Skocznie narciarskie i skoczniołazostwo

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Skocznie narciarskie i skoczniołazostwo

Post autor: zewsząd i znikąd »

Czy jest może na forum ktoś jeszcze, kto interesuje się skoczniami narciarskimi i lubi je zwiedzać?
Jestem maniaczką skoczni; obecnie, przyznaję, na nieznośnym głodzie - ostatnie skocznie zaliczyłam dwa lata temu... Kiedyś podróżowałam więcej - miałam zniżki studenckie, mieszkałam jeszcze z mamą... (Samotne wyjazdy bardzo utrudnia mi choćby brak samochodu, zdolności jego obsługi i odwagi ku temu - problem polega na tym, że niemal wszystko, co bliżej i łatwiej dostępne, mam już zaliczone...) W sumie zaliczyłam w życiu (zaliczenie skoczni - wejście na górę) 245 skoczni w różnych krajach Europy (poza Europą w ogóle nie byłam).
Potrafię o skoczniach dłuuuuugo opowiadać, ale nie wiem, czy ktoś jest zanteresowana_y moimi opowieściami... Są jeszcze jakieś skoczniołazy i skoczniołazice na forum?

Dla zainteresowanych: http://www.skisprungschanzen.com/. Jest też wersja polska i angielska, ale ja mam w Ulubionych główną, niemiecką.
(Uzupełnienie: uwaga, wersja polska jest tak tylko dla informacji, a nie dla jakiejkolwiek przyjemności z czytania - bardzo marnie przetłumaczona, chyba tłumacz większości tekstów był maszynką. "W użytku" - czysto mechaniczne tłumaczenie niemieckiego "in Betrieb", przecież po polsku nikt tak nie powie, po polsku mówi się "czynna"...)
ODPOWIEDZ