Mangi i anime horrory godne polecenia

Masz ochotę pogadać o czymś innym? Oto miejsce!
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Anime

Post autor: Falka »

Higurashi jest w kolejce do obejrzenia więc spokojnie :D . Dopiero co skończyłam 2 sezony Black Lagoon.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Anime

Post autor: dimgraf »

Ostatnio oglądałam Sword Art Online
Obejrzałem i się zawiodłem. Nie wiem w którym momencie jesteś ale z kolejnymi odcinkami jest coraz słabiej moim zdaniem.

Wczoraj znowu zacząłem z kumplem Higurashi ale nie wiem czy w końcu obejrzę do końca.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

dimgraf pisze: Obejrzałem i się zawiodłem. Nie wiem w którym momencie jesteś ale z kolejnymi odcinkami jest coraz słabiej moim zdaniem.
Już skończyłam, zajęło mi to tylko pół dnia :P Nie miałam jakichś szczególnych oczekiwań od tego anime, pewnie dlatego nie bardzo miałam jak się na nim zawieść ;) Ale zgadzam się, z każdym odcinkiem jest gorzej. Są tacy co twierdzą, że w wersji książkowej jest lepiej ale ja jakoś nie bardzo im wierzę.
<spoiler alert>
Nie podoba mi się to, co zrobili z Asuną. Nagle z walecznej dziewczyny w sumie bezradną ofiarę. No może nie taką do końca ale mogła lepiej zorganizować sobie ucieczkę, trochę więcej pomyśleć. A w sumie z Kirito też potem już zrobili megazakochanego megawojownika. Historia w SAO miała więcej potencjału, szkoda, że isę skończyła na rzecz tego ALF Online. Jedynie wątek z siostrą/kuzynką był fajny.
</spoiler alert>

Falka, tak na przykład moja kolejka anime do obejrzenia jest tak długa, że nie należy być spokojnym o to czy faktycznie to wszystko obejrzę. Bo odpowiedź prawdopodobnie brzmi: nie ;)
Ale wierzę, że z Twoją listą jest inaczej :)
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Anime

Post autor: Falka »

Nie mam konkretnej listy oglądam to na co mi przyjdzie ochota 8) .
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Anime

Post autor: dimgraf »

Jakby ktoś szukał czegoś luźnego ale dosyć fajnego polecam Bakumana. Takie romansidło z humorem o kolesiach, którzy chcą zostać mangakami.

Obecnie oglądam "Attack on titan". Nie powiem aby było rewelacyjne choć potrafi momentami zaskoczyć. Jedyna wada to autorzy mają tendencje do rozwlekania. np.
<spoiler alert>
Jest scena gdzie mają zabić bohaterów. Tu jeden krzyczy do drugiego, że zostało 15 sekund (czy jakoś tak, generalnie mało czasu), a ten drugi nagle robi wielką 3 minutową analizę jak powinien postąpić.
</spoiler alert>
No i polecam tytuły, o których już wcześniej wspominałem:
- Monster
- Stein Gate
- Higashi no Eden
- Serial experiment: Lain
- From the new world
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
mashimaro
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2013, 20:48

Re: Anime

Post autor: mashimaro »

to nie jest co prawda serial anime ale polecam Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem pełnometrażowy film do płyty Daft Punk, a z seriali to może Chrono Crusade co prawda tylko 24 odcinki ale polecam, na prawdę warto :)
i didn’t choose the anti-social life, the anti-social life chose me ;)
Awatar użytkownika
fontanero
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 12 cze 2013, 22:35

Re: Anime

Post autor: fontanero »

a ogladaliscie moze Afro Samurai? Mi sie bardzo podobal, ciekawa historia, klimat inny od wszystkich, ktore widzialem do tej pory. Nie chce pisac za duzo (szczegolnie na temat bialowlosego samuraja) zeby nie spoilerowac. Plusem dla mnie jest takze zamkniecie wszystkiego w 5 odcinkach.
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

mashimaro pisze:a z seriali to może Chrono Crusade co prawda tylko 24 odcinki ale polecam, na prawdę warto :)
Zastanawiam się, w którym punkcie warto było oglądać Chrono Crusade? Może jedynie dla poczucia humoru, momenty były zabawne. Reszta jak dla mnie przeciętna. Obejrzałam pod wpływem innych zachwycających się tą serią. Co w niej jest takie fajne? No offence :)

Dimgraf, Monstera zaczęłam dawno temu, nie skończyłam ale kiedyś go połknę w całości, bo to, co do tej pory obejrzałam było świetne. Marzy mi się żeby JPF wydał Monstera choćby jako Mega Mangę ^^
fontanero pisze:a ogladaliscie moze Afro Samurai?
Nope :P Ale skoro mówisz, że 5 odcinków to się skuszę w wolnej chwili. Widziałam arty i screeny z całości, wyglądały interesująco.
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
mashimaro
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 27 cze 2013, 20:48

Re: Anime

Post autor: mashimaro »

Aenyeweddien pisze: Może jedynie dla poczucia humoru, momenty były zabawne. Reszta jak dla mnie przeciętna.
No wiadomo , że bez obrazy, jak by wszyscy lubili to samo było by nudno i nie było by o czym dyskutować ;)
Oglądałam ze względu na humor właśnie, no i grafika jak dla mnie niczego sobie podobała mi się krestka tego anime:) jest może i wtórne ale sądzę że 24 odcinki jakoś super nie zobowiązują, a jest przy tym ubaw więc warto
i didn’t choose the anti-social life, the anti-social life chose me ;)
Awatar użytkownika
Aenyeweddien
pASibrzuch
Posty: 264
Rejestracja: 8 kwie 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime

Post autor: Aenyeweddien »

mashimaro pisze:Oglądałam ze względu na humor właśnie, no i grafika jak dla mnie niczego sobie podobała mi się krestka tego anime:)
A tak, kreska jeszcze była fajna :) No i Chrono w sumie był słodki :D

Tak mi się przypomniało takie coś:
http://www.veoh.com/watch/v6999930SZA7y ... +subbed%29
Na Tanuki klasyfikują to jako anime (cóż, animowane po japońsku :) ) ale nawet jak uznamy to za teledysk to mnie się nadal podoba :) W sumie historię to dobrze znamy, ne?
"Czyny niezaistniałe wywołują często katastrofalny brak następstw." - S. J. Lec
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Anime

Post autor: dimgraf »

Dimgraf, Monstera zaczęłam dawno temu, nie skończyłam ale kiedyś go połknę w całości, bo to, co do tej pory obejrzałam było świetne. Marzy mi się żeby JPF wydał Monstera choćby jako Mega Mangę ^^
Cóż mogę powiedzieć pozostaje mi tylko poczekać, aż połkniesz by mieć z kim po spojlować :D Monster prawie w całości poza jednym motywem mnie się podobał. Ale i tak po każdym odcinku była reakcja w stylu: że co? Nie może być muszę wiedzieć jak się to skończy. I tak już czekałem tylko wolnej chwili by obejrzeć kolejny odcinek.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota74
ASiołek
Posty: 71
Rejestracja: 25 lip 2013, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Anime

Post autor: Dorota74 »

Witam mam przyjaciółkę która kocha anime. Ja na początku a znamy sie juz długo - nie przepadałam. Nudzióo mnie. Ale od czego łagodna persfazja? hahaha. Przyjaciółka podrzuciła mi jeden tytuł potem drugi trzeci i dziś mam tego ogrom w domu. Nie jestem maniakiem ale lubię ;) Natomiast tytułów nie podam. Łamię sobie na tym język :))
Awatar użytkownika
Falka
pASsanger
Posty: 472
Rejestracja: 11 sie 2012, 19:55
Lokalizacja: Lublin/Podlasie

Re: Anime

Post autor: Falka »

Ostatnio zaczęłam oglądać Code Geass.
Nie próbuje nawet być normalna,
bo normalność to pierwszy syndrom
śmiertelnie groźnej choroby...
Gdy tylko czuję, że nadchodzi normalność
natychmiast szukam antidotum
Awatar użytkownika
Saszka
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 1 lut 2013, 20:28

Re: Anime

Post autor: Saszka »

Podejscie na luzie, ale z humorem to jest dobry Golden Boy, i chyba magiczni wojownicy (slajers ?) kiedys na tvn 7 nawet puszczali.
Awatar użytkownika
gwiyomi
przedszkolASek
Posty: 9
Rejestracja: 23 lis 2013, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anime

Post autor: gwiyomi »

Ooooo chińskie bajki :D Moje ulubione:

-evangelion
-kuroshitsuji
-puella magi madoka magica
-no.6
-excel saga, flcl (oglądam sporadycznie; animki te w zbyt dużej ilości mogłyby zaszkodzić :P)
-durarara
-hayate no gotoku
-wszystko od ghibli
-utena
-shingeki no kyojin

I do tego może koreańskie Yobi the five-tailed fox :p
ODPOWIEDZ