Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Artur_1988_as
pASibrzuch
Posty: 215
Rejestracja: 25 paź 2013, 20:21
Lokalizacja: network
Kontakt:

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: Artur_1988_as »

Tak, z osobami typu kibole. Że są tacy silni potężni nic nim nie jest w stanie zagrozić, mogą mieć wszystko itp. A dla mnie to wszystko takie trudne, i tyle zagrożeń.
„nie ważne jest to co robimy za życia, i jak długo ono trwa... liczy się to że przeżyliśmy je szczęśliwie”
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: qwerty_456 »

Staram się unikać porównywania, bo w porównaniu z kimkolwiek wypadam ogólnie gorzej.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
sun
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 23 lip 2015, 22:11

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: sun »

Witam.
Myślę, że porównywanie się ma przyczynę w dzisiejszej społecznej presji, by być kimś i byle nie
pozostać nikim, nawet nie we własnych oczach tylko w oczach otoczenia, które naciska. Mnie osobiście perspektywa bycia nikim nie przeraża, dla mnie zbyt powierzchone jest przywiązywanie uwagi do tego kto kim jest, kto co ma, jakie stanowisko zajmuje, jaki tytuł posiada, patrzenie na drugiego człowieka przez ten pryzmat i prowadzenie selekcji jego wartości na tej podstawie jest dość małostkowe.
Komu miła ta małostkowość niech nią żyje, tylko tytuł zostanie na papierze, a majątku do grobu nie weźmie.
Pozdrawiam:)
"Samotność jest prawością, potem oczywistością. Jest naturalnym odsunięciem się od iluzji. Jest stanięciem oko w oko z czarną dziurą. Jest przerażeniem i wyzwoleniem od przerażenia. Jest tunelem do życia. Nie zna smaku prawdziwego życia, kto przez tunel samotności się nie przeczołgał."
Libra

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: Libra »

Ostatnio niestety się porównuję i nie mogę przestać - a wypadam blado. Że mało byłam, mało widziałam(zaznaczam, ze źle znoszę podróże) mało potrafię i mało mam(a to akurat powinien być atut).

Wierzę, że to jednen z objawów napięcia przedmiesiączkowego i mi przejdzie.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: Heremis87 »

Często się porównuję i widzę jak blado wychodzę na tle innych. Boli brak pewnej i choć w miarę dobrze płatnej pracy, brak choćby możliwości wynajmowania mieszkania, chciałbym się wreszcie wyprowadzić z domu rodzinnego. Poza tym nie uważam siebie za ciekawą osobę, niby robię pewne dość oryginalne rzeczy, ale to wszystko marność, zresztą ostatnio sporo się zmieniło w moim życiu. Poza tym to rozdarcie, z jednej strony wymogi społeczeństwa do którego nie pasuję, ale staram się w części realizować, bo muszę. Jednak nie przynosi to nic głębszego...
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny

Post autor: DZIEWICA8 »

No tak, ja niestety porównuję się z ludźmi bardzo często i zwykle oceniam się jako gorsza od nich. Uważam, że inne kobiety są ode mnie ładniejsze,odważniejsze, mają lepsze ubrania, lepsze życie. Często też zazdroszczę ludziom ich mądrości, talentów, bogactwa, pracy, przyjaciół, charakteru. Wiem, że ciężko jest tak żyć, ale nic na to nie poradzę. :( :( :(
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: 89aneta »

Codziennie porównuje się do innych ludzi. Analizuje swoje życie. Czuję się gorsza że względu na wiele czynników. Marzę aby być lepsza. Tylko depresja mi w tym nie pomaga...
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 319
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: Nautilus1992 »

W młodszym wieku, w czasie dorastania i również nieco później jako bardzo młody dorosły, często porównywałem się do innych. Widziałem jak dobrze im się wiedzie, przyglądałem się jak dobrze idzie im rozmowa z ludźmi, jak łączą się w grupy i później w pary. Jestem trochę outsiderem i ciągle czułem się nudny i gorszy od moich towarzyskich kolegów i koleżanek. Czułem jakieś poczucie winy, że nie jestem tak dobry jak oni. Chciałem zniknąć z tego świata.

Teraz mam to gdzieś. Żyję tak, żeby mi było dobrze, działam według własnych schematów. Nie mam dobrze płatnej pracy i nadmiaru pieniędzy, nie podróżuję po świecie by zwiedzać cuda przyrody, nie mam swojego mieszkania ani domu, nie mam mnóstwa przyjaciół i kolegów jak niektórzy. I dobrze mi z tym. Czuję się szczęśliwy, bo żyję zgodnie ze swoją naturą. Odkryłem swój talent, staram się o niego dbać i go rozwijać - dzięki temu zyskałem przychylność i szacunek wielu osób. Znam swoje zalety, wiem w czym jestem dobry i co idzie mi najlepiej. Nie chcę być nikim innym, nie udaję nikogo. Jestem po prostu sobą.
Awatar użytkownika
daenerys
starszASek
Posty: 36
Rejestracja: 4 sie 2018, 12:44

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: daenerys »

Podobnie jak Nautilus1992 porównywałam się z innymi w wieku nastoletnim.
Na szczęście szybko zmądrzałam :)
Uważam, że każda jednostka jest wyjątkowa, tak jak jej życie. Nie ma sensu porównywać się z innymi, bo (na szczęście) drogi każdego z nas są różne.
Poza tym jest to bardzo złudne, to że ktoś ma rodzinę, dzieci, pieniądze i karierę nie znaczy, że jest szczęśliwy.
Wiele osób nosi na twarzy maski, które zdejmuje dopiero w zaciszu domowym. Bo nie mają odwagi się przyznać innym, że ich na zewnątrz idealne życie, idealnym wcale nie jest. To samo jest z depresją. Często osoby które mają wszystko, są uśmiechnięte i wyglądają na szczęśliwe, cierpią na depresję, po prostu jej nie uzewnętrzniają.
Dlatego porównywanie się jest według mnie bezcelowe, nie siedzimy w głowach innych ludzi, nie żyjemy ich życiem. Nie zazdrośćmy.
Żyjmy swoim życiem i doceniajmy to co mamy.
Mother of Cats
What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: Animalia »

Tak, czuję się gorsza, ale jakoś bardzo się nad sobą nie użalam. Poza tym-ładnie to ujęłaś ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: króliczka »

Tak, porównuję się czasem z innymi. Nie, nie czuję się mniej fajna.
Awatar użytkownika
Jelle
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 5 cze 2020, 19:35
Lokalizacja: Poza Polską.

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: Jelle »

Czasem się porównuję, ale że mną jest gorzej. Nieraz wydaje mi się, że jestem bardziej fajny :roll:
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Porównujesz się czasem z innymi? Czujesz się mniej fajny?

Post autor: Mikenoge »

Nie porównuję się.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
ODPOWIEDZ