Perfumy

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Z Yves Rocher'owych zapachów ostatnio używam perfum Aquarelles Eau Fruitée + żel pod prysznic - o owocowych nutach (pomarańcza, mandarynka, marakuja).
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

urtika pisze:Z Yves Rocher'owych zapachów ostatnio używam perfum Aquarelles Eau Fruitée + żel pod prysznic - o owocowych nutach (pomarańcza, mandarynka, marakuja).
Też lubię ten zapach :)
Ale jeszcze bardziej FLOWERPARTY od Yves Rocher.
Nuty zapachowe:
liczi,malina,pomarańcza,mandarynka,róża,wanilia.
Awatar użytkownika
Weep
ruda mASzkara
Posty: 539
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:38
Lokalizacja: Łódź/ Włocławek
Kontakt:

Post autor: Weep »

Ja dostałam wiele lat temu na urodziny piękny zapach Ives Rocher - Nature. Jakiś czas temu szukałam tej nuty w ich sklepie firmowym, ale o dziwo, znalazłam flakon o tej właśnie nazwie, ale z zupełnie innym zapachem. :( Moje perfumy ( o ile dobrze pamiętam, były to perfumy, nie woda perfumowana) miały brązowy flakon w kształcie złożonych liści a zapach był piżmowo - korzenny. Te znalezione w sklepie były w zielonej buteleczce i pachniały delikatniej, bardziej kwiatowo. Może ktoś z Was kojarzy zapach którego szukałam? Możliwe, że po latach pomyliłam nazwę, może to nie były "Nature"?

Edit: poszukałam mojej buteleczki w grafikach google i odnalazłam (oczywiście, nie mogłam wpaść na to wcześniej, pogratulować inteligencji....) To zapach Nature Millenaire. I już wiem, co chcę dostać na urodziny. :D
Życie stoi przede mną otworem.
I nawet wiem co to za otwór.
Awatar użytkownika
Jo
bASałyk
Posty: 731
Rejestracja: 7 lut 2009, 23:07
Lokalizacja: z wlasnego swiata

Post autor: Jo »

Staram się zwykle kupować małe buteleczki, zwykle do 50 ml ponieważ nie jestem pewna, czy to zapach dla mnie.
Kiedyś kupiłam 75 ml Hypnose, Lancome i pomimo tego, że długo podchodziłam do niego - po jakimś czasie nie odpowiadał mi. Cóż, jakoś skończyłam całą buteleczkę (no, prawie całą, jakieś 1 cm na dnie wyrzuciłam) ale mordowałam się długo.
Generalnie nie wyrzucam zapachów, najwyżej rozdaję nietrafione (jeśli ktoś chce).
Zapach, do którego często wracam to Flowerbomb by Victor & Rolf (jasnoróżowa buteleczka) :rozowe:
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Weep pisze: Edit: poszukałam mojej buteleczki w grafikach google i odnalazłam (oczywiście, nie mogłam wpaść na to wcześniej, pogratulować inteligencji....) To zapach Nature Millenaire. I już wiem, co chcę dostać na urodziny. :D
Na najbliższe urodziny go na pewno nie dostaniesz, gdyż już jakiś czas temu Yves Rocher wycofał ten perfum ze sprzedaży, podobnie jak kilka innych fajnych zapachów, np. Cantate czy Shafali. Są też takie, które pojawiają się w edycji limitowanej, zazwyczaj na gwiazdkę lub latem i potem już ich nie ma. Ale zdarza się, że po jakimś czasie perfum wraca. Zestawu o zapachu piwonii też nie było przez wiele lat, po czym znów pojawił się, tyle że w innym opakowaniu. Kto wie, może Nature Millenaire też kiedyś wróci.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 20:47 przez urtika, łącznie zmieniany 2 razy.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

urtika pisze:Kto wie, może Nature Millenaire też kiedyś wróci.
Ja czekam na "Pur Desir Gardenia" ale chyba się nie doczekam.
Mam jeszcze jedną butelkę 60 ml ale rzadko jej używam.
auglen
ASiołek
Posty: 69
Rejestracja: 3 mar 2011, 11:06

Post autor: auglen »

Marc Jacobs Daisy.
Babeta
ASiołek
Posty: 91
Rejestracja: 10 mar 2011, 10:17
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Babeta »

Kate Moss Kate ewentualnie Vintange
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Post autor: ... »

Secret Obsession Calvin Klein. Nieco ciężkie, ale piękny zapach.

I Be Delicious DKNY. Świeże i taaakie urocze. : )
Awatar użytkownika
Trzy Ryby
łASuch
Posty: 166
Rejestracja: 5 kwie 2010, 13:11

Post autor: Trzy Ryby »

Mam w domu kilka litrów perfum. Ostrożne szacunki wykazują na jakieś 4 litry- to kilkadziesiąt flakonów różnych pojemności, setki odlewek i próbek.
Oczywiście noszę zapachy na co dzień traktując je jako element ubioru.
W jakiś sposób zapachy są moją obsesją, uważam perfumiarstwo (zwłaszcza niszowe) za sztukę a perfumy za opowieści i emocje w wonny płyn zaklęte i wciąż szukam, poznaję, wącham, porównuję.
Fascynuje mnie szczególnie perfumeryjna "nisza"- zapachy często trudne, dziwne, pozornie "nienoszalne" ale bardzo sugestywne, oryginalne, o wielkiej sile przekazu. Jako wielbicielka wszelkiej dziwaczności nie mogę oprzeć się magii takich perfum- co nie znaczy, że wszystkie mi się podobają, wszystkie do mnie trafiają, wszystkie poruszają mnie równie mocno.
Moim niekwestionowanym numerem jeden jest już od lat Messe de Minuit czyli Pasterka. To zapach często kojarzony ze starym, drewnianym kościółkiem, którego ściany latami piją kadzidlany dym.
Dla mnie zaś to zapach światła, pierwszych promieni słońca przedzierających się przez gęste chmury, rażącego oczy blasku.
Pomóż mi proszę: [html] http://asexuality.org/pl/viewtopic.php? ... sc&start=0 [/html]

Homo viator
Awatar użytkownika
Motylciemny
motylAS
Posty: 616
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:34
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: Motylciemny »

Weep pisze:Moje perfumy ( o ile dobrze pamiętam, były to perfumy, nie woda perfumowana) miały brązowy flakon w kształcie złożonych liści a zapach był piżmowo - korzenny.
Weep, to chyba Twoje perfumy

http://allegro.pl/nature-millenaire-yve ... 32662.html
Ostatnio zmieniony 23 sty 2012, 02:31 przez Motylciemny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zdziwaczalastarapanna
starszASek
Posty: 37
Rejestracja: 24 lip 2011, 09:42

Post autor: zdziwaczalastarapanna »

Kocham piękne zapachy. Niestety, moje marne zarobki nie pozwalają mi na częsty zakup perfum :( Teraz używam Parfum d'Eté Kenzo, które dostałam od siostry.
Bardzo lubię również kąpiele aromatyczne oraz świece zapachowe. A w szafach wieszam pachnące saszetki.
Odnośnie makijażu - tapetuję się codziennie:) Korektor, podkład w kolorze porcelany, puder, róż na policzki, konturówka do ust, malinowa szminka lub błyszczyk, kredka do oczu, eyeliner, cienie do powiek. Jednak, w przeciwieństwie do większości mężczyzn, nie uważam nieodpicowanych kobiet za zaniedbane. Jeśli pani ma ładne rysy i cerę, nie musi się szpachlować. Znam piękne dziewczyny, które chodzą sauté. Wcale nie wyglądają gorzej ode mnie:)
Paznokcie lakieruję na bladoróżowo albo perłowo. Lubię też french. Na samą myśl o przedłużaniu pazurów robi się mi niedobrze. Dlatego moje są raczej krótkie.
momo84
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 9 sie 2011, 15:18

Post autor: momo84 »

Moje ulubione niestety już się skończyły i raczej długo sobie na nie nie pozwolę-Dior Hypnotic Poison, jaśmin,wanilia. Uzależnia.Lubię też Muglera -Innocent...Yves Rocher ma przepiękne zapachy.
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

Mam Dior Hypnotic Poison, ale jak dla mnie to ma bardzo słodki zapach, wolę łagodniejsze.
momo84
gimnASjalista
Posty: 19
Rejestracja: 9 sie 2011, 15:18

Post autor: momo84 »

To prawda Dior jest słodki bardzo,może nie pasować każdemu.
Lekkie zapachy też są super, Davidoff Cool Water na przykład.
ODPOWIEDZ