ślub od 1 wejrzenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

ślub od 1 wejrzenia

Post autor: panna_x »

czy ktoś ogląda ten program? ja nie, ale jest tematem nr 1 w mojej pracy. co o nim sądzicie? czy rzeczywiście można dopasowac ludzi w ten sposób? jacy są uczestnicy?
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: adenozyna »

obejrzyj sobie z 2 odcinki to zobaczysz co i jak

http://player.pl/programy-online/slub-o ... inki,4625/
deejay
ASiołek
Posty: 57
Rejestracja: 30 kwie 2016, 00:38

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: deejay »

Obejrzałam z matką kawałek tego programu, bo ona lubi takie rzeczy. Była sobie jedna z par. Koniec eksperymentu. On - zakochał się, chce pozostać mężem, ona - nie kocha, chce rozwodu, nie chce słuchać o daniu szansy. On - stara się 'trzymać fason', ale widać jak mu trudno. Dla mnie to chore, taka zabawa uczuciami w imię rozrywki/jakiegoś badania socjo/nie wiem czego. Przypomina mi łagodniejszą formę eksperymentu, na którym oparto teorię o "efekcie Lucyfera".
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: panna_x »

z drugiej strony ci ludzie sami się tam zgłosili, nikt ich nie zmusza. to też ciekawa kwestia psychologiczna: co skłania ludzi do brania w tym udziału, do takiego medialnego ekshibicjonizmu? przecież to nie bigbrother żeby wygrać kasę ( motywację pieniężną nawet rozumiem, to jest dla wielu silny bodziec). ale tu nic nie wygrywają. jakim typem osobowości są tacy ludzie? i czy rzeczywiście można stworzyć udane pary na podstawie jakichś badań psychologicznych? podobno małżeństwa z rozsądku rzadziej się rozpadają niż z miłości.
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: adenozyna »

https://youtu.be/tS70I9s2LBE?list=PLwEI ... hZJtei095i
Pasujący do tematu wykład Dlaczego kobieta zmienną jest? prof. Bogusława Pawłowskiego czyli tego Pana, który jest antropologiem dobierającym pary w programie Ślub od pierwszego wejrzenia.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: Indiana »

panna_x pisze:podobno małżeństwa z rozsądku rzadziej się rozpadają niż z miłości.
najlepiej się kierować i jednym i drugim xD
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Żadna z par nie przetrwała. Dwie rozpadły się z powodu braku chemii (Ewy do Darka i Krystiana do Magdy), trzecia z powodu odmiennych charakterów (Natalia chciała być zdobywana, a Jacek, choć był bardzo miły i widać było, że żona mu się podoba, to traktował ją jak koleżankę).
Zatem mimo że w zamyśle miały to być małżeństwa z rozsądku, to rozpadły się przez brak motyli.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja nie oglądam tych wszystkich głupawych problemów typu "Rolnik szuka żony", "Kto poślubi mojego syna"?, "Randka w łóżku" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia". Dla mnie to jest po prostu żałosnej prostackie, żeby sprawy dotyczące kwestii intymnych i osobistych rozgrywać przed kamerami i robić z tego widowisko. Naprawdę nie wszystko jest na pokaz i na sprzedaż.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Jelle
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 5 cze 2020, 19:35
Lokalizacja: Poza Polską.

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: Jelle »

Dla mnie to trochę niepojęte, wchodzić w związek małżeński z osobą, której się nigdy nie widziało. Tak to w niektórych krajach dziewczyny są wydawane za mąż przez rodziny. Też zgodzę się z tym, że tego typu widowiska są na swój sposób prostackie, jak i wszystko, co obnaża i sprzedaje intymność.
Nightfall

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: Nightfall »

Obstawiam, że tego typu programy są reżyserowane. Uczestnicy pewnie mają dobrze płacone i sprzedają "kawałki swojego życia".
czy rzeczywiście można stworzyć udane pary na podstawie jakichś badań psychologicznych?
Na pewno wykorzystuje się badania. Na płatnych stronach randkowych są algorytmy, które mają pomóc znaleźć wymarzoną osobę.
AjuxAmst
ASiołek
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2020, 02:09

Re: ślub od 1 wejrzenia

Post autor: AjuxAmst »

DZIEWICA8 pisze: 23 sty 2017, 18:35 Ja nie oglądam tych wszystkich głupawych problemów typu "Rolnik szuka żony", "Kto poślubi mojego syna"?, "Randka w łóżku" czy "Ślub od pierwszego wejrzenia". Dla mnie to jest po prostu żałosnej prostackie, żeby sprawy dotyczące kwestii intymnych i osobistych rozgrywać przed kamerami i robić z tego widowisko. Naprawdę nie wszystko jest na pokaz i na sprzedaż.
to dlaczego lgbt wychodzi na ulice ? Czym się rózni wyjście na ulicę lgbt, a danie na wizję powalonych programów, tak powtórzę, z efektu lucyfera ?
No niczym. :)
ODPOWIEDZ