Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: Keri »

Viljar to masz ciutkę odwrotnie ode mnie. Mi też ciężko zrobić pierwszym krok, ale ch**e trudniej utrzymać kontakt oraz to by ktoś pamiętał o mnie.

Trochę idealistyczne podejście, ze obie strony chcą się poznać. Ja bym powiedział to rzadkość. Przeważającej większości, to jedna strona, a druga niekoniecznie :P Nie każdemu przypasujemy, by tamta strona chciała nas poznać lub utrzymywać dalej kontakty :) Przykro mi za pesymizm, jednak trochę poznałem ten aspekt od drugiej strony.

Tak jak wyrwana_z_kontekstu jestem bierny w tym względzie i też ciężko mnie gdzieś "wyciągnąć" :P
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: Nightmarine »

Ja się też raczej do tych biernych zaliczam. Zwykle boję się, że będę się komuś narzucać i wolę, żeby to ta druga osoba pierwsza wyraziła chęć spędzenia ze mną czasu. Przynajmniej na początku, później kiedy już wiem, że nie jestem niemile widziana, bez większego problemu przychodzi mi wyjście z inicjatywą. Moje życie towarzyskie toczy się praktycznie wyłącznie w Internecie, tam też większość znajomości została zapoczątkowana i rozwijana (fora internetowe, gry, skype, strony językowe). O nielicznych znajomych, których już posiadam, staram się dbać (podtrzymywać w miarę regularny kontakt), bo szkoda mi, żeby zainwestowany czas i emocje poszły na marne.
???
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: panna_x »

Moim zdaniem, jedyne co można, to szukać, próbować do skutku.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: Azshara »

Viljar pisze: 4 sty 2017, 15:45 Niekoniecznie. Takie osoby bywają bardzo "wygadane" w sieci, bo na piśmie łatwiej im się wysłowić. Mogą też przemyśleć wypowiedź, skasować złe słowo, zastąpić je innym... Na żywo się tak nie da. Ja sam lubię się udzielać w sieci, na swoim blogu piszę czasem rozprawy, o których aż się dziwię, że komuś chce się je czytać ;) i ludzi dziw bierze, że w spotkaniu w świecie realnym prawie się nie odzywam. Znaczy, im większe grono, tym mniej.
Oh, słowo w słowo o mnie, nic dodać, ująć tylko brak prowadzenia bloga :)

Naprawdę brakuje mi przyjaciółki, a przez całe życie do tej pory miałam tylko jedną chociaż co się dziwić. Mało kto potrzebuje przyjaciela, który na imprezy nie pójdzie, a o wyjściu na miasto można pogadać raz w miesiącu jak nie rzadziej, bo woli pisać codziennie po parę godzin ale fizycznie się nie fatygować, ponieważ to w zupełności zaspokaja moje potrzeby kontaktu z ludźmi. Ogólnie jest ciężko i myślę, że nie ma złotej rady. Na przyszłego dobrego znajomego można wpaść zarówno w realu jak i w necie, trzeba tylko dobrze trafić ale to już zależy od tego jak los zachichocze.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: AlaZala »

Setsu pisze: 16 wrz 2017, 21:06 Mało kto potrzebuje przyjaciela, który na imprezy nie pójdzie, a o wyjściu na miasto można pogadać raz w miesiącu jak nie rzadziej, bo woli pisać codziennie po parę godzin ale fizycznie się nie fatygować, ponieważ to w zupełności zaspokaja moje potrzeby kontaktu z ludźmi.
U mnie jest odwrotnie. Uważam, że spotkania powinny być podstawą każdej mojej znajomości, a wszystkie inne formy kontaktu mogą pełnić tylko rolę uzupełniającą, na przykład być wykorzystywane do ustalanie terminów spotkań. Mam kolegę, u którego to zjawisko jest jeszcze wyraźniejsze. Można z nim normalnie rozmawiać w trakcie spotkania, ale na wszystkie wiadomości i SMS-y odpisuje pojedynczymi słowami i trudno jest nawet zrozumieć, o co mu chodzi...
takasobie

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 16 wrz 2017, 21:06

Naprawdę brakuje mi przyjaciółki, a przez całe życie do tej pory miałam tylko jedną chociaż co się dziwić. Mało kto potrzebuje przyjaciela, który na imprezy nie pójdzie, a o wyjściu na miasto można pogadać raz w miesiącu jak nie rzadziej, bo woli pisać codziennie po parę godzin ale fizycznie się nie fatygować, ponieważ to w zupełności zaspokaja moje potrzeby kontaktu z ludźmi. Ogólnie jest ciężko i myślę, że nie ma złotej rady. Na przyszłego dobrego znajomego można wpaść zarówno w realu jak i w necie, trzeba tylko dobrze trafić ale to już zależy od tego jak los zachichocze.
Zupełnie jakbym czytałam o sobie :). Wolę rozmawiać z kimś w internecie w wygodnych domowych warunkach niż wychodzić na miasto. Moj potrzeby socjalne są w pełni zaspokajane przez kontakt mailowy, nawet nie potrzebuję rozmów telefonicznych. Informuję o tym ludzi na początku znajomości, a ludzie i tak po kilku wiadomościach nalegają albo na telefon albo na spotkanie. Jak ja tego nie lubię. Dla mnie liczy się przede wszystkim to, że ktos chce mnie wysłuchać i że ja chcę ją wysłuchać. Ogólnie polecam pisanie pw na forach do osób, które zamieściły interesujące nas posty - w ten sposób poznałam kilka osób.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: Viljar »

U mnie podobnie, Internet w pewnym stopniu jest substytutem znajomych w realnym świecie. Inna rzecz, że ogromną większość znajomych mam rozsianych w różnych miastach i widujemy
się baaardzo rzadko. W samym Wrocławiu utrzymuję kontakt raptem z dwiema osobami.

Jednak o ile pisanie maili czy inna forma komunikacji internetowej jest dla mnie świetną sprawą, tak do telefonów mam awersję - zarówno jeśli chodzi o rozmowy, jak i SMS. W tym drugim przypadku chodzi o to, że na tych śmiesznych, małych klawiaturkach nie jestem w stanie pisać z szybkością, do jakiej jestem przyzwyczajony.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: Azshara »

Viljar pisze: 17 wrz 2017, 19:08 Jednak o ile pisanie maili czy inna forma komunikacji internetowej jest dla mnie świetną sprawą, tak do telefonów mam awersję - zarówno jeśli chodzi o rozmowy, jak i SMS. W tym drugim przypadku chodzi o to, że na tych śmiesznych, małych klawiaturkach nie jestem w stanie pisać z szybkością, do jakiej jestem przyzwyczajony.
Po raz kolejny idealny opis mnie :)
O ile z telefonu zazwyczaj na szybko odpiszę króciutką wiadomość, tak o dłuższych nie ma mowy, męczy mnie to. Zdecydowanie preferuję klawiaturę, do której jestem tak przyzwyczajona, że jestem w stanie pisać nie odrywając wzroku od monitora :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Jak introwertyk może znaleźć nowych znajomych?

Post autor: panna_x »

Dla mnie ważniejsze i bardziej pożądane byłyby spotkania w realu. Wiadomo, jak mam przyjaciółkę za granicą, to zostaje mail, bo co innego. Albo jak z kimś widuje się raz na jakiś czas, bo tak wypada akurat,normalnie nie ma czasu, to w międzyczasie sms i mail, bo nie ma wyboru, chcąc podtrzymać kontakt. Ale go nie preferuję. Wolę na żywo. Rozmów telefonicznych szczerze nie cierpię.
ODPOWIEDZ