WOŚP

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

WOŚP

Post autor: Małgorzata95 »

Cześć. Co myślicie o zaatakowaniu Prezydenta Gdańska (Pawła Adamowicza) podczas finału WOŚP? Smutna sprawa... :(
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: WOŚP

Post autor: panna_x »

Bardzo smutna.
Co ja osobiście myślę?
Po pierwsze, już od dawna poziom agresji w debacie publicznej jest bardzo duży. Przed atakiem na Prezydenta, wyzywano go od komuchów, złodziei, homopropagatorów, a wszechpolacy wystawili mu symboliczny " akt zgonu politycznego".
Z innymi nie jest lepiej, przykłady to atak na biuro poselskie pis i zabójstwo asystenta parę lat temu, Cejrowski stwierdził, że Kaczyńskiemu powinien dać z liścia, bo ten nie wprowadził zakazu aborcji, Korwin-Mikke w jednym ze swoich felietonów napisał, że w Jarosława powinien strzelić piorun, powstała też strona w necie pod nazwą wypier....lenia Pawłowicz w kosmos. Jeden z prawicowych dziennikarzy stwierdził, że PiS powinien złapać mocno PO i to za gardło, nie za rączkę. No więc widać, jak to wygląda.
Moim zdaniem zawiodła ochrona, imprezy masowe powinny być dobrze zabezpieczone. Nie mówię, że Owsiak, bo on nie jest w stanie organizować wszystkich lokalnych wydarzeń. Nie, on nie zawiódł. Zawiodła ta firma, która była wynajęta, ale pewnie nikt się tego nie spodziewał...

Co do ataków na polityków, niestety polityka jest bardzo okrutną branżą i agresja ciągle jej towarzyszy. Kiedyś były królobójstwa, spiski na dworach, trucizny. Potem Wielka Rewolucja Francuska- też krwawy sposób rozprawienia się z dotychczas rządzącymi. A wiek XX to np zamachy na Hitlera, Thatcher, Reagana, zabójstwo Narutowicza, udane zamachy na Kennedy'ego, Martina Lutra Kinga, Harveya Milka. Myślę, że nie ma co się spodziewać, że będzie lepiej i język polityczny złagodnieje. Obecnie w Polsce jest silny podział społeczny i obie strony są mocno nakręcone na siebie.Zatem nie sądzę, że tzw mowa nienawiści zniknie.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2019, 19:01 przez panna_x, łącznie zmieniany 1 raz.
hekoppetaca1
starszASek
Posty: 32
Rejestracja: 8 kwie 2018, 20:00

Re: WOŚP

Post autor: hekoppetaca1 »

  • Urodziny miał tego samego dnia co ja (2 listopada)
  • Zginął podczas wspierania organizacji, która sfinansowała mój inkubator
  • Mieszkał w mieście obok
Zginął bez sensu i to w takim podniosłym momencie. To nie jest po prostu polityk, który sobie zginął w wypadku. To nie były jakieś porachunki gangsterskie czy napad rabunkowy.
Zginął z ręki psychopaty (który utrzymuje swoją niewinność, nawet za odsiedzone 5 lat za 4 napady na bank) w najważniejszym momencie akcji charytatywnej, dzięki której setki tysięcy osób żyje. Nawet nie był już w tym momecie związany z PO (co podobno było motywem, ale temu wariatowi nie można wierzyć już w nic).
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: WOŚP

Post autor: BardzoLittle »

Cóż. Jakim "platformersem" nie byłby Paweł Adamowicz, na pewno nie zasługiwał na śmierć w taki sposób. Z drugiej strony, może to pis wynajął typka, aby uderzyć w orkiestrę, bo teraz będą mogli mówić, że można tam zginąć. Różnie może być. Szkoda że ucierpiało WOŚP, które uratowało między innymi mnie.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: WOŚP

Post autor: panna_x »

słyszałam, że Cejrowski skomentował to, że jakby Stalin zmarł :evil: właśnie widać jaka jest ta polskokatolicka miłość bliźniego...

dla nieznających tematu- Cejrowski jest znany z prawicowych, konserwatywnych poglądów, jest ultrakatolicki, przeciwnik aborcji, obrońca życia itd. Boli go los nienarodzonych dzieci, czyli tak naprawdę często istot, które często nie mają jeszcze układu nerwowego świadomości itd ale narodzonych ludzi, którzy mają plany marzenia uczucia rodziny widać jak traktuje.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 12:11 przez panna_x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: WOŚP

Post autor: no name inc. »

W mediach już nawet czyjąś śmierć wykorzystuje się do "walki politycznej", ale w gruncie rzeczy to z polityką nie ma wiele wspólnego. Koleś jest psychiczny i tyle. Kto o zdrowym umyśle zabijałby publicznie, zaraz po wyjściu z więzienia tylko po to żeby za chwilę znowu tam wrócić? Tym bardziej że ponoć go tam torturowali więc to tym bardziej nie ma sensu.
A Owsiak też jest genialny. Organizuje WOŚP od tylu lat i teraz do niego dotarło, że powinna być ochrona za sceną
R.I.P
Nightfall

Re: WOŚP

Post autor: Nightfall »

Mam wrażenie, że Cejrowski już dawno odleciał w swoich poglądach.

Cóż, a wydawał się naprawdę ciekawą osobą, która do wszystkiego doszła sama. Urodził się w rodzinie rolniczej, jego rodzice podobno prowadzili niezbyt duże gospodarstwo. Początkowo więc pewnie nie miał żadnych koneksji i sam zapracował na swój wizerunek i popularność. Ciekawią mnie takie osoby,które dają radę samodzielnie dużo osiągnąć.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: WOŚP

Post autor: panna_x »

Wybił się na kontrowersjach, podobnie jak wiele osób współcześnie< choćby Wojewódzki, Piróg, Szczuka, Doda, Pawłowicz. Ja też bym chciała móc wypłynąć na głoszeniu moich poglądów, które większości by się nie podobały :) Jeszcze na tym zarabiać np pisząc blog, felietony czy książki. :)
Nightfall

Re: WOŚP

Post autor: Nightfall »

To próbuj, może zacznij od bloga albo vloga na YT :D
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: WOŚP

Post autor: panna_x »

Co do tematu, to osobiście jest mi bardzo przykro i jestem wkurzona, bo widziałam już na fejsie posty w rodzaju, że boimy się zamachów islamskich na Zachodzie, a w Polsce Polak dokonuje ataku nożem. Tak więc lewica, osoby w rodzaju zwolenników partii Razem czy poprawności politycznej i tolerancji już wykorzystały tę sytuację do głoszenia swojego stanowiska i propagowania tolerancji dla islamu czy umniejszania jego agresywności i zagrożenia społecznego.

Mam lewicowych znajomych to wiem jaka jest argumentacja i tok myślenia: biali też zabijają, gwałcą, mają przemoc w domu. Tamci zrobili zamachy, a ile było zabójstw w Polsce? I o tym się nie mówi, bo to nasi. Tamci gwałcą my też i zaraz jakieś przykłady typu akcja metoo, afera w Łodzi, afera z prezydentem z Olsztyna, afera z molestowaniem seksualnym w policji, czy afera z radnym PiS który stosował przemoc w domu, bił, straszył, gwałcił żonę, zostawił ją samą w lesie, zabierał pieniądze ( a uchodził za bardzo bogobojnego, był lektorem na mszy- jakim prawem świętoszkowaci katolicy zarzucają coś innym). Generalnie nie można potępiać islamistów, bo sami robimy to samo i nie jesteśmy kryształem. I taka jest argumentacja lewicowych obrońców islamu i tolerancji dla mniejszości religijnych.
ODPOWIEDZ