Wakacyjne single

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Agi-jogi
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:18
Lokalizacja: Toruń

Wakacyjne single

Post autor: Agi-jogi »

Forumowe single, jakie macie patenty na spędzanie urlopu w pojedynkę? Właśnie stanęłam przed karkołomnym zadaniem znalezienia kwatery dla jednej osoby...jak się okazuje nie jest to łatwe, zwłaszcza w sezonie letnim. Kwater dla singli są ilości śladowe... Pozostaje wynajęcie pokoju dla dwojga i zapłacenie za dwie osoby. To samo jest z wycieczkami zagranicznymi, mało ofert dla singli i dużo wyższe ceny. Może macie jakieś miejsca godne polecenia? Szukam w miarę spokojnego i cichego miejsca w otoczeniu natury (morze, lasy, jeziora).
Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? :)
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Wakacyjne single

Post autor: Nightmarine »

Pokoje jednoosobowe faktycznie wychodzą prawie tak drogo jak dwuosobowe. Czasem można trafić na dobre ceny w większych hotelach. Przeważnie w takich się zatrzymywałam, np. hotel Sosna w Wiśle . Za granicą warto korzystać z Airbnb albo, jeżeli nie masz oporów przed mieszkaniem w pokojach wieloosobowych z innymi, to z hosteli.
???
Alaynee
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 22 paź 2017, 21:13

Re: Wakacyjne single

Post autor: Alaynee »

W kwestii hoteli powiem jedno: brać ten pokój dwuosobowy i nie myśleć o tym, że cena ta sama ;) Tak niestety działa hotelarstwo, że cena jest za pokój niezależnie od tego, czy mieszkają w nim jedna czy dwie osoby. To powiedziawszy, zaznaczę, że sama podróżuję w pojedynkę bardzo często i wygodnymi opcjami są wtedy hostele, couchsurfing albo spanie po kilka nocy u koleżanek kolegów przyjaciół. Jako była recepcjonistka też powiem, że jeśli ktoś zadzwonił do mnie bezpośrednio do hotelu, to wolno mi było nieco spuścić z ceny, jak kwaterowałam jedną osobę.
luzispokoj
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2019, 19:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wakacyjne single

Post autor: luzispokoj »

Dla mnie to jest prosta sprawa. Lubię chodzić po górach, naszych polskich. Biorę po prostu plecak i jak nie ma kwatery , idę w góry, nocuję w schronisku, gdzie osoba samotna nikogo nie dziwi a i opłata nie jest większa z tego tytułu.
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Wakacyjne single

Post autor: Mikenoge »

Ja nie mam problemu, bo jak gdzieś jadę to albo wracam w ten sam dzień albo jak kiedyś jeździłem dalej to zwykle udawało mi się i nocowałem gdzie się dało, na dworcu, w autobusie itp. Szkoda pieniędzy mi na hotele, nie moja kieszeń. Ale bogatemu polecam, nie ma to jak wygoda.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
ODPOWIEDZ