Dieta bezglutenowa

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Libra

Re: Na Co Wydajecie Najwiecej Pieniędzy Miesięcznie ?

Post autor: Libra »

...i wszechstronna oraz bezglutenowa, tak więc dziwożoś, ciastka jaglane piecz, kotlety jaglane smaż (lub piecz - ja piekę ) ;)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: urtika »

dziwożona pisze:Ja przejadam miesięcznie 500 złotych, ale jak ostatnio przeszłam na dietę bez glutenu, bez laktozy i fruktozy, to moje wydatki chyba wzrosną dwukrotnie...
dziwożona pisze:Ja wchłaniam tony żarcia...
Zgodnie z tym, co napisał William Davis w książce Dieta bez pszenicy, powinno być na odwrót.Jego zdaniem pszenica pobudza apetyt i powoduje glukozowo-insulinową sinusoidę głodu i nasycenia ( s.230 i 255).
Gdy wyeliminuje się pszenicę z diety (i inne zboża glutenowe również), nie odczuwa się potrzeby podjadania, czyli spożywania wielu małych posiłków między kilkoma głównymi i po bezglutenowym jedzonku jest się znacznie dłużej nasyconym. Znikają nagłe napady głodu.
Zgadzam się z autorem, gdyż w ramach eksperymentu wypróbowałam dietę bezglutenową na własnym organizmie przez pewien czas i w moim przypadku było dokładnie tak, jak on napisał.
Swoją drogą, wspomniana wyżej książka warta przeczytania.
http://jedzabyzyc.blox.pl/2013/09/Dieta ... Davis.html
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: dziwożona »

Ja mam duuuuuuży żołądek :)
Ale, co ciekawe, zaczęłam dopinać spodnie :D
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja też w dzieciństwie miałam ogromny problem z jedzeniem, właściwie już od urodzenia. Lekarze długo nie mogli stwierdzać co mi jest.W końcu okazało się, że nie toleruję glutenu, a żołądek nie wydziela soków. Musiałam być na specjalnej diecie. Zawsze lubiłam jeść ostre przyprawy np. chrzan, musztardę, bo podobno to pobudza wydzielanie soków żołądkowych.
Teraz już jest normalnie, jem wszystko, nie mam większych problemów. Są potrawy, które lubię bardziej lub mniej np. nie lubię słodyczy.
DZIEWICA8
Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, 19:14 przez DZIEWICA8, łącznie zmieniany 1 raz.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Przepisy bezglutenowe

Post autor: urtika »

Jeśli widzę przepis, który wymaga użycia mąki i pieczenia, z reguły go sobie odpuszczam. W ogóle pieczenie czegokolwiek to obecnie u mnie rzadkość. Zdecydowanie preferuję takie potrawy, które przyrządza się szybko,
są bardzo proste w wykonaniu a jednocześnie są zdrowe i smaczne. Taki zdrowy fast-food. :|

Ostatnio wypróbowałam TEN przepis, z tym że nie gotowałam buraka, tylko surowego starłam na tarce i podgrzewając i dolewając wody ,dodawałam do niego kolejne składniki, a orzechy przedtem namoczyłam.
Wyszło pyszne. :D :essen:
Polecam miłośnikom kaszy jaglanej lub/i diety bezglutenowej.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Kulinaria

Post autor: Layla »

urtika pisze: Ostatnio wypróbowałam TEN przepis, z tym że nie gotowałam buraka, tylko surowego starłam na tarce i podgrzewając i dolewając wody ,dodawałam do niego kolejne składniki, a orzechy przedtem namoczyłam.
Wyszło pyszne. :D :essen:
Polecam miłośnikom kaszy jaglanej lub/i diety bezglutenowej.
Dzięki :D Szukałam ostatnio przepisów na kaszę jaglaną i nie znalazłam nic godnego uwagi, a ten przepis na pewno wypróbuję :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Kulinaria

Post autor: dziwożona »

A oto ciacho dla bezglutenowców, którzy kochają bardzo słodkie desery. Obłęd.
http://ugotujmyto.pl/ciasteczka-kokosowo-kawowe/
Zamiast cukru białego użyłam trzcinowego, a kawę rozpuszczalną zastąpiłam espresso, no i mąka bezglutenowa.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Kulinaria

Post autor: Wicherek »

Layla pisze:
urtika pisze: Ostatnio wypróbowałam TEN przepis, z tym że nie gotowałam buraka, tylko surowego starłam na tarce i podgrzewając i dolewając wody ,dodawałam do niego kolejne składniki, a orzechy przedtem namoczyłam.
Wyszło pyszne. :D :essen:
Polecam miłośnikom kaszy jaglanej lub/i diety bezglutenowej.
Dzięki :D Szukałam ostatnio przepisów na kaszę jaglaną i nie znalazłam nic godnego uwagi, a ten przepis na pewno wypróbuję :)
Kaszę jaglaną wrzucam do zupy, żeby ją trochę zagęścić i żeby była bardziej pożywna. Niestety walorów smakowych mdła kaszka nie poprawia :P
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Layla »

Bo sama w sobie wspaniała nie jest. Ja lubię na słodko, z bananami, jabłkiem, suszonymi owocami, migdałami i miodem.
Za to nie polecam brownies bezglutenowych na bazie kaszy jaglanej. Nie i już :D
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Libra

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Libra »

Ja z jaglanej robię burgery - ugotowaną kaszę mieszam z drobno startym burakiem, podsmazoną cebulką, obficie przyprawiam, piekę w 200 st po 10 min na każda stronę - w tej postaci jaglana jest w dechę :P
klapouchy
zapASnik
Posty: 651
Rejestracja: 22 mar 2006, 22:45

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: klapouchy »

DZIEWICA8 pisze:Ja też w dzieciństwie miałam ogromny problem z jedzeniem, właściwie już od urodzenia. Lekarze długo nie mogli stwierdzać co mi jest.W końcu okazało się, że nie toleruję glutenu, a żołądek nie wydziela soków. Musiałam być na specjalnej diecie. Zawsze lubiłam jeść ostre przyprawy np. chrzan, musztardę, bo podobno to pobudza wydzielanie soków żołądkowych.
Teraz już jest normalnie, jem wszystko, nie mam większych problemów. Są potrawy, które lubię bardziej lub mniej np. nie lubię słodyczy.
DZIEWICA8

Podobno celiakii nie da się wyleczyć i trzeba być na diecie przez całe zycie. Po jakimś czasie jedzenia glutenu znów wraca.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: urtika »

I nawet znalazł się przepis na ciasto marchewkowe w wersji bezglutenowej. Z mąką gryczaną.
http://trzydziestoletniapanna.blogspot. ... zanej.html
Quirkyalone
Mnishka
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2014, 09:54

Re: Dieta bezglutenowa

Post autor: Mnishka »

Ja też nie jem glutenu, jest dużo zbóż bezglutenowych, można z nich przyrządzić zdrowe i pyszne dania.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Dieta bezglutenowa

Post autor: urtika »

Dla miłośników kaszy jaglanej (bądź tych jeszcze do niej nieprzekonanych) przepis wart wypróbowania. Kasza jaglana z suszonymi pomidorami i prażonym słonecznikiem. Zjadłam na ciepło, zamiast czarnych oliwek dałam zielone, a zamiast natki pietruszki szczypiorek, gdyż to miałam a tamtego nie. Wyszło pyszne. :essen:
http://kuchennybalagan.blogspot.com/201 ... ami-i.html
Quirkyalone
Awatar użytkownika
ivi
pASibrzuch
Posty: 211
Rejestracja: 1 sie 2008, 21:14

Re: Kulinaria

Post autor: ivi »

Bardzo lubię jaglaną, mogę ją jeść nawet samą, bez dodatków:)
ODPOWIEDZ