Fobie

"Piekarnik" na kontrowersyjne tematy
Awatar użytkownika
mari121
starszASek

Re: Fobie

Post autor: mari121 » 11 cze 2017, 12:38

Emetofobia - strach przed wymiotowaniem i przebywaniem z osobami wymiotującymi. Dowiedziałam się niedawno, że taka fobia istnieje i teraz wiem, że są osoby podobne do mnie. Z powodu tej fobii bardzo sprawdzam dokładnie co jem, bo boje się, że gdy zjem coś nieświeżego czy przeterminowanego, nawet o jeden dzień to się pochoruje. Tak samo nie chodzę na imprezy mocno zakrapiane alkoholem. Czasami zdarza mi się pić alkohol ale nie w dużych ilościach. Sprawy nie ułatwia też fakt, że mam chorobę lokomocyjną i gdy nie wezmę jakiś leków na to to czuje się niepewnie jadąc busem czy też samochodem.

Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch

Post autor: ColdChris » 13 cze 2017, 18:07

Warszawianka40+ pisze:Z punktu widzenia astrologii, Skorpion jako znak z trygonu Wody odbiera seks emocjonalnie. A więc aseksualizm w takim wypadku musi być brakiem czegoś, co stanowi cząstkę samego siebie? Bo d.
Prawda to, każde zbliżenie intymne, seks w każdej postaci pozostawia po sobie we mnie emocjonalny ślad i raczej zbliża do drugiej osoby niż miałby oddalać czy tez być bez znaczenia.
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought

Awatar użytkownika
Warszawianka40+
ciAStoholik

Post autor: Warszawianka40+ » 15 cze 2017, 08:11

No to chyba potrzebujesz drugiej takiej samej osoby, inna (traktująca seks z dystansem lub np. instrumentalnie) będzie Ciebie bardzo ranić - może nawet bez złych zamiarów. Najlepiej czujemy się z ludźmi podobnymi sobie.
A tak w ogóle, to nie ma mowy u Ciebie o fobii (fobie to są zaburzenia nerwicowe pokrewne nerwicy natręctw), lecz zawód życiowy, może uraz psychiczny :) . Fobie się leczy (ciężkie stany nawet farmakologicznie), uraz można przepracować, czas i pomoc leczy rany.
"Tolerancja powinna być przede wszystkim tolerancją prawdy." Henry Ford

Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch

Post autor: ColdChris » 17 cze 2017, 10:19

Tru↑
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought

panna_x
bASyliszek

Post autor: panna_x » 17 sie 2017, 12:14

Nie znoszę wszystkiego, co związane ze śmiercią- cmentarzy, pogrzebów, mówienia o tym czy o przemijaniu, tekstów piosenek w tym nurcie. Jak w radio puszczali swego czasu taki utwór Perfectu, to po prostu wychodziłam wtedy z pokoju w pracy pod pretekstem, że idę do toalety, bo nie miałam zamiaru tego słuchać. Jak jadąc gdzieś, mijam cmentarz, to zamykam oczy lub odwracam głowę.

ODPOWIEDZ