Fobie

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy

Re: Fobie

Postprzez Warszawianka40+ » 11 cze 2017, 08:35

Z punktu widzenia astrologii, Skorpion jako znak z trygonu Wody odbiera seks emocjonalnie. A więc aseksualizm w takim wypadku musi być brakiem czegoś, co stanowi cząstkę samego siebie? Bo dotyka w samo serce.
Ja spod znaku Powietrza mam mieć do seksu (podobno) stosunek racjonalny, nawet utylitarny. I chyba tak jest. Takim osobom na pewno jest łatwiej...
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford
Warszawianka40+
pASibrzuch

Postprzez mari121 » 11 cze 2017, 12:38

Emetofobia - strach przed wymiotowaniem i przebywaniem z osobami wymiotującymi. Dowiedziałam się niedawno, że taka fobia istnieje i teraz wiem, że są osoby podobne do mnie. Z powodu tej fobii bardzo sprawdzam dokładnie co jem, bo boje się, że gdy zjem coś nieświeżego czy przeterminowanego, nawet o jeden dzień to się pochoruje. Tak samo nie chodzę na imprezy mocno zakrapiane alkoholem. Czasami zdarza mi się pić alkohol ale nie w dużych ilościach. Sprawy nie ułatwia też fakt, że mam chorobę lokomocyjną i gdy nie wezmę jakiś leków na to to czuje się niepewnie jadąc busem czy też samochodem.
mari121
gimnASjalista

Postprzez ColdChris » 13 cze 2017, 18:07

Warszawianka40+ napisał(a):Z punktu widzenia astrologii, Skorpion jako znak z trygonu Wody odbiera seks emocjonalnie. A więc aseksualizm w takim wypadku musi być brakiem czegoś, co stanowi cząstkę samego siebie? Bo d.

Prawda to, każde zbliżenie intymne, seks w każdej postaci pozostawia po sobie we mnie emocjonalny ślad i raczej zbliża do drugiej osoby niż miałby oddalać czy tez być bez znaczenia.
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
ColdChris
pASibrzuch

Postprzez Warszawianka40+ » 15 cze 2017, 08:11

No to chyba potrzebujesz drugiej takiej samej osoby, inna (traktująca seks z dystansem lub np. instrumentalnie) będzie Ciebie bardzo ranić - może nawet bez złych zamiarów. Najlepiej czujemy się z ludźmi podobnymi sobie.
A tak w ogóle, to nie ma mowy u Ciebie o fobii (fobie to są zaburzenia nerwicowe pokrewne nerwicy natręctw), lecz zawód życiowy, może uraz psychiczny :) . Fobie się leczy (ciężkie stany nawet farmakologicznie), uraz można przepracować, czas i pomoc leczy rany.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford
Warszawianka40+
pASibrzuch

Postprzez ColdChris » 17 cze 2017, 10:19

Tru↑
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
ColdChris
pASibrzuch

Poprzednia strona

Powrót do Kontrowersje