katedra w Świdnicy
- Kościół protestancki w Świdnicy
- Wisła
ODPOWIEDZ