Cytaty, sentencje, złote myśli

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dziwożona »

"Nie umiesz przewidzieć przyszłości, ale normalnym jest, że istnieje logika przyczynowo-skutkowa, że nie ma czegoś takiego jak ekstremalnie zły pech, jak przeznaczenie, jak piątek trzynastego, że owszem, otacza cię układanka, ale pewne rzeczy po prostu nie powinny mieć miejsca. Niektóre zbieżności nie powinny mieć miejsca. ***, nie żyjemy w tarocie."

J. Żulczyk "Zrób mi jakąś krzywdę"
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: zazu24 »

Dziwożona! Żulczyk rządzi!
Znowu podobny gust. Nosz :mrgreen:
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dziwożona »

Teoria mojej siostry chyba się sprawdza, że pokrewne dusze zawsze się znajdą.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dimgraf »

Dzisiaj taka moja złota myśl dla wszystkich potrzebujących nieco szczęścia w życiu:
"Szczęście znajduje nie ten kto go szuka, a ten kto do niego dąży" - Max Dreamer

A także by pozostać w klimacie sentencja z filmu "W pogoni za szczęściem":
"Nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Nawet przeze mnie!
Masz marzenia, to je chroń i realizuj. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, więc mówią, że ty też nie możesz...
Dlatego ich opinie nie mają znaczenia. Jeśli czegoś chcesz. Zdobądź to. Kropka." - Will Smith (jako Chris Gardner)

Właściwie to w klimacie jest jeszcze fragment z piosenki "Barcelona" zespołu Pectus, który widnie w moim podpisie:
"Szczęście jest tak bardzo blisko
Jeśli tego chcesz
Marzeniami zbuduj przyszłość
Swój własny los"
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2014, 00:50 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dimgraf »

G... prawda.

Nie ma czegoś takiego jak talent, predyspozycje itp., itd. wszystko wynika z praktyki, pasji i determinacji. Zaczęłaś pisać bloga i ... szybko się skończyło więc gdzie u Ciebie praca, chęci i dążenie do celu? Nie mówię tego, by sprawić Ci jakąś przykrość, ale Tobie potrzeba solidnego kopniaka w tyłek. Jak sama siebie nie zmobilizujesz i zaczniesz dążyć do szczęścia to nikt Ci tego szczęścia nie da, po prostu. KROPKA :D

I pozostając w temacie i kontynuując powyższe stwierdzenie cytat z piosenki Kasi Kowalskiej "To co dobre":
"Zamknięta w sobie szukasz ucieczki
Boisz się wyjść, boisz się chcieć

Wiem jak jest trudno strach przezwyciężyć
Na przekór życiu nadawać mu sens

Wszystkim nam brakuje szczęścia
Masz to, na co godzisz się

Każda droga jest łatwiejsza
Gdy widzisz to, co dobre jest"

Najistotniejsze słowa, które właśnie Tobie Wyrwana chce teraz dedykować zaznaczyłem na czerwono.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Motylciemny »

"Miłość to cień.
Leżysz i płaczesz po niej –
Posłuchaj jej kopyt, ona odbiegła jak rumak."
Sylvia Plath
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Layla »

Ostatnio mam fazę na oglądanie bajek. I tak oglądam sobie niedawną produkcję zatytułowaną "Krudowie" i trafiłam na zabawny cytat. Może nie będzie dosłownie, ale sens zachowany:

"-... No bo jak go spotkałam, to był świnią, a potem okazał się być chłopakiem.
-Słonko, masz szczęście zwykle jest na odwrót"

:mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Motylciemny »

"Może powinniśmy kochać to, czego nie umiemy pojąć."

"Zawsze jest taka godzina za dnia i w nocy, kiedy człowiek jest tchórzem."

""Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny.
I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka."

A ten cytat bije wszystkie pozostałe:

"Jest rzeczą równie rozsądną ukazać jakiś rodzaj uwięzienia przez inny,
jak ukazać coś, co istnieje rzeczywiście, przez coś innego, co nie istnieje."
:serce:

Albert Camus " Dżuma"
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dimgraf »

Tak sprawdziłem temat i nie dałem jeszcze cytatów jednego z moich ulubionych autorytetów tego świata.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A to mój ulubiony:
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."

- A. Einstein

I na koniec jeszcze jeden cytat z Einsteina
"Człowiek, który uchyla się od służby wojskowej ze względów religijnych, jest rewolucjonistą. Postanawiając nie stosować się do obowiązującego prawa, poświęca bowiem swe osobiste interesy dla sprawy najważniejszej – dążenia do ulepszenia społeczeństwa."
Taka ciekawostka: mój patron* - św. Maksymilian męczennik został stracony za odmówienie służby w wojsku.

*patrona wybiera się na bierzmowanie i powinien on być odzwierciedleniem postawy jaką się w życiu obiera i cieszę się, że w dzisiejszych czasach za pacyfizm nie pozbawią mnie głowy i mam nadzieje, że nie zmieni się to także w przyszłości :aniol:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Motylciemny »

dimgraf pisze: A to mój ulubiony:
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."
Coś w tym jest :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: dimgraf »

Kiedyś słyszałem go w nieco innym przekładzie ale sens był ten sam. Tam szło mniej więcej tak:
"Wszyscy mądrzy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy znajdzie się jeden głupiec co tego nie wie i właśnie on to zrobi."
Nie wiem ile w tym prawdy ale Einstein ponoć często siebie nazywał głupcem i tym tekstem odniósł się do swojej osoby i swoich odkryć.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: zazu24 »

'A przecie świat jest inny niż się nam wydaje i my jesteśmy inni niż w naszym bredzeniu.'

Czesław Miłosz.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Motylciemny »

"Bywają marzyciele, którzy obchodzą rocznice pojawienia się ich fantastycznych wizji."
BIAŁE NOCE,F.DOSTOJEWSKI


"Jeżeli nie ma Boga, to wszystko jest dozwolone."

"Bywają chwile, kiedy ludzie kochają zbrodnie."
BRACIA KARAMAZOW,F.DOSTOJEWSKI

"Delikatność i godność wypływa z głębi serca, a nie z lekcji tańca"
IDIOTA ,F.DOSTOJEWSKI
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytaty, sentencje, złote myśli

Post autor: Zdzichu »

Dzień jakiś taki szarobury i ponury, ze nic tylko dobic sie A. Schopenhauerowskim:

"Nieustanne starania obliczone na usunięcie cierpienia nie dają nic poza zmianą jego postaci. Pierwotnie jest nią brak, nędza, troska o zachowanie życia. Jeśli udało się wyrugować ból w tej postaci, co bardzo trudne, to natychmiast pojawia się on w tysiącu innych (...).
Jeśli nie może pojawić się w żadnej innej postaci, to przychodzi wreszcie w smutnej, szarej szacie przesytu i nudy (...).
Jeśli wreszcie uda się tę spłoszyć, to trudno będzie nie wpuścić znowu cierpienia w jednej z poprzednich postaci i w ten sposób taniec zaczyna się od początku"


"Stąd to właśnie kobiety, które w skutek właściwej im słabości rozumu są daleko mniej zdolne od mężczyzn do pojmowania zasad, do trzymania się ich i obierania ich za wytyczną dla swego postępowania, w ogóle stoją też niżej od mężczyzn pod względem cnoty sprawiedliwości, czyli są i mniej sumienne i mniej uczciwe; niesprawiedliwość i fałsz są najpospolitszymi ich wadami, a kłamstwo – właściwym żywiołem. W zamian za to przewyższają mężczyzn pod względem cnoty miłości bliźniego."


"Pewna gromada jeżozwierzy skupiła się w zimowy dzień możliwie blisko siebie, aby wzajemnym ciepłem uchronić się przed zamarznięciem. Wkrótce jednak odczuły nawzajem swe igły, co je znowu od siebie oddaliło. Kiedy potrzeba ogrzania się zbliżyła je znowu, powtórzyło się to drugie zło, tak że szarpało je między sobą jedno i drugie cierpienie, póki nie znalazły umiarkowanej odległości, w której najlepiej mogły znieść jedno i drugie. W ten sposób potrzeba towarzystwa, wyrastająca z pustki i monotonii własnego wnętrza, spędza ludzi razem, ale ich liczne odstręczające właściwości i nieznośne wady znowu ich od siebie odpychają."

...Witaj jesienna depresjo :? :P
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
ODPOWIEDZ