Asfaltówka

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Nooki
mASełko
Posty: 131
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:12
Lokalizacja: Poznań

Asfaltówka

Post autor: Nooki »

Napisałem taki temat bo drażni mnie trochę podejście niektórych osób do rasizmu. Spotkałem się ze zdaniami że rasizm wobec murzynów
(tylko murzynów) nie podchodzi pod tolerancję lecz jest osobnym tematem. Co myślicie?

Czym się różni murzyn od gówna w wiaderku?
Odpowiedź: Wiaderkiem!

lub
Co to jest: idzie ulicą i śpiewa Pojawiam się i znikam, i znikam...?
Odpowiedź: Murzyn na pasach!


Czy tylko mnie to nie śmieszy:?::?::?::?:
8)
Now I know,
only I can stop the rain
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Asfaltówka

Post autor: DZIEWICA8 »

Pierwszy dowcip mnie również nie śmieszy, bo jest przykry i oczywiście obraża człowieka, przez porównanie go do gówna, jednak drugi dowcip jest dla mnie zabawny, bo jest raczej nieszkodliwy, gdyż chyba nikogo nie obraża.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Rasistowskie kawały. Analogicznie możnaby wstawić na miejsce murzyna albinosa, (śnieg zamiast g... w wiaderku). Tylko nikt tego nie robi, bo nabijanie się z ciemnoskórych ludzi jest "fajniejsze" :x .
kaanan
starszASek
Posty: 44
Rejestracja: 19 maja 2007, 18:24

Post autor: kaanan »

Murzyni są hardkorowi,lepiej nie zadzierać.
przypadek widziany przez znajomego w autobusie:
wchodzi stara baba [wiecie, taka typowa, autobusowa]. miejsca zajęte. na jednym siedzi murzyn. baba do niego, obruszona: ''w naszym kraju starszym ludziom ustępuje się miejsca''. a na to murzyn ze spokojem: ''a w naszym kraju takie stare baby jak pani to się zjada". no i polewa w całym autobusie.
:]
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Post autor: ewutek »

Rzeczywiście murzyni są "hardkorowi". Przypomniał mi się przymusowy przejazd autobusem miejskim w Paryżu. W tym czasie (lipiec 2003) przez Europę przechodziła straszna fala upałów. Ledwo weszłam do autobusu a momentalnie zrobiło mi się słabo. W środku panował niemożliwy ścisk, nie wiedziałam ile przystanków muszę się mordować, straciłam kontakt wzrokowy z przyjaciółką (nie mówiąc już o klaustrofobii), po prostu koszmar. Stałam przy "Murzynce", która siedząc zajadała lody i od czasu do czasu rzucała mi pytające spojrzenie z obojętnym wyrazem twarzy: "Ciekawe kiedy zemdlejesz... ja sobie siedzę, a ty zdychasz w męczarniach". :D
Tak, totalny harcore... tylko heroiczny wysiłek utrzymał mnie na nogach, mimo że prawie leżałam na jej oparciu, hehe.
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

:arrow: kaanan
Już słyszałam tą opowieść od przyjaciółki. W sumie, to ten Murzyn powiedział bardzo dobrze tej babce.
Mnie dowcipy o Murzynach nie bawią, wręcz przeciwnie- wkurzają, jednak drugi dowcip Nookiego nawet był fajny, bo nie obrażał nikogo.
Moim zdaniem opowiadanie dowcipów o ludzich różniących się od nas kolorem skóry czy wyznaniem i śmianie się z nich świadczy przede wszystkim o niskiej kulturze osobistej i bardzo złym wychowaniu. Rasizm powinno się tępić, a nie bić mu brawo, jak robią to niektórzy.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Salomea

Post autor: Salomea »

Magda pisze:Rasizm powinno się tępić, a nie bić mu brawo, jak robią to niektórzy.
Zgadzam się z koleżanką.
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Post autor: clouds clear »

Ja również.
einmal ist keinmal
ODPOWIEDZ