Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
beznazwy
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 1 gru 2013, 12:17
Lokalizacja: Krk

Re: Święta Święta

Post autor: beznazwy »

ja sobie posłucham co roku tych samych życzeń (nie pyskuj! ucz się!), zjem wszystko co najlepsze, zgarnę prezenty i tyle mnie widzieli. ze znajomymi ponarzekamy na życie, świat i całą resztę, a przy okazji zrobimy sobie święta, takie prawdziwe. takie podczas których po prostu chcemy ze sobą przebywać i spędzić jakoś miło czas, a nie odbębnić i postarać się nie pokłócić.
polecam!
Awatar użytkownika
dziwożona
tłumok bezczASowy
Posty: 1940
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:29
Lokalizacja: z bagien i uroczysk
Kontakt:

Re: Święta Święta

Post autor: dziwożona »

Ja uwielbiam święta i te przygotowania, i niewychodzenie z kuchni, i w ogóle, i w szczególe. Nie mogę się doczekać. Martwi mnie tylko, że zabraknie mi siły, aby wszystkie plany wcielić w życie.
Seks należy tępić, gdyż z niego biorą się dzieci - źródło naszej nieustającej, pedagogicznej udręki.
ni_san_juu
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 gru 2013, 09:12

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: ni_san_juu »

Immortelle pisze:
Layla pisze:
Ja właśnie nie mam pojęcia o męczrniach z rodziną przy stole wigilijnym. Świętujemy w 4-osobowym gronie + pies. Nikt nie siedzi pod krawatem, nie ubiere garsonki, nie modli się w nieskończoność itp itd. Jest swobodnie. I miło :)
U mnie to samo + mój "monrz", w któryś dzień świąt wpada jeszcze brat z narzeczoną w odwiedziny, są drobne spory, w zasadzie gdyby nie choinka i wigilijne potrawy można by pomyśleć, ze w naszym domu świąt się nie obchodzi ;P Kiedyś jeszcze były kolędy i te inne religijne sprawki, czytanie biblii bodajże, ale z racji przekonań większości rodzinki zaniknęły te zwyczaje (i bardzo dobrze). Nie zniosłabym najazdu ciotek, wujków i innych ledwo znanych mi ludzi, nigdy nie miałam nieszczęścia takiego zlotu przeżyć.
Nie chcę tu nikogo urazić, ale czy nie sądzisz, że jesteście hipokrytami. Tu potrawy, tu choinka, ale tak naprawdę to macie wszystko gdzieś co jest związane z tym szczególnym czasem. Obrzędy religijne na nie, ogólnie wszystko na nie. Boże Narodzenie to obrzęd religijny właśnie, wiec dlaczego wypierać się tych aspektów. To takie powierzchowne. Skoro nie jestescie religijni to po co obchodzicie święta? Tylko żeby się najeść?
Immortelle

Re: Święta Święta

Post autor: Immortelle »

Dla jednych najważniejszy jest aspekt religijny (nieważne, czy związany z katolicyzmem czy jakimkolwiek innym wyznaniem), dla drugich święta są przede wszystkim czasem, kiedy chce się pobyć z najbliższą rodziną, powspominać, odpocząć od codzienności. Jak dla mnie choinki i potraw mogłoby nie być w ogóle, dużo bardziej cenię sobie odpowiedni nastrój ;) No ale TRADYCJA nakazuje tak, a nie inaczej, a ze względu chociażby na swoją Mamę nie robię z tego problemu. Niektórzy zwą to tolerancją.
Hipokryzją za to moim zdaniem jest spraszanie w/w ciotek, wujków, stryjków i kuzynostwa na święta (bo "tak wypada"), wzajemne słodzenie i sztuczne uśmiechy, podczas gdy w ciągu całego nudnego roku jeden "nadaje" na drugiego i żadna ze stron nie dba jakoś szczególnie o rodzinne więzy.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Nie jestem hepi, bo...

Post autor: Layla »

ni_san_juu pisze: Nie chcę tu nikogo urazić, ale czy nie sądzisz, że jesteście hipokrytami. Tu potrawy, tu choinka, ale tak naprawdę to macie wszystko gdzieś co jest związane z tym szczególnym czasem. Obrzędy religijne na nie, ogólnie wszystko na nie. Boże Narodzenie to obrzęd religijny właśnie, wiec dlaczego wypierać się tych aspektów. To takie powierzchowne. Skoro nie jestescie religijni to po co obchodzicie święta? Tylko żeby się najeść?
Nie, nie jesteśmy hipokrytami. To jest tradycja. No i racja, można się najeść pierogów z grzybami :mrgreen: Cała reszta wynika raczej z dość liberalnych przekonań religijnych - rodzice są wierzący, ale w kościele pojawiają się od święta - ale to raczej niechęć do kleru. Ja jestem agnostykiem - święta mogłyby być dniami roboczymi, po prostu te dwa dni w roku więcej byłabym niewyspana. Ale skoro już rodzinka się zbiera, to raczej nie pójdę wieczorem do siebie i nie powiem że dokańczam projekty. No i nie lubię kolęd i świątecznych piosenek, więc już wystarczy że nie śpiewam. Po prostu miło spędzamy ten czas - rodzinnie i ciepło. Zgadzam się z Immortele - hipokryzja to ogłaszać że jest się wierzącym, że święta to czas spokoju itd, i później spraszanie rodziny i przeklinanie w duchu każdej upierdliwej ciotki/babki/kuzynki/wuja/kuzyna itd.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Święta Święta

Post autor: marisaxyz »

Ja uwielbiam święta,robienie ciasteczek, kupowanie prezentów, ubieranie choinki, ale nie zapominam o głównym celu tych świąt, bo to jest dla mnie najważniejsze. U nas jest taka tradycja że w pierwszy dzień świąt mamy nabożeństwo o 6 rano tzw. Jutrznia chociaż akurat mnie jest bardzo ciężko rano wstać.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Warszawianka40+ »

Zbliżają się Święta, wielu z nas ma już plany by odpocząć i dobrze się bawić. Macie jakieś pomysły, jak ciekawie spędzić te kilka dni? Co robicie w Boże Narodzenie? Znosicie mężnie krzywe miny rodzinki, której się nie podoba wasz styl życia - i ewentualnie uciekacie na samotny spacer? Wyjeżdżacie na kilka dni nad zimowe morze pobiegać po plaży z psem? Oglądacie ulubione filmy? Urządzacie party w piżamach? Jedziecie do spa z przyjaciółką?
My asy i aski na ogół jesteśmy samotni - i możemy robić co chcemy. Wielu z nas ma fajne pomysły.
Ja na przykład lubiłam dawniej pójść na pasterkę, żeby sobie głośno pośpiewać (tylko trzeba znaleźć, gdzie pasterka trwa kilka godzin, często już od 22-giej).
A jak spędzicie Sylwestra i Nowy Rok?
Podajcie jakieś fajne tipy, a może propozycje?
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Viljar »

Przede wszystkim niektórzy rozpoczynają świętowanie w pierwszy dzień zimy, zgodnie ze starożytnym zwyczajem uznając to za faktyczny początek roku ;) Kolację wigilijną spędzam z matką - taki był mój warunek. Nie po to jadę przez pół Polski, żeby męczyć się z tak zwaną rodziną, co do której jest mi zupełnie obojętne, czy żyje, czy umarła (z wzajemnością, żeby nie było).
A tak w ogóle to można sobie na przykład w góry pojechać. Znaczy, mnie łatwo mówić, bo mam blisko i w jeden dzień na Śnieżkę i z powrotem obrócę. Albo do Czech na chwilę skoczyć.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Nightfall

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Nightfall »

Chyba nic ciekawego nie doradzę, bo święta spędzam tradycyjnie tzn. jest w domu sporo porządków i gotowania, a później jest kolacja z rodziną (zwykle ktoś do nas przyjeżdża), prezenty i koty leżą pod choinką, dzieci się cieszą itd. Dzień po Wigilii zwykle jest zamiana tzn. idziemy do rodziny, która nas odwiedzała, a pozostałe dni to relaks :ciasto:

Jeśli masz fundusze, to możesz pojechać do jakiegoś fajnego SPA np. na termalne źródła, wygrzać się w zimie, rewelacja :)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Warszawianka40+ »

Termy znam tylko we Mszczonowie 50 km od Warszawy - takie kółko 20m średnicy a woda tylko 36 stopni :( - jednym słowem coś według naszych potrzeb i możliwości. Bywam tam przejazdem ósemką. Fajnie jest jak czasem nikogo nie ma położyć się na środku i mieć to kółko tylko dla siebie :D . No i druga część jest na zewnątrz, cudownie kiedy pada śnieg. Niestety nieczynne w Wigilię, a w Sylwestra towarzystwo nie dla mnie.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Nightfall

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Nightfall »

Dużo term jest w okolicach Zakopanego, te baseny też są większe ale przypuszczam, że w sylwestra będą tam tłumy ;(
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Heremis87 »

Ostatnie 2 lata spędzałem Wigilię całkiem sam w domu, ale nie narzekam, była troszkę smutna nuta, ale generalnie źle nie było. Po kolacji spacer ponad 1 h, trochę muzyki, czytania, tworzenia i sen, spokojnie. W tym roku Wigilią z mamą, bratem i jego żoną oraz ich synkiem, a w pierwszy dzień chrzciny ich synka, drugi dzień pewnie w domu plus spacery, jedyne co pozostaje naszykować sobie wegetariańskie potrawy na Święta :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja w ostanie święta w Boże Narodzenie byłam z rodzicami w domu, a w drugi dzień świąt byłyśmy z mamą w odwiedzinach u naszej kuzynki. Sylwestra zaś spędziłam z pewnym znajomym, którego bardzo lubię.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Nightmarine »

W ostatnich latach w domu z kotem. Mieszkanie dekoruję różnymi akcentami świątecznymi - światełkami, zawieszkami, do tego obowiązkowo choinka. Oglądam dobrze znane filmy o tematyce świątecznej i gram w MMO, gdzie urządzane są różne świąteczne eventy i zabawy. Nie biorę udziału w żadnych rodzinnych spędach, bo to stresujące, dołujące i nudne. Wiele razy marzył mi się jakiś wyjazd, ale nie znalazłam chętnych, więc odpuściłam, głównie ze względu na wysokie koszty w tym okresie. Zdarzyło mi się odwiedzać jarmarki świąteczne.

Obrazek
???
Nightfall

Re: Jak spędzacie Święta Bożego Narodzenia?

Post autor: Nightfall »

świetna budka dla koteła :D
ODPOWIEDZ