Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Mangi i anime horrory godne polecenia

Post autor: Magda »

Zauważyłam, że wielu z nas lubi anime. Ja też zaliczam się do tej grupy :) . Może więc podacie swoje ulubione anime?

Ja najbardziej lubię "Shaman King" (ukochana postać: Amidamaru, czyli mój avatar :kocha: :D ). Na drugim miejscu "Sailor Moon" (Rei Hino). Na trzeciej pozycji chyba "Yattaman". To takie fajne anime, które oglądałam, kiedy byłam mała :) .
Pzdr. for all :D
Ostatnio zmieniony 21 cze 2007, 12:15 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

Kiedyś miałam niezłego bzika na pukcie anime. Teraz już rzadko oglądam anime, czy też czytam mangę, ale sentyment pozostał. Czasami jeszcze wezmę starą zniszczoną kasetę video i obejrzę Czarodziejkę :) Albo przeczytam jakiś tom mangi. A wszystko zaczęło się właśnie od "Sailor Moon". Jejkaa, jak ja uwielbialam ten serial. Miałam kiedyś wszystkie odcinki nagrane, kupowałam dosłownie wszystko co się wiązało z Czarodziejkami. Na początku dostać cokolwiek związanego z manga i anime graniczyło z cudem. Teraz jest z pewnością łatwiej. Pamiętam, że brałam kasetowy magnetofon i nagrywałam piosenki z serialu. Dopiero po kilku latach udało mi się kupić płytę. A inne anime/mangi jakie lubię to:
*Fushigi Yuugi
*Ranma1/2 :D
*Oh, My Goddess
*Slayers (u nas Magiczni Wojownicy)
*Dragon Ball (choć niektore sceny w anime zbyt przydługie)
*Records of Lodos War
*Chobbit
*Vision of Escaflowne
*Sally Czarodziejka
*Sandybell
*Magic Knights Rayearth (Wojowniczki z Krainy Marzeń)
*Mali Mieszkańcy Wielkich Gór (pamiętacie to jeszcze?)
*Wedding Peach (oglądałam po niemiecku, jezyka nie kumam, ale czytałam opisy, więc wiedziałam o co chodzi)

Jak sobie jeszcze przypomnę to napiszę :) A muzyka z anime jest też bardzo ładna :)

A tak w ogóle to anime lecialo już daaawno temu, tylko nikt nie znal tego terminu. Przecież Przygody Sindbada, Pani Łyżeczka, Bajki japońskie, to wszystko anime. Nawet Pszczółka Maja to ponoć anime. Swego czasu Polonia 1 dawała sporo anime, jedne lepsze, drugie gorsze, np Yattaman, Królestwo Kalendarza, Sally Czarodziejka, Królewna Śnieżka, Tajemniczy Ogród, Magiczne Igraszki, Bia Czarodziejskie Wyzwanie i masę innych.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Mangę i Anime lubiłam od dziecka i ciągle lubię (w końcu dobry film to.. dobry film. To samo dotyczy komiksu) ale z wiekiem gust mi się zmienił i mocno "wyostrzył".

serie TV:
HELLSING
Wolf's Rain
Death Note (thx Agnieszka :) )
Cowboy Bepop
Witch Hunter Robin

kinówki:
Vampire Hunter D.
Ghost In The Shell 1,2
Blood - The Last Vampire
Ninja Scroll
Mononoke Hime

manga:
BLAME!
Blade of The Immortal
Eden
Apple seed

i wiele innych 8)
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Arilin, "Pszczółka Maja" rzeczywiście jest anime, a do tego jeszcze "Muminki" :D .
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Arilin
łASuch
Posty: 167
Rejestracja: 24 mar 2007, 01:44

Post autor: Arilin »

No tak, jeszcze Muminki :) Uwielbiałam japońską wersję, bo była też polska, tyle, że niezbyt ciekawa. I jeszcze "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" :) A poza tym bardzo podobają mi się anime Miyazakiego. Coś pięknego :)
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Arilin pisze:No tak, jeszcze Muminki Smile Uwielbiałam japońską wersję, bo była też polska, tyle, że niezbyt ciekawa.
A mi się bardzo podobały obie wersje, chociaż skrajnie różniły się klimatem.
I dodam jeszcze ciekawostkę - kiedyś słyszałam, że angielscy fani Muminków uznali polską animację za najbardziej oddającą klimat książek pani Jansson i domagali się wydania jej na DVD :wink:

Pogrzebałam trochę - i rzeczywiście, jest na DVD :D

http://www.themoomins.com./film/puppentrick.php?l=e
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Polskiej wersji nigdy nie widziałam, ale z tej strony, do której link podała Gizmo widzę, że raczej by mi się nie spodobała :?
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
kocyk
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2007, 15:48

Post autor: kocyk »

A ja ogladalem tylko klasyke i chyba bardzo napompowana anime...

FMA
Evangelion

i z kinowek
Vampire hunter
kroczacy zamek
steamboy
no i to co obejrzalem na samym poczatku to grota swietlikow czy jakos tak sie to nazywalo. Napewno wiecie o co chodzi.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

@kocyk

Grobowiec świetlików :wink:
kocyk
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2007, 15:48

Post autor: kocyk »

No wlasnie... To bylo pierwsze anime ktore obejrzalem i jakos mnie zachwycilo.
Awatar użytkownika
M@na
mASełko
Posty: 106
Rejestracja: 21 lip 2007, 17:03
Lokalizacja: Nibylandia

:)

Post autor: M@na »

Ranma 1/2, Naruto, Hellsing, Shaman King, Kamikaze Kaito Jeanne, Dragon Ball - cała seria, Yu-gi-oh! GX też, Gundam Wing, DnaAngel, One Piece, Gedo senki, Digimon, Wolf's Rain, Sonic X, Slayers, Soul Hunter, Magic Knight Rayearth, Transformers, Sailor Moon, Inuyasha, Love Hina, W Krainie Bogów, Ruchomy zamek Hauru, Pretty Cure, Beyblade, Full Metal Alchemist, Doremi, Księżniczka Mononoke,

I wiele wiele innych. Nie będę wszystkich wymieniać, bo kilka godzin mi to zajmie :mrgreen: Mój problem polega na tym, że kocham każde Anime, ale mam kilka faworytów :mrgreen:
Pozdrawiam
Walczyć tylko dla siebie, żyć kochając tylko siebie...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Serie:
- Naruto,
- Bleach,
- Death Note,
- Basilisk,
- Samurai Champloo,
- Witch Hunter Robin,
- Hellsing,
- Monster,
- Otogizoushi,
- Koi Kaze [wyjątek, bo ani tam wampirów, ani mieczy, ale niezła seria moim zdaniem] (i pewnie coś pominęłam :P)

Kinówki:
- wszystko by Hayao Miyazaki, Ghibli & Spółka,
- Blood the Last Vampire,
- Vampire Hunter D,
- Ninja Scroll,
- GITS

Mangi nie będę wymieniać, bo jeszcze żadnej serii nie skończyłam, bo jakoś się ostatnio strasznie rozpraszam :P Teraz np. przeczytałam 14 tom Edenu, nie czytając trzynastu wcześniejszych xD
Ale Death Note na pewno i Blame :D No i Naruto i Bleach też ;D
Ostatnio zmieniony 22 lip 2007, 18:03 przez Agnieszka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
M@na
mASełko
Posty: 106
Rejestracja: 21 lip 2007, 17:03
Lokalizacja: Nibylandia

Post autor: M@na »

Hayao Miyazaki TAK wszystko, Samurai Champloo Jin :serce: Naruto Orochimaru, Jiraiya, Kakashi, Gaara :serce:
Walczyć tylko dla siebie, żyć kochając tylko siebie...
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ano Jin jest debeściarski ;)

W Naruto jak widać po moim avatarze najwyżej cenię Orochimaru ;)

A w Bleachu... Zaraki Kenpachi :D

Obrazek
Awatar użytkownika
M@na
mASełko
Posty: 106
Rejestracja: 21 lip 2007, 17:03
Lokalizacja: Nibylandia

:)

Post autor: M@na »

Orochimaru jest super - ale po tym jak Sasuke odszedł do niego to jakoś mniej go lubię (o Sasuke chodzi). Do Orochimaru nic nie mam bo lubię czerne charaktery. I kocham węże :mrgreen: :serce:
Walczyć tylko dla siebie, żyć kochając tylko siebie...
ODPOWIEDZ