Znaki Zodiaku

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Znaki Zodiaku

Post autor: króliczka »

Zgadzam się z tym że sam znak słoneczny to zdecydowanie zbyt mało. Liczą się wszystkie planety w horoskopie urodzeniowym danej osoby (ich położenie w znakach, domach, i wzajemne relacje).

Błędem wielu osób piszących charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku jest to że próbują oni przypisywać pewne stałe, konkretne poglądy czy upodobania osobom urodzonym "pod"; tego rodzaju opisy sprawiają często wrażenie jakby piszący nie potrafili wyłuskać istoty tych archetypów, ale podejrzewam że wiaże się to także z faktem że pewne rzeczy trudno przełożyć z języka astrologii na "nasze".
b111 pisze: Jeśli kogoś interesowałoby coś więcej na temat astrologii chętnie podyskutuję np na temat tego jak aseksualizm może być widoczny w horoskopie ;)
Stawiałabym na to że generalnie posiadanie wenus w znakach powietrznych (bliźnięta, wodnik, bo waga to już mniej mimo że to ten sam żywioł), a także w pannie (bo virgo - dziewica) mogłoby sugerować aseksualizm.

Bardzo podoba mi się archetyp wodnika, pamiętam nawet jak w "Homo zodiacus" autor pisał że kontakty damsko-męskie, i seksualność nigdy nie były główną treścią tej fazy. Ostatnio czytałam "Astrologię głębi" Tracy Marks, ale pomimo tego że oceniam ją jako dobrą (dla początkujących) nie dowiedziałam się z niej niczego nowego.

Sprawdzając horoskopy urodzeniowe słynnych osób (zwłaszcza artystów) zauważyłam że czasami wychodzi to w ich twórczości np. Van Gogh, u którego jak wiadomo wszystko rozpływa się, i mięknie przeważały wenus, i neptun, a neptun to właśnie rozmycie, zacieranie granic, z kolei ta pierwsza (wenus) wiązana jest z miękkością/łagodnością.
lucy7
bobASek
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2019, 15:00

Re: Znaki Zodiaku

Post autor: lucy7 »

Mnie też już od dłuższego czasu fascynują i coraz bardziej wciągają horoskopy oraz wszystko to co z nimi związane :)
ODPOWIEDZ